7 Modalități de a atrage bani exclusiv cu gânduri

7 Modalități de a atrage bani exclusiv cu gânduri

În acest articol nu vor fi povești despre mături și plăcinte cu varză, și nici un cuvânt despre ritualuri magice. Astăzi vă voi spune cât de realist și cu adevărat eficient puteți să atrageți bani pentru voi înșivă, folosind doar gândurile voastre.







№ 1. Imaginația

Dacă vrei să-ți atragi bani, nu poți să faci fără imaginație.

Dorința este foarte importantă, dar este doar un impuls, un gând fugar. Adesea este vag și efemer.

În sine, este fără formă și nu costă nimic - până când nu este convertit în echivalentul său fizic.

Pentru a transforma DESENUL de bani în bani în sine, veți avea nevoie de IMAGINARE.

Imaginați-vă zilnic bogăția materială pe care doriți să o cumpărați pe banii veniti, imaginați-vă un nou mod de viață, imaginați-vă cum cheltuiți banii sau cum stau pe contul dvs. bancar ...

Pentru dezvoltarea imaginației, tehnologia banilor va ajuta.

7 Modalități de a atrage bani exclusiv cu gânduri

№ 2. Vizualizare

Dacă sunteți un cititor regulat al blogului meu, știți deja că vizualizarea este instrumentul principal pentru îndeplinirea dorințelor. Vreau să menționez că banii nu sunt o excepție, vizualizarea ar trebui utilizată dacă vrei să-ți atrag bani.

Cât de corect să vizualizați banii?

Pasul unu: să determinați suma pe care doriți să o primiți după 1, 2, 3 săptămâni (aceasta nu ar trebui să fie salariul dvs., ar trebui să fie bani în plus dintr-o sursă necunoscută).

Pasul al doilea: adăugați mintal suma corectă a facturilor pe care le utilizați cel mai adesea în viața de zi cu zi.

Pasul trei: numărați mental acest stack. Uită-te la facturile din mâinile tale.

Pasul patru: te uiți în jur când ai bani în mâinile tale. Unde vă aflați? Pot fi acasă pe hol, sau poate în dormitorul meu? Adică, acesta ar trebui să fie locul unde veți renunța efectiv la banii dvs.

Pasul cinci: reparați acest script în memoria dvs. Stând în acest loc (sau așezat, după cum preferați), aveți această sumă de bani, concepută de voi, în mâinile voastre, îi povestiți. Un pachet de bani constă din acele facturi pe care le cunoașteți, facturile din gramada pot fi diferite. Vă puteți imagina perfect mărimea lor în mâinile și culoarea lor. A se vedea perfect că sunt noi sau slabi. De asemenea, veți vedea unde le-ați primit și unde le-au ascuns.

Pasul șase: adăugați emoții la scenariu. Sentimentele tale despre renumărarea acestor bani ar trebui să fie strict pozitive. Acestea sunt banii dvs. și nu aveți nevoie să le dați nicăieri. Sunt ale tale.







7 Modalități de a atrage bani exclusiv cu gânduri

Condițiile pentru toate cele șapte pași sunt următoarele:

  1. Ar trebui să fii calm și relaxat în timp ce faci practica.
  2. Trebuie să repetați practica dimineața și seara în fiecare zi fără a trece, până când banii vin la voi.

№ 3. Afirmații pentru bani

Vechea fel de afirmații nu a fost anulată. Este cu siguranță eficientă și, în același timp, foarte simplă.

Pentru afirmații care te-au ajutat să atragi bani pentru tine, trebuie repetate FOARTE de multe ori, de cel puțin 100 de ori pe zi. De exemplu, îmi place să fac asta când merg oriunde pe jos.

Afirmațiile mele preferate pentru bani:

Bani vine la mine cu ușurință și cu mare flux.

Cu cât cheltuiesc mai mult, cu atât câștig mai mult.

Am plăcerea de a câștiga bani, îmi place, îmi place.

Banii îmi dau plăcere.

Banii mă plac.

Am mulți bani.

Banii sunt întotdeauna cu mine și îmi fac viața confortabilă și fericită.

Banii vin la mine din cele mai neașteptate surse.

Sunt demn de sume mari de bani.

Banii mă iubesc.

7 Modalități de a atrage bani exclusiv cu gânduri

5. Opriți economisirea și opriți-vă

În opinia mea, pentru a atrage cu adevărat bani pentru tine, trebuie să uiți de salvare. Pentru a salva înseamnă a arăta universului că aveți puțini bani. Pentru a salva este să te simți într-o situație în care nu ai bani.

Pe scurt, acest lucru este cu siguranță rău. Și nu-mi spuneți că cei bogați sunt cei mai economici.

Amintiți-vă senzația interioară în piept atunci când alegeți două produse în magazin, unul este mai gustos, dar mai scump, al doilea este mai rău, dar mai ieftin. Ar fi frumos pentru tine să cumperi unul care este mai ieftin și în același timp să prindă sentimentul lipsei de valoare, sărăciei și lipsei de bani?

Dacă doriți să vă atrageți bani și să o faceți tot timpul, alegeți produsul pe care o persoană bogată și independentă din punct de vedere financiar ar alege-o! În timpul acestei achiziții, spuneți-vă:

Îmi pot permite!

Și cu mândrie și sentimentul că ai mulți bani, mergi la casier să plătești pentru cumpărare.

6. Scoateți cuvintele - paraziți

Pentru a vă atrage bani, trebuie să eliminați din lexicon expresii precum:

Chiar dacă acesta este un răspuns la cererea copiilor dvs. de a cumpăra o altă jucărie ...

Salariile nu sunt suficiente

Nu te mai plânge și te plângi de faptul că ai venituri mici. Faptul că aveți puțini bani este doar vina voastră. Nimeni altcineva, nici angajatorul, nici clienții dvs., nici guvernul, nici industria.

În orice industrie, în orice stat și în orice profesie, există oameni care câștigă foarte bine. Și sunt și cei care abia reușesc să se întâlnească, în ciuda faptului că sunt în condiții egale cu cele dintâi. Știți de ce?

E vorba de gândurile tale!

Nu-mi pot permite

La sfatul lui Kiyosaki schimbăm această frază la întrebarea "Cum îmi permit acest lucru?".

7 Modalități de a atrage bani exclusiv cu gânduri

№ 7. Stabiliți obiectivele monetare

Întotdeauna, în orice moment, trebuie să aveți o cifră clar prescrisă, suma de bani pe care doriți să o aveți într-o lună.

Dacă nu aveți un astfel de scop, scrieți-l urgent.

Și dacă vreți să vă învăț să îndepliniți ORICE dorințe în doar 30 de zile, atunci vă înscrieți astăzi pentru MARATHON pentru a vă îndeplini dorința.

Citiți și:

Despre blogul "Power in Thought"

Dragă prieten, bine ați venit pe site, dedicat pe deplin puterii de gândire puternică!

Pe aceste pagini, împreună cu dvs. veți învăța o mulțime de tehnici și tehnici care vă vor permite să vă atingeți toate obiectivele, pur și simplu "transformându-vă capul".

Aflați puterea gândirii cu mine și veți primi în această viață tot ce vreți!

Cu dragoste, Elizaveta Volkova

Vrei articole mai cool?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: