16 Reguli pentru călătoarea unei motociclete

L-am citit pe Keita Koda în conducerea cu motor, se pare că este scris așa. În principiu, doar el și-a adus aminte. Și mai multe articole pe forumuri despre conducerea în jurul orașului, despre pericolul. În general, am citit multe lucruri. Dar am înțeles ce am citit numai după ce sezonul a fost reluat, și anume, ce anume este contra-direcția și cum trebuie să treci prin viraje. Și, de asemenea, am dat o mulțime de pregătire pentru examen la drepturile, am început să simt bicicleta.







Regulile de bază pe care le-am ținut mereu în minte:

1 Nu am nici o vede (chiar dacă te uiți drept direct la mine, într-adevăr o mulțime de timp acest lucru a fost, am stabili un contact vizual cu purtătorul, se rotește, și încă se transformă, până mă opresc în fața lui, atunci el mi-a dat tipul de treceri, dar aici este regula nr. 2)

2 nu poate avea încredere în nimeni (eu stau până când nu se întoarce, a se vedea, voi merge, și el, prea puțin, așa că l-am da drumul, și apoi mâncarea, chiar dacă am trece, eu nu de obicei de conducere pentru a păstra totul sub de control)

3 Motocicleta merge oriunde te uiti (daca vezi o groapa sau un obstacol, nu te uita la ea, dar uita-te la locul unde vei merge in jurul ei)

4 rotiți fără să rotiți volanul și înclinați bicicleta

5 rândul său, pentru a trece pe gaz, și mai bine adăugarea de gaz

6 pentru a merge mai repede decât fluxul la 20 km / h, dar nu mai repede decât 30 (deși, de obicei, până la 40 a ajuns, dar acesta este un risc real)







7 nu adăugați gaz, atunci când te uiți înapoi (eu doar nu oglindă a mers, totuși ele au o zonă moartă, și trebuie să se întoarcă, chiar și cu ei, ca într-un blocaj în trafic, fără o fericire în orice prolezesh decalaj, și pentru a obține mâna pentru a transforma în jurul valorii de repede)

8 într-un blocaj de trafic atunci când reconstruiți de la culoar la rând între rânduri, uitați-vă la alți motocicliști (de câteva ori această regulă a fost salvată de o ciocnire cu motobloyami)

9 din blocajul de trafic pot fi oameni (o dată în fața mea polițistul de trafic a sărit), deși dacă urmați regula numărul 6, atunci ultimele două reguli nu pot fi specificate, aveți totuși timp să încetinească

10 pentru a încetini la răscruce de drumuri, chiar și pe o lumină verde este decelerat în mod semnificativ întotdeauna (și au existat cazuri în care într-adevăr salvate, cu toate că au existat ocazii când am rupt această regulă și a zburat la roșu sub 180 teribil să-și amintească)

11 se întâmplă că ești atât de împrăștiat încât nu controlezi situația, atunci trebuie să te oprești și să mănânci ceva sau stai doar 10 minute, până când te calmezi și abia te duci

12 nu va merge după scandalul este pipete reale, eu o dată cu rahat devchenkoy și doar o minune a condus acasă, sau du-te foarte încet, dar după scandalul eșuează încet, așa că este cel mai bine să nu meargă

13 când conduci în dreapta sau într-un blocaj de trafic, uita-te la roțile rotite, dacă vezi, poate că roaba asta se întoarce

14 într-un blocaj de trafic, oamenii pot deschide ușile, de asemenea, acest lucru trebuie monitorizat

15 nu frânați cu volanul de pe nisip (puneți bicicleta 100%)

16 pentru a frâna 70% din forța de frână față 30% în spate, la început am frânat numai frâna din față

în general, totul, trebuie să lucreze în mod constant frânarea de urgență, contra-taxi și alte tehnici chiar în timpul călătoriei. cea mai mare parte a acestor reguli am lucrat timp de două sezoane pe un scooter și toate împreună mi-au ajutat să supraviețuiesc în două sezoane pe bicicletă.

Spune-le prietenilor:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: