7 Regulile vieții de la marilyn monroe

7 Regulile vieții de la marilyn monroe

Chiar și 50 de ani mai târziu, principiile de înțelepciune și viață ale lui Marilyn Monroe sunt încă relevante pentru femeile de toate vârstele.

V-ați gândit vreodată despre modul în care ea ar putea avea un impact asupra lumii noastre și cursul istoriei acestui mare femeie, dacă ea nu ar fi murit atât de devreme? Carismatic, un pic timid, încrezător, inteligent, cu un mare simt al umorului, feminin și cu adevărat autentic simbol american Marilyn Monroe este atemporal, ca și regulile sale. În afară de faptul că moartea ei tragică a unui secret, iar circumstanțele morții lui Marilyn Monroe este încă învăluită în mister, un sfat această actriță frumoasă și spiritual, cu siguranță, poate fi util pentru fiecare femeie, mai ales când este vorba de a găsi dragostea și cucerirea lumii de sex masculin.







7 Regulile vieții de la marilyn monroe

Principiile vieții lui Marilyn Monroe sunt încă relevante

Deci, ce sfat Marilyn Monroe poate ajuta o femeie să devină încrezătoare în sine și să reușească pe frontul iubirii?

1. "De asemenea, am sentimente, eu sunt încă o femeie, tot ce vreau este să fiu iubită pentru talentul și esența mea".

În ciuda tuturor „demonii interiori“ ei, milioane de oameni a iubit Marilyn Monroe - feminitate, fragilitate, vulnerabilitate și nevoie disperată de ușor de a fi iubit. Frumusețea ei interioară și esența reală a femeilor sunt mult mai importante decât sexul recurs că mulți oameni au văzut imaginea sa. Până în prezent, nimic nu sa schimbat: sex appeal-ul nu vine dintr-o figură atractivă și aspect obosit în ochii lui. Aceasta este ceea ce este în interior - încredere, autenticitate, prezența inteligenței, de recunoștință, și Marilyn Monroe au fost listate.

7 Regulile vieții de la marilyn monroe







Marilyn Monroe a avut, mai presus de toate, o frumusețe interioară

2. "Nu mă deranjează să trăiesc în lumea oamenilor până nu pot fi o femeie în ea".

Cu mult înainte de a început numeroase discuții pe tema energiei masculine și feminine, Marilyn Monroe a știut cum să se comporte în mod corect ar trebui să o femeie în lumea unui om. Pentru unii poate părea că sexualitatea ei a fost doar montarea rochie cu un decolteu adanc si ruj luminos, dar are un stil unic, farmec și talent, care permite toată viața ei să fie în partea de sus. Chiar și cei mai de rang înalt funcționari și o serie de celebritati de la Hollywood au fost la picioarele ei.

7 Regulile vieții de la marilyn monroe

Sexualitatea actriței nu era deloc provocatoare

3. "Cariera este minunată, dar nu o poți îmbrățișa într-o noapte rece".

Marilyn Monroe știa care sunt prioritățile reale ale vieții. Ce fel de viață poate fi fără iubire chiar și cu cea mai reușită carieră? Știa că e mai bine să fii singur decât nefericit lângă un străin.

4. "Nu mă deranjează glumele, dar nu vreau să fac obiectul lor".

7 Regulile vieții de la marilyn monroe

Marilyn Monroe a plăcut să râdă și să glumească, dar a încercat să nu fie obiectul ridicolului

5. "Nu vreau să fac bani, vreau doar să fiu o persoană bună".

Legendarul și fermecătorul Marilyn Monroe a crezut că, dacă ești o persoană bună cu un temperament violent, atunci banii te vor urma cu siguranță.

6. "Dacă aș fi urmat întotdeauna regulile, aș fi în continuare cu nimic."

Pentru a avea succes, uneori, în valoare de risc și de a scăpa de stereotipurile la care suntem obișnuiți. „Ar trebui“, „ar trebui“, „ar trebui să fie“ și „ar trebui“ - cuvinte frumoase, dar absența lor pot deschide noi posibilități, care atât de mult visate.

7 Regulile vieții de la marilyn monroe

Uneori a trebuit să-și asume riscuri și să se joace după reguli

7. "Nimeni nu mi-a spus în copilărie că sunt drăguț și drăguț, dar toate fetițele ar trebui să știe că sunt frumoase, chiar dacă nu sunt".

Dacă tatăl vorbește în mod regulat cu fiica sa și de la vârsta fragedă, că este frumoasă, atunci va fi mult mai ușor pentru ea să obțină succese la bărbați. Pentru fiecare femeie, chiar foarte tânără, este important să auziți că este atractivă și are un aspect fermecător. Este important să-ți iubești corpul - nu numai că mărește stima de sine, ci afectează și percepția apariției noastre de către alți oameni.

7 Regulile vieții de la marilyn monroe

Pentru Marilyn, era important să auzi că era fermecătoare și atractivă

Crezi că Marilyn Monroe a lăsat amprenta asupra vieții femeilor moderne?

Spune prietenilor tăi







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: