6 Cele mai bune retete pentru Olivier

MOD DE PREPARARE:
Se fierb ouale, se răcește și se curăță. Tăiați în cuburi mici. Se fierbe limba, se înmoaie fierbinte în apă rece și coaja. De asemenea, tăiați în cuburi mici. Se fierb coaja de cartofi, astfel încât să nu fiarbă, sare. Coaceți și tăiați în cuburi mici. Morcovii curățați și tăiați în cuburi mici. Toate ingredientele ar trebui să fie aproximativ egal tocate.







2. Olivier cu bastoane de crab

MOD DE PREPARARE:
În clasicul Olivier a inclus grous. Sincer, niciodată nu am mai văzut o astfel de pasăre. Ryabchikov a fost înlocuit cu succes cu pui și apoi cu cârnați "doctorali" fierți. Nu știu, poate acum 30-40 de ani, cârnați de doctorat a făcut dintr-un doctor adevărat, dar acum cârnați medical este cel mai bine să mănânce în prezența unui medic. Deci, să îmbunătățim salata cu cârnați de măsline. Puneți o salată de carne de porc fiartă. În avans, chiar înainte, o bucată de carne de porc muschiulet se fierbe până la făcut, cu adaos de negru și mazăre ienibahar, frunze de dafin, dar fără sare. Carnea gătită se lasă să se răcească în bulion. Apoi carnea va fi suculentă. Se fierbe ouăle fierte, se răcește imediat cu apă curentă și, fără întârziere, se curăță coaja.

Cartofii să gătească într-o uniformă, și este mai bine să se coace. În cuptor sau în cuptorul cu microunde. Morcovii fierbe. Morcovi morcovi, desi mai gustosi, dar slab curatiti. Legumele ar trebui lăsate să se răcească la temperatura camerei. După răcire, se coacă cartofii și morcovii. În continuare cele mai dificile: tot ce este necesar de a tăia cuburi. Calibrată.






Mici sau mari - cineva ca el. Îmi place mai bine dacă ouăle sunt tăiate în bucăți mari și totul este cubat de 5-6 mm. Nu tăiați prea mic, altfel veți avea o mizerie, nu o salată. Deci, tăiați în cuburi cartofi, morcovi, ouă, castraveți sărate și proaspeți. Se taie bine ceapa. Se toarnă lichidul din porumb.

Adesea porumbul este înlocuit cu mazăre verde conservată. Aveți dreptate. De asemenea, nu rău. Toate ingredientele felii sunt amestecate în ... Nu într-un castron sau în vas! Ține minte: Olivier se pregătește în bazin! Și numai în bazin!

MOD DE PREPARARE:
Cartofii fierți sunt decojiți și tăiați în pătrate mici. În general, îmi place când în Olivier toate ingredientele sunt tăiate fin. Pur și simplu periați morcovii și tăiați bine. Sânii de pui variați tăiați în bucăți. Ouăle sunt curățate de coajă și tăiate în formă fină. Tăiați castravetele proaspete. Pregătiți mazărea verde conservată - scurgeți apa.

5. Olivier cu urzica tinara

6. Olivier cu limbă fiartă

MOD DE PREPARARE:
Câte variante ale "Olivier" nu au inventat umanitatea de la inventarea acestui fel de mâncare? Într-adevăr, există atât de multe opțiuni, variind de la clasic, se încheie și cu totul exotice. Cum de a diversifica familiare și cele mai populare salată de Anul Nou "Olivier", dar nu în detrimentul gustului? Înlocuiți componenta familială de carne cu limbă fiartă! Folosind in loc de mezeluri fierte, carne de pui fiert sau alte carne de porc sau de vită salata limba va transformati, el va primi un gust foarte interesant.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: