10 Secretele pe care nici un coafor nu le va spune

10 Secretele pe care nici un coafor nu le va spune

10 secrete, pe care nici un coafor nu le va spune


Am ieșit din magazinul de coafură - o frumusețe, un șoc de păr strălucitor pe capul meu care strălucea peste umeri, un păr la părul meu. A repetat la fel acasă - și o dezamăgire completă. Și tocmai pentru că coaforii știu câteva secrete pe care nu le place să le răspândească.







1. Acordați atenție sfaturilor

10 Secretele pe care nici un coafor nu le va spune

Acordați atenție sfaturilor

Numai cei care au un scalp cu adevărat uscat necesită un dispozitiv de hidratare suplimentar pe întreaga lungime a părului, inclusiv rădăcinile. De obicei, pielea eliberează zilnic suficientă grăsime, deci dacă capul nu se spală în fiecare zi, aparatul de aer condiționat aplicat rădăcinilor va face ca părul să fie mai greu și să-i facă murdăriți vizual. Prin urmare, coafurii sunt sfătuiți să aplice balsamul la maximum 2/3 din lungimea părului.

2. Vopsea invizibil

10 Secretele pe care nici un coafor nu le va spune

Pentru a preveni invizibilitatea alunecării, trebuie să vă amintiți un truc. Înainte de a fi înjunghiați, puneți firul de păr pe un prosop sau faceți șervețele de hârtie și presărați puțin spray de păr pe ele. Lăsați să se usuce timp de un minut sau două.

3. Treceți la mătase

10 Secretele pe care nici un coafor nu le va spune

Treceți la mătase

Cu toții știu că dacă părul este șters cu o bucată de țesătură de mătase, atunci vor primi o strălucire incredibilă. Dar puțini oameni știu că e mai bine să dormi pe o pernă de mătase sau de satin. Bumbacul absoarbe umezeala din păr, tocmai din cauza acesteia și apare în dimineața zilei de coafură cunoscută sub numele de "explozie la o fabrică de paste".

4. Masați capul

10 Secretele pe care nici un coafor nu le va spune






Masajul scalp zilnic în timpul dușului poate părea o pierdere de timp, dar stimulează într-adevăr creșterea părului și întărește rădăcinile.

5. Comb

10 Secretele pe care nici un coafor nu le va spune

Cei mai multi ani fac aceeasi greseala - perierea parului umed cu o perie de masaj. Acest lucru nu poate fi făcut în niciun caz. În locul ei este mai bine să luați un pieptene cu dinți rare, părul va suferi mult mai puțin.

6. Coada lunga fara strangere

Nu toată lumea se poate lăuda de păr lung, și nu toată lumea are ocazia de a construi părul. Dar există o cale simplă de ieșire din situație. Doar un mic truc, și toți vor muri din invidie la o coadă lungă de lux.

7. Partea greșită

10 Secretele pe care nici un coafor nu le va spune

Partea greșită

Toată viața mea, toți oamenii sunt prinși cu fața invizibilă. De fapt, totul ar trebui să fie invers. Partea îngustă a fost inventată doar pentru a ușura colectarea părului, dar drept - pentru a le păstra.

8. Ascundeți rădăcinile

10 Secretele pe care nici un coafor nu le va spune

Sfaturi pentru blonde. Dacă părul a fost pictat de mult timp și stăpânul încă nu are timp să curgă, va trebui să ascundeți rădăcinile înrădăcinate. Acest lucru va necesita un sampon uscat (nu conteaza ca capul este curat) si pieptene, cu care facem zigzag-ca despartire.

9. Parul obraznic

10 Secretele pe care nici un coafor nu le va spune

Există întotdeauna două sau trei fire de păr care nu vor să asculte și să se culce în poziția rezervată pentru ei. Nu este nevoie să udați întregul cap cu spray de păr. Pentru a lupta, veți avea nevoie de o periuță de dinți convențională, care este pulverizată cu lac. Și apoi totul se potrivește perfect cu locul potrivit.

10. coada Lush

10 Secretele pe care nici un coafor nu le va spune

Este trist, dar, uneori, nu este prea mult păr pe cap, așa cum se spune "numai trei fire de păr", din care nu se dovedește o coadă de cal, dar poate o coadă de șoarece. Există un secret care va ajuta vizual să facă coada luxuriantă și frumoasă. După ce coada obișnuită este legată, este necesar să se împartă în partea superioară și inferioară și să se înjunghie în mijlocul unui crab mic.
Vă sugerăm să cunoaștem tendințele modei din acest an în domeniul coafurilor pentru femei. Poate că este timpul pentru schimbări dramatice.

New bestseller: surprinzător de povesti de inimă, cu dedicarea lui Vera Glagoleva

10 Secretele pe care nici un coafor nu le va spune

Acest lucru uimitor povești care, uneori, doresc să râdă, în unele locuri - pentru a plânge amar, iar principalul lucru - pentru a obține o mai bună și de a acționa în conformitate cu inima, cu simțul interior a ceea ce este stocat în adâncul sufletului nostru. În ei toți vor găsi ceva necesar și intim pentru sine.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: