4) Ce pot ierta unui prieten și ce nu - prezentarea 159120-6

Întrebări pentru prieteni >>

4) Ce pot ierta unui prieten și ce nu - prezentarea 159120-6

4) Ce pot ierta un prieten și ce nu? Mama: dacă iubiți o persoană, atunci puteți ierta totul. Tata: nu poți ierta trădarea. 5) Prietenia vă ajută în viață? Mamă: în momente dificile solicit întotdeauna ajutor și sfaturi prietenilor mei. Tata: Bineînțeles, viața este plictisitoare fără prieteni.







Slide 6 din prezentarea "Prietenie și bunătate"

Dimensiuni: 720 x 540 pixeli, format. jpg. Pentru a descărca un diapozitiv gratuit pentru utilizare în lecție, faceți clic pe imagine cu butonul din dreapta al mouse-ului și faceți clic pe "Salvați imaginea ca". “. Descărcați întreaga prezentare "Prietenie și decență.pptx" poate fi în arhiva zip în dimensiunea de 1741 KB.

"Despre prieteni și prietenie" - Pagina poetică. Pentru fiecare răspuns "da" obțineți 1 punct. Publicarea unui ziar răcoros. Cu lumea pe fir. Este important să ai prieteni? Știți ce vrea prietenul tău (prieten) să devină atunci când crește? Fiți capabili să ascultați prietenii, să respectați părerea tuturor. Photofact. Verifică-te. Cine poate fi numit prieten adevărat?







"Orele răcoritoare despre prietenie" - Poate un om să aibă mulți prieteni? Prietenia are responsabilități? Atelierul de lucru. Epigrafele unei ore de clasă. Oamenii sunt puternici unul cu celălalt. Care este indiferența visurilor? Te rog: - Tu și cu mine fa-ți prieteni pentru o zi! Nu lăsa un prieten în necazuri. Proverbe și proverbe despre prietenie. Formarea ideilor despre prietenie ca fiind cea mai importantă valoare morală.

"Prietenie" - Care este esența prieteniei? C) O persoană cu care nu este teribil să mergeți la serviciul de informații. Ce îi face pe oameni prieteni? Este important să vă placați alții, dar cel mai important este să vă faceți plăcere. Ca orice adolescent, sunt foarte preocupat de problemele legate de prietenie. Oamenii sunt puternici în frică Pierzându-și brusc prietenii. Un prieten este de așteptat să fie credincios - de încredere în sine.

"Despre prietenie și prieteni" - Prietenul tău folosește cuvinte și expresii proaste. Nu există oameni care să nu aibă legende, proverbe și vorbe despre prietenie. Și în concluzie ... Test "Ai un caracter bun?". Legea prieteniei. Bine. Se întâmplă dimineața într-o stare proastă? Și cum ți-ar plăcea să-ți vezi prietena? Prietenia merită să știi.

"Prietenia popoarelor" - Spune-mi cine e prietenul tău și îți spun cine ești. fântână de prietenie la evenimente interesante VDNKh. Un bărbat fără prieteni, un copac fără rădăcini. Proiect creativ. Regulile prieteniei: În lume exista un gândac bun, un vechi prieten bun. Și eu dau zâmbetul meu trecătorilor. Nu vă temeți de un dușman inteligent, vă temeți de prietenul unui nebun. Acum știi totul despre prietenie!

Total în subiectul "Prietenie" 11 prezentări







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: