2 Cureaua centurii de rupere ... o pereche de gânduri

Experiența reală de conducere am avut doar 1,5 luni (deși am obținut drepturile acum 5 ani), așa că "aventurile" de astăzi nu mi-au rănit nervii. Am fost pe masa de afaceri, frânată înainte de trecere de cale ferată pentru a intra ușor pe deal și plimbare șine, iar apoi aparatul nu mai răspunde la pedala de accelerație și au stagnat ... am încercat să fac, în loc să hum ca și în cazul în care filare ceva la viteză mare ... Și eu, de asemenea, a primit o parte foarte plină de viață a drumului, pe banda din stânga, dreapta pe deal la piesele - dintr-o dată claxonau, nemulțumiții ... deși nu sunt experimentat, dar a dat seama că se pare „butted“. I includ banda de urgență, ieși din mașină pentru a evalua în cazul în care și modul în care este cel mai bine să se rostogolească înapoi și dau seama că eu sunt în fund - partea din față și glisați-l să-mi să nu împinge. Jupui mă Hedgehog podporli și marginea drumurilor aproape de acolo, deoarece este intersecția în cazul în care ambele părți ale căii ferate care traversează drumuri adiacente ... Așa cum am se pierd într-o astfel de situație. Există încă unele „ridiche“ (să-l puneți blând), am jurat că nu a apărut presupune înțeleg în cazul în care ... Ei bine, eu sunt foarte confuz scurt, nu știu ce să fac ...













Aici înainte, parcat într-un accident de șapte rupte, tipul se stinge, întrebându-se ce spun problema. Ca urmare, ma luat pe un cablu - deși a scos-o de pe drum. Mulțumesc lui pentru acest mare. Ca urmare a acestui incident, mi-am dat seama pentru mine - dacă nu mă grăbesc, voi încerca să ajut în situații dificile.

Era ora 2 după-amiaza. Apoi a început să sune serviciile. Dar astăzi o vacanță și întotdeauna răspund - deja închise și deschise în 2-3 zile ... rece (Ca rezultat găsit cel care se închide la 5. Din cauza soției (soția fratelui său mulțumiri speciale pentru ajutor)) mi-a durat la serviciu. Acolo a fost confirmat faptul că centura de distribuție a fost ruptă. curea alternator a fost, de asemenea, foarte medie în stat, cu rezultatul că a înlocuit cureaua de distribuție (Balakovo), role (AT) și cureaua alternatorului. Prețul materialelor este de aproximativ 1000 de ruble, plus 800 de ruble. Au făcut-o în 15 minute.

Verdict:
- În astfel de momente sunteți fericiți că aveți 8 supape, deși nu moderne și cu putere redusă, dar care nu rotesc supapele) La urma urmei, popados-ul poate fi mult mai grav;
- cureaua coboara cu o viteza de 45 mii km ... insa este infricosator din cauza acestei centuri pe motorul pe care o conduce supapa, dar mai devreme sau mai tarziu sper sa ma mut la un motor mai modern ...;
- dacă este posibil, ajutați persoanele care se află în dificultate pe drum. Ei bine, sau nu cel puțin pentru ei ...

Pret de emisiune: 1 800 ₽ Kilometraj: 45500 km

Anterior №1: Înlocuirea filtrului de aer a filtrului de aer al motorului și cabină (cu fotografii) Următoarea №3: Setarea capului Pioneer MVH-150UB si difuzoare Pioneer TS-1339R în ușa din față, antena Bosch (cu poza)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: