0001889 Exportă în format oruxmaps

> format de fișier în sine - SQLite
Acest lucru nu este suficient.
De asemenea, trebuie să știm ce este înăuntru și de ce exact și cum este diferit și cât de mult poți să te joci și să te îndepărtezi de "standard".






Și, de asemenea, dacă cardurile sunt într-un dosar - cum sunt împărțite în foldere.

> descrierile câmpului probabil că nu vor funcționa
Și ce crezi că ar trebui să facem atunci? În jocul "Guess the Tune"?
Se pare că este o poziție, când informația este căutată de cineva care are nevoie de ea mai mult, este destul de logic.

Iar informațiile pe care le găsește depind de ce și cum se va face, deoarece ar putea fi mai ușor și mai interesant să faci un nou tip de cache decât exportul.

> Și, de asemenea, dacă hărțile sunt într-un dosar - cum sunt împărțite în foldere.
Directoarele sunt împărțite, deoarece fiecare carte, indiferent de cât de multe zoom-uri conține ocupă propriul dosar, și numele de fișier mai precise pentru toate singur - OruxMapsImages.db. Nu știu ce este înăuntru.

> Și ce crezi că ar trebui să facem atunci? În jocul "Guess the Tune"?
Ei bine, pentru Rmaps și ei au scris, și acolo același format, numai XML nu.

> Se pare că poziția, atunci când informațiile sunt solicitate de către cel căruia este mai necesar, este> logic.
Acest lucru este de înțeles. Doar cum să o fac nu știu. Pentru dezvoltatori să contactați? Spune-mi, ai aceeași experiență pentru astfel de situații :)

> Și din informațiile găsite depinde de ce și cum se va face, deoarece poate fi mai simplu și mai interesant de a face un nou tip de memorie cache decât de export.
aceasta este la discreția ta.







>>> Nici nu se enervează. Cereți mai multe.

Pentru a cere ceva de la tine "mai mult", a trebuit să vă întreb ceva înainte de asta.
Ești programator, nu-i așa?
Așadar, a existat un fapt atât de plâns.

Dar deja am cerut bani, îmi amintesc, pentru implementarea propunerii mele pentru SmartComGPS.
Deci, doar publicați prețul sau închideți primirea ofertelor pentru caracteristici. Va fi mai usor.

> Deci - nu a existat nici un astfel de fapt deplorabil.
Blochează cel puțin una dintre obiectele dorite: 0002057 înseamnă că cereți dezvoltatorilor SAS să o pună în aplicare. Și având în vedere faptul că eu sunt unul dintre ei, și faptul că OGF2 m-am înșurubat, atunci totul pare foarte interesant.

> Dar ai cerut deja bani de la mine
V-am sugerat o variantă, cum este posibil să accelerați punerea în aplicare a acelui Produs, și să nu așteptați de pe mare vremea. Ei bine, nu sunt de acord cu prețul, se întâmplă. Si eu personal nu sunt interesat de caracteristica, care este, de asemenea, byvat. Puteți oferi prețul dvs. în noua secțiune "Extraordinar Wishlist" pe forum. Am dat link-ul de mai sus. Poate și norocos. Îmi promit că nu voi aborda această facilitate pentru niciun ban, din moment ce o astfel de conversație :)

>> MOBAC creează fișierele cache corecte pentru Orux?
> Da, de asemenea, creează cu succes formatul dorit.

Ei bine, deja ceva. Numai acolo, se pare că se folosesc plăci de 512 pixeli, deci vor exista multe probleme din partea noastră pentru a face 512 necesare și pentru a recalcula corect toate coordonatele.

>> Blocheaza cel putin una din dorintele tale: 0002057 inseamna ca ii ceri dezvoltatorilor >> SAS sa o implementeze. Și având în vedere faptul că eu sunt unul dintre ei și că >> OGF2 m-am înșurubat, atunci totul se dovedește foarte interesant.

Există o descriere a deficiențelor funcției pe care ați implementat-o ​​și nu o cerere.

Ești familiarizat cu semantica? Rusă - nativ?

Cererea este un tip de design:
"vă rog să faceți asta ..."
"ai putea să faci ceva de genul ăsta ..."

"Produsele dorite" înseamnă de asemenea dorința și nu o cerere, dacă aceasta

Tocmai am observat că numerotarea zoom-ului în SAS și MOBAC (cum ar fi, nu-mi amintesc exact) nu coincide cu una. Ie Dacă zoom-ul SAS este de 17, atunci după Mobaka el sau 16 sau 18 este reprezentat.







Trimiteți-le prietenilor: