46 001 Push-up-uri de la podea

"Am căzut"! - am auzit în filme despre militari, unde această ordine este pedeapsă. De fapt, push-up-uri pe mâini - este o întărire excelentă a mușchilor brațului umăr. Ce ne dă acest lucru? Mai mult decât pomparea notabilă a bicepselor. Anume: prevenirea și tratamentul osteocondrozei, îmbunătățirea alimentării cu sânge a vaselor gâtului și a capului, reducerea sau dispariția durerilor de cap asociate cu probleme de coloană vertebrală.







Cu toate acestea, totul trebuie abordat cu mintea, iar împingerea pe mâini nu este un exercițiu atât de ușor, cum pare. La urma urmei, orice exercițiu sport greșit vă poate afecta sănătatea. Se recomandă să apăsați mai întâi de pe perete, 10 se apropie de 10 ori.

Apoi - de pe canapea, scaun sau scaun, principalul lucru este că această suprafață era destul de greu. Și atunci când faci totul fără să te strângi, poți să-ți apuci mâinile de pe podea.

Dar totuși, care este secretul oricărui exercițiu fizic? Desigur, într-o dispoziție psihologică, o dispoziție minunată în timpul performanței și plăcerii. Dacă nu sunt respectate toate aceste condiții, atunci puteți să vă deplasați de la podea, de cel puțin 10.000 de ori - cu excepția răului, pe termen lung, nu va aduce nimic.






Știm că corpul uman este capabil de mult. Dar până la sfârșit, probabil, nu vom ști niciodată ce este. Și totuși, unde este el, această limită de rezistență? De câte ori poate un om să stoarcă de pe podea?

Prima înregistrare

Înregistrați fără oprire

În 1980, japonezul Minor Yoshid a stors 10 507 de ori fără oprire. Această înregistrare, care a fost inclusă și în cartea corespunzătoare, nu a fost bătută până în prezent.

Înregistrați timp de 24 de ore

Cei mai tineri deținători de înregistrări

Push-up-uri pe de o parte

Push-up-uri neobișnuite

Dar, într-adevăr, o înregistrare uimitoare aparține lui Johann Schneider din Austria. A bătut de 112 de ori pe ... ouă de pui brute! Sincer, nu știu cum să o fac, dar există un fapt.

O înregistrare a voinței

52 de ani, Anita Sycheva din Zaporozhye, după un accident teribil, a supraviețuit, dar a rămas paralizată de mai mulți ani. Dar cel mai minunat lucru este că o femeie nu se ridică doar pe picioarele ei, ci stabilește și înregistrări sportive. În special, este presat de 1000 de ori de la podea fără întrerupere.

Și vă puteți lăuda de realizările dvs. sportive sau, cel puțin, de date fizice bune? Ca să fiu sincer, nu știu. Pot spune că până de curând am lucrat cu o bară de 4 kg. Am dat de 210 de ori cu fiecare mână la un moment dat. Până acum, din păcate, acest lucru este în trecut. Dar mușchii au o memorie fenomenală, prin urmare, este posibil să fie posibilă restabilirea status quo-ului. Cum sa stii ...
Viață sportivă și sănătoasă pentru tine!

46 001 Push-up-uri de la podea







Trimiteți-le prietenilor: