7 moduri de formare a straturilor - simple rețete

7 moduri de formare a straturilor - simple rețete

Am decis să încerc 7 variante de formare a straturilor. Ele sunt toate foarte simple și în același timp spectaculoase. Pentru umplutura, am luat un măr verde cu zahăr și scorțișoară, și când nu mai rămăsese mult, am adăugat o banană zdrobită.







Ambele variante ale umplerii sunt bune. Apple este mai familiar, banana este mai dulce, miroase mai puternic și este în mod constant mai aproape de gem sau smântână.

Aluatul a fost luat puff înghețat tocat. A tăiat-o în pătrate și le-a rostogolit pe o bordură de fulgi. Ea întoarse partea aerisită în sus, astfel încât să se înmoaie în cuptor, iar partea exterioară delicată se rosu frumos.

Se fierbe timp de 10 minute la 200 de grade.

Nu uitați să ungeți aluatul cu un ou înainte de coacere. Am uitat să fac jumătate din puști, iar crusta lor nu provoacă un astfel de entuziasm ca un ou lucios.

Ingredientele

  • aluat, 1 ambalaj.
  • măr, 1 bucată
  • banană, 1 bucată
  • zahăr, la gust
  • scorțișoară, gust
  • ou, 1 bucată
  • zahăr pudră, la gust

Metoda de preparare

  • 7 moduri de formare a straturilor - simple rețete

Triunghiul este convenabil pentru excursii de picnic. Umplutura nu curge, o poti pune foarte mult. Marginile sunt manipulate cu o furculiță.







  • 7 moduri de formare a straturilor - simple rețete

    De asemenea, un puf convenabil pentru a lua cu tine pe drum.

  • 7 moduri de formare a straturilor - simple rețete

    Dar cu aceasta va trebui să treci și să transferi cu grijă la tava de copt, pentru a nu se destrăma. Și este incomod să ții un pachet cu tine. Dar este frumos!

  • 7 moduri de formare a straturilor - simple rețete

    Acest puf este mai bine făcut cu cârnați. Trebuie doar să răsuciți rola și să îndoiți potcoava.

  • 7 moduri de formare a straturilor - simple rețete

    Sloyka, amintind de Kenny de la "South Park".

  • 7 moduri de formare a straturilor - simple rețete
  • 7 moduri de formare a straturilor - simple rețete

    Aici, această tranșă nu părea prima opțiune din cauza cantității mici de umplere. Dar când i-am orbit-o, a adăugat o lingură de sus. Excelent!

    Costul acestei coacere este de aproximativ 100 de ruble. Timpul este risipit puțin. Delight acasă este garantată.

    Au pregătit-o. Uite ce sa întâmplat







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: