7 sfaturi despre cum să vă obțineți în formă perfectă

Trimite articolul la mail Adauga la favorite

* Făcând clic pe „Trimite“, îmi dau consimțământul pentru prelucrarea datelor lor cu caracter personal, în conformitate cu Politica de confidențialitate.







I-am ajutat să-și piardă un număr foarte mare de clienții săi, care au transformat nu numai corpurile lor, ci și la viață, în general, și acum vreau să împărtășesc aceste secrete cu tine, ca ai putea face același lucru.

Consumul de alimente sănătoase cu conținut scăzut de calorii, sportul și reducerea impactului factorilor stresanți din exterior, puteți obține un organism pe care tocmai ați visat-o.

7 sfaturi despre cum să vă obțineți în formă perfectă

Astăzi voi vorbi despre 7 sfaturi care vă vor aduce armonie în viața voastră și vă vor permite nu numai să vă uitați, ci să vă simțiți minunați.

1. Începeți ziua corectă.

Cât de des intenționăm să mergem la o dietă și să începem, în cele din urmă, să ne pregătim, dar nu începem să punem în aplicare planul.

Treziti-va dimineata, renuntati la vise, dar doar iesiti din pat si incepeti sa le implementati!

Creați un program realist pe care să îl puteți urma și să îl acționați astăzi.

2. Pregătiți hrana în avans

Știu că acest lucru nu este ușor, dar dacă pregătiți masa în avans, atunci cu o probabilitate mult mai mare va începe să adere la o dietă sănătoasă și nu la "pauză".

În plus, va simplifica considerabil ziua.

De obicei, mănânc cina dimineața, așa că nu trebuie să-mi fac griji la prânz.







3. Modificați planul de antrenament

Mulți oameni vin în disperare pentru că sunt obosiți să facă aceleași programe de antrenament fără să vadă rezultatele dorite.

Găsiți un program care vă poate provoca.

Amintiți-vă că doar instruirea greu va avea un efect real.

Nimic meritat în viață nu este dat fără muncă grea, deci fiți răbdători și ... distrați-vă! La urma urmei, lucrați la corpul dvs. și aduceți un imens beneficiu pentru sănătate!

4. Purtați haine adecvate

Nimic nu mă motivează atât de mult pentru munca grea, cum ar fi conștiința pe care o pot pune pe hainele mele preferate și simt încrezător și confortabil în ea.

Purtați ceva ce vă place, este o recompensă pentru munca dvs.

Încercați să alegeți haine care vă subliniază figura.

5. Nu vă fie teamă de pregătirea de forță

Forta de antrenament ajuta la construirea de masa musculara, care permite organismului sa arda mai multe calorii in repaus, ceea ce inseamna a scapa de excesul de greutate.

Opriți-vă de frică de cochilii grei, deoarece "ele măresc corpul în mărime".

De obicei, lucrez cu gantere de 2 sau 5 kilograme, în funcție de exercițiile specifice și de numărul de repetări.

6. Combinați formarea de forță cu cardio

Prin combinarea celor 45 de minute de caritate cu antrenament de forță orală, veți mări cantitatea de mase musculare și veți reduce depozitele de grăsimi.

De asemenea, ajută la accelerarea metabolismului, care va arde mai multe calorii pe parcursul zilei.

7. Instruiți cel puțin 4-5 zile pe săptămână

Dacă doriți, putem găsi 45 de minute pe zi pentru a efectua exerciții fizice. Dacă aveți un program prea strâns, treziți-l devreme și faceți-l dimineața.

Exercitarea de 4-5 ori pe saptamana timp de 45 de minute, vei arde pana la 700 de calorii pe zi.

Activitatea fizică împreună cu o dietă sănătoasă vă va permite să pierdeți 1-1,5 kg pe săptămână.

Acum aveți la dispoziție câte 7 sfaturi pentru a vă ajuta să veniți în formă perfectă. Este timpul să le luați și să începeți să lucrați asupra corpului!

Amintiți-vă că, dacă vă dedicați și muncesc din greu, rezultatele vor depăși așteptările cele mai îndrăznețe.

Sunteți gata să vă schimbați viața?

Dacă da, atunci începe să o faci chiar acum!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: