7 Lucrurile pe care trebuie să le faceți dacă credeți că viața ta este plictisitoare! Postul prietenului meu

Deseori căutăm fericirea pentru a atinge anumite obiective. Ai citit-o pe Robert Kiosaki. Acum, datoriile devin active continue. A crescut la locul de muncă? Bine facut! Până la vârsta de 30 de ani am cumpărat o mașină? Krasava. Și așa mai departe ad infinitum. Obțineți ceva, faceți ceva, dar aduce bucurie? Și totuși, cum ar fi tipul / fetița, dar plictisitor cumva. Viața este rutină. Păi, te duci la filme, vei bea vin cu prietenii tăi și ce? Și ce are nevoie o persoană obișnuită? Dacă, desigur, vă tratați cu patosul celestialului, atunci îmi pare rău. Adică noi - absolut obișnuiți, aceiași oameni care suntem.







1) Fii tu însuți. Da, trebuie sa incetezi sa-ti construiesti un lucru mic, macho, shmacho, geniu, talent, zeu, idiot, clovn, botan si sa devii tu. Când suntem naturali, ne relaxăm și începem să înțelegem ce avem cu adevărat nevoie și este important. Mulți oameni doresc urne pentru a deveni scriitori, vedete de cinema, dar nu pentru că lucrarea sa mâzgălite kilometri deducții sau le place să joace roluri diferite, dar pentru că este la modă, pentru că societatea ne învață să fie bogat și faimos. Dacă nu sunteți așa, atunci sugeți. Și credem că poți deveni bogat ca Joanne Rowling în cărți sau ca actori de la Hollywood pe blockbusters. Dacă nu ați devenit încă un actor, un scriitor, un cantaret, poate că nu aveți nevoie de el. Ascultați-vă? Poate că te târâți de iepuri și vrei să deschizi o fermă uriașă de iepure. Toată lumea are propriul său mod, deoarece suntem cu toții obișnuiți, dar unici și unici.

2) Introduceți un element de imprevizibilitate și neașteptate în viața voastră. Știți de ce unii oameni la un moment dat aruncă totul și pleacă spre insule? Pentru că trăiesc întreaga lor viață conform regulilor, nu ascultă inima lor, ci altora. Am citit o poveste despre cum o femeie a luat o vacanță pentru prima dată în mulți ani și a plecat în Brazilia timp de o săptămână, dar numai acum, nu sa întors din vacanță după timpul potrivit. Când a rămas fără bani (aproximativ șase luni) și a ajuns în datorii, ea a cedat la cererea părinților și a angajatorilor să se întoarcă acasă, și chiar a luat un curs de tratament de către un psiholog. Fapta ei era chiar justificată de o boală, de sindromul Tapa al unei persoane netratate de mult timp. Drept urmare, a promis să nu mai ia niciodată o vacanță (care, în opinia mea, este încă o mare prostie). Lăsați în viața voastră un curent proaspăt, să fie curajos și bumumnymi. Ai sărit vreodată într-o viață de la o tartzka? Nu ai condus un roller coaster? Nu a mers toată noaptea și apoi a fost mustrat la locul de muncă? Faceți o baie pe timp de noapte gol în piscină, urca pe cel mai înalt munte, dans noaptea departe la o masă în bar, creați-vă un striptease, o plimbare pe o motocicleta cu o bruneta fermecătoare. Da, orice, nu-ți fie frică să trăiești. Fii atent, fii rezonabil. Nu vă îmbătați în coșul de gunoi și nu vă duceți în spatele volanului. Nu fi un ratat prost care intră în necazuri. Dacă viata vă oferă oportunități, nu le pierdeți. Psihologii spun că mulți oameni căsătoriți au propriile lor iubiri, deoarece în viața lor un sentiment de noutate, spontaneitatea dispare, li se pare că viața trece. Și toate pentru că devenim prea previzibile, formale. Un bărbat a spus: "Amanta mea este urâtă, dar când a urcat pe neașteptate pe masă și a început să danseze, ea ma fascinat. Nu era banală sau beată. Era îndrăzneață, deschisă și răutăcioasă. Mulți oameni visează să se întâlnească cu o dragoste nebună sau să se plângă că dragostea lor este prea plictisitoare și insipidă. Deci, de fapt, totul în mâinile noastre. La urma urmei, puteți aranja o plajă chiar și în baie și ruinele pirat în dormitor. De exemplu, îmi place să îmbrăcăm în costume diferite și eu însumi să organizez sărbătorile. Și indiferent cât de vechi sunt, de ce să nu fii prost și să nu te simți ca un copil? Știți ce rezultă din astfel de fapte nebunești? Aveți inspirație.







5) Trăiți timpul, nu ardeți. În unele cărți am citit povestea unui om care a aflat că a rămas doar câteva luni să trăiască. Acest om a făcut o listă cu lucrurile pe care dorea să le facă. Mai întâi de toate, el și-a strâns toată familia pentru a vorbi cu fiecare suflet, și-a cerut scuze pentru ceva, apoi a plecat într-o croazieră pe care el a visat întotdeauna, dar nu a găsit timp. În câteva luni și-a schimbat viața, a devenit mai fericit și ... nu a murit. Prin schimbarea noastră, schimbăm lumea din jurul nostru. Timpul este neprețuit și zboară. Fiind pentru totdeauna singuri poate fi romantic, numai tu poți să rămâi singur și să nu simți dragostea adevărată. A fi cu cineva doar pentru a nu fi singur este, de asemenea, prosti, pentru că vă pierdeți timpul și timpul celuilalt. Apreciați timpul și timpul altuia. Din acest motiv, am renunțat odată la jocurile pe calculator și la emisiunile TV. Da, e interesant, dar e de rahat. Se pare că pierzi ore prețioase. Există multe alte activități interesante și mult mai utile, care lasă sentimentul că nu ți-ai ucis timpul, dar le-ai petrecut. Chiar și expresia însăși, timpul KILL, este la fel ca uciderea unei persoane.

6) Dacă faci ceva, atunci fă-o cu sufletul tău. Viața noastră este plictisitoare dacă facem totul în zadar, fără să ne investim sufletul. Orice lucru trebuie făcut cu sufletul, cu dragoste. Un jurnalist malayan familiar mi-a spus că secretul succesului Malaeziei este dragostea țării sale. Și ar trebui să fie arătat de oficiali și de oamenii obișnuiți. Chiar și un bărbat care crește peluze trebuie să-și iubească treaba. Un bunic, care a crescut o peluză pe un teren de fotbal, a fost întrebat cum a primit o peluză atât de frumoasă. El a spus că a crescut cu dragoste. Apoi i sa spus, dar jucătorii de fotbal vor alerga asupra lui. Tramvaiul lui, de ce încercați așa. El a spus că, dacă nu dorește să crească un gazon cu dragoste, fotbalistul nu va fi atât de bun la joacă fotbalul. Suntem toți interconectați și totul începe cu mici lucruri. Astăzi veți pregăti o cină plăcută pentru soțul dvs. și mâine va desena cu dragoste un fel de schemă strălucitoare și, mulțumită iubirii ei, va aduna o unitate utilă care va fi cumpărată de sute de oameni etc. Prin urmare, dacă nu puteți face ceva cu dragoste, nu vă puneți sufletul, nu faceți deloc.

7) Luați o foaie de hârtie și scrieți ce trebuie să faceți și ce doriți să faceți. Uită-te la ce sa întâmplat. În mod ideal, ceea ce trebuie să faceți ar trebui făcut în același timp. Dacă faci un lucru și vrei altul, este timpul să faci o curățenie generală în viața ta și să înțelegi de ce ai nevoie pentru a repara mașina și vrei să mergi cu bicicleta. Încearcă să faci ceea ce trebuie, folosind regula # 6. Nu-ți place să gătesc?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: