3 Make-up cu o umbră de zăpadă gunoi - mizerie de cireșe, mizerie de cireșe

Am jucat mult timp cu paleții de zăpadă Shadow. Este foarte versatil și poate fi folosit ca dragă, vă rog. În acest post, voi arăta versiunea de zi, seara și machiajul clubului, care se poate face numai cu ajutorul acestei palete. Am făcut deja toate cele trei opțiuni și voi continua să fac acest lucru.







Voi începe de la cea mai simplă zi.

3 Make-up cu o umbră de zăpadă gunoi - mizerie de cireșe, mizerie de cireșe


Schema de aplicare este foarte simplă:

  • alb - în colțul interior
  • gri - în centrul vârstei mobile
  • albastru - în colțul exterior al pleoapei superioare și 1/3 în colțul exterior al pleoapei inferioare.

Nici baza, nici substratul nu au fost folosite. Prin urmare, machiajul devine, în cele din urmă, gri și umflat.

Al doilea - seara.

3 Make-up cu o umbră de zăpadă gunoi - mizerie de cireșe, mizerie de cireșe

3 Make-up cu o umbră de zăpadă gunoi - mizerie de cireșe, mizerie de cireșe







Această opțiune nu este, de asemenea, prea complicată.

3 Make-up cu o umbră de zăpadă gunoi - mizerie de cireșe, mizerie de cireșe
Secretul principal este utilizarea bazei, care oferă umbrelor cea mai saturată culoare, ca și în palet. Mai ales se referă la cea mai întunecată umbră. Am indicat schema de aplicare a nuanțelor în fotografie. Principalul lucru este de a pune umbrele, așa cum a fost, oblic, tragerea colțului exterior spre sprâncene și estomparea corectă a limitelor.

Ultima opțiune este una de club. El este cel mai întunecat și mai neobișnuit - doar pentru dimineața dansului.

3 Make-up cu o umbră de zăpadă gunoi - mizerie de cireșe, mizerie de cireșe


Cipul acestei variante în flacăra de lumină doar în centru

3 Make-up cu o umbră de zăpadă gunoi - mizerie de cireșe, mizerie de cireșe
vârsta mobilă superioară. Dacă luați alte culori contrastante, fără a vă lega la paletul de zăpadă, puteți să bateți și alte opțiuni. De exemplu, negru + turcoaz / albastru / roz sau maro închis + verde deschis. Aceeași schemă poate fi utilizată și pentru machiajul în timpul zilei, dacă nu luați nuanțe atât de strălucitoare.







Trimiteți-le prietenilor: