11 Secretele succesului Marilyn Monroe

11 SECRETELE DE SUCCES MARILYN MONRO:

1. Platină blondă.
A deveni blondă este decizia care a determinat cariera lui Marilyn în film. De la nuanta nesupus ciocolata parul cret - un Monroe a fost chiar înainte de apariția sa la Hollywood - a fost o fată normală în umbră decât un sex-bombă, care a început cu o culoare de platină. salon de coafură par Pearl Porterfield (Pearl Porterfield) desatura de modă veche peroxid, hidrogen simplu, și apoi Marilyn gândit niciodată despre cum să se întoarcă la culoarea sa naturala. Și de ce? Blond Monroe era cu adevărat uimitoare.







2. Buzele roșii.
Încă n-am găsit rujul roșu perfect? Încercați să alegeți o nuanță care va fi cât mai aproape posibil de ceea ce Marilyn "purta". Buzele roșii au fost întotdeauna "evidenția" imaginilor acestei blonde din platină. Multumita fetelor cu parul drept, a devenit un clasic care sa-i completeze machiajul cu ruj stacojiu. Ar trebui să strălucească lucioasă pe buze, ca și Marilyn, pentru a arăta cu adevărat de lux.

3. Genele lungi.
"Femeile au doar două arme: rimel și lacrimi. Dar nu le putem folosi în același timp. Îți amintești de faimoasa zicală despre Marilyn? O privire ușoară, "de catifea" de sub genele lungi și pufoase ale lui Marilyn a avut un efect cu adevărat magic. Ea nu numai că și-a colorat genele cu cerneală, dar a folosit deasupra - preferatele ei erau de la Glorene de la Hollywood.

4. Uita-te la "Cat".
Nu numai genele minunate au ajutat-o ​​să creeze efectul aspectului "pisicii". De asemenea, Marilyn și-a adus mereu ochii în creion - a tras săgeți cu o coadă ascuțită, cu o linie subțire la marginea ciliară. Pentru aceasta, ea a folosit nu numai negru, care este, de obicei, combinat cu buzele roșii strălucitoare, dar și maro - pentru un machiaj mai moale pentru ochi.

5. Zâmbiți.
Printre numeroasele merite ale apariției lui Marilyn se numără un zâmbet uimitor, numit "un milion de dolari". Steaua a spus: "Zâmbiți, pentru că viața este un lucru minunat și există atât de multe lucruri pe care să puteți zâmbi". Și este greu să te contrazici cu asta. Apropo, pentru ca zâmbetul să rămână alb de zăpadă, Marilyn a folosit sifon pentru a-și curăța dinții. Acest truc simplu a creat un boom de albire a dinților: audiența, văzând zâmbetul dezarmant al lui Marilyn pe ecran, a visat la fel.

6. "Aroma" ei.
O parte integrantă a oricărei imagini a lui Marilyn a fost parfumul. Unul dintre faimoasele aforisme ale actritei arată că Monroe a fost parfumat chiar și pentru noapte: "Cu ce ​​mă duc la culcare? Desigur, pe mine, desigur, câteva picături de Chanel nr. 5 ". Această compoziție legendară a Casei Franceze a corespuns în totalitate nu mai puțin decât legendarul Marilyn. Era convinsă că "nu există femei care să nu le placă spiritele, dar există femei care nu și-au găsit mirosul".







7. Conștiința feminității proprii.
Femeia a fost dată lui Marilyn prin natura ei, a apreciat-o și a încercat să accentueze în orice mod posibil. "Mă simt cu siguranță ca o femeie și mă bucur", a spus Monroe. - Feminitatea generează o frumusețe adevărată. Atragerea femeilor este puternică numai atunci când este naturală și spontană. " Această convingere a ajutat-o ​​să trăiască într-o lume care "conduce bărbații".
Mai mult, Marilyn nu a fost niciodată mai aproape de parametrii de model clasici: greutatea sa la momente diferite, a variat de la 53 la 66 de kilograme iar cifra a fost întotdeauna feminin - cu un bust magnific și curba expresivă a soldurilor. Actrita nu a depune eforturi pentru subțirime - cu siguranta ar lipsi sexualitatea ei - și era sigur: „Fetele care se văd ca grăsime, deoarece acestea nu poarta o dimensiune de zero, ar trebui să știe că, de fapt, ele sunt frumoase, iar societatea este urât.“

8. Capacitatea de a arăta demnitatea figurii.
"Corpul este conceput să fie văzut, nu ascuns sub îmbrăcăminte", a spus Marilyn. Această actriță, desigur, nu a urmat literal această "dogmă", dar steaua întotdeauna în modul cel mai abil, a subliniat frumusețea figurii ei. Rochii cu siluete strâmte și decolteu adânc i-au permis să se arate în toată gloria și să admire admiratori.

9. Nu se bronzează.
În anii '60, care a fost vârful popularității lui Marilyn, tăbăcirea a fost la modă, dar steaua nu a urmat tendința care dobândea un impuls. Pielea ei păstra întotdeauna o umbra lăptoasă - aristocratică era fața ei. "Personal, sunt împotriva arsurilor solare intense, pentru că îmi place să mă simt complet blond", a spus Monroe. În plus, era sigură că "soarele îmbătrânește mai repede decât timpul".

10. tocuri înalte.
"Nu știu cine a inventat tocurile, dar toate femeile din lume îi datorează!" - care dintre fete nu cunoaște această frază Marilyn! Actrita combina cel mai adesea tinutele ei seducatoare cu coastele ei, asa ca avea o privire lunga.

11. "Nu" pentru a prejudicia.
"Imperfecțiunile sunt frumoase", a spus Marilyn, deși ea însăși pare a fi un ideal. Dar nu putem fi de acord cu cuvintele ei: ceea ce mulți oameni consideră o imperfecțiune, de fapt, îl face unic, spre deosebire de restul. Aceasta este frumusețea pe care natura o dă oamenilor.

11 Secretele succesului Marilyn Monroe
11 Secretele succesului Marilyn Monroe
11 Secretele succesului Marilyn Monroe
11 Secretele succesului Marilyn Monroe
11 Secretele succesului Marilyn Monroe
11 Secretele succesului Marilyn Monroe







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: