4 modalități eficiente de a pierde în greutate

4 modalități eficiente de a pierde în greutate

Efectul masajului asupra pielii. Revizuirea lui Julia, St Petersburg Masha, Moscova. Masaj după celulită Masaj după naștere. Revizuirea Nade, Petersburg Corectarea corpului. Feedback Элеоноры, МСК Masseur Alexander despre masaj terapeut Valentine Denisov-Melnikov Masaj special anti-celulita. Julia, Moscova Nastya, Sankt-Petersburg. Reducerea volumului Juliei, Moscova. Rezultatele masajului Catherine, Peter, un sfat despre masajul anticelulitic. Veronica, Moscova. Senzație de masaj Julia, MSK: Valentine este un maser foarte bun. Încearcă!






Arhiva versiune a forumului

4 modalități eficiente de a pierde în greutate
4 modalități eficiente de a pierde în greutate. Modalitati de a pierde in greutate. Cum de a pierde în greutate.


1. Înlocuirea grăsimilor rele cu bună

Principalele metode de scădere în greutate spun că trebuie să renunți la grăsime. Acest lucru este fundamental greșit. Vom acționa diferit. Începem să consumăm alimente care conțin acizi grași omega-3 și grăsimi monosaturate, de exemplu: pește, nuci, ulei de măsline, avocado. Aceste produse împreună cu cerealele integrale, legumele, fructele reduc riscul dezvoltării bolilor cardiovasculare cu 80%, diabetului - cu 90%. Amintiți-vă, dacă adăugați banal aceste produse în dieta zilnică și nu renunțați la grăsimi hidrogenate și saturate, pur și simplu obțineți calorii suplimentare.

Înlocuim daunele utile:

Lăsați margarina și untul.

La alegere - sau sunt complet eliminate din dietă alimentară preferată - sandwich-uri cu unt, sau să o înlocuiască cu pâine sau pâine din cereale integrale cu ulei de masline primele mirodenii presante și diverse rece. Nu poți trăi fără cartofi și unt? Înlocuiți perfect untul cu smântână cu conținut scăzut de grăsimi. Adăugăm - acesta este cel mai simplu mod de a pierde în greutate. Și delicios dacă adăugați la smântână din parfum verde.

Dacă adorați un piept prăjit în pesmet, vă oferim un upgrade de rețetă. Faceți un amestec de nuci și mirodenii zdrobite, roșiți carnea în ea și coaceți-o în folie. O dieta sanatoasa pentru pierderea in greutate fara acest fel de mancare gustoasa si sanatoasa nu va face.

În plus, dimineața se adaugă nuci, alune și semințe de in pentru ovăz, pentru a se asigura că omega-3 din dietă este suficient. Deci, vă veți asigura o pierdere eficientă în greutate fără restricții în consumul de grăsimi.

Mănâncă mai multe pești.

Oasele grase Omega-3 sunt conținute numai în peștii grași: hering, ton, somon, somon și altele. Includeți pește în dietă cel puțin de câteva ori pe săptămână.

2. De la croups, dați prioritate întregului.

Cereale, în cazul în care acestea sunt bogate in fibre dietetice, nu poate satisface numai corpul, dar, de asemenea, preveni multe boli: cancer, cardio - vasculare, tulburări metabolice și chiar diabet zaharat. Fibrele, printre care știm fibrele, sunt absorbite încet de corp, astfel încât simțiți sarea timp de câteva ore. Rețineți că persoana medie pe zi consumă mai puțin de o treime din rata recomandată de recoltă de cereale.

Cum de a îmbogăți o dietă cu cereale fără a afecta talia?

Pierderea rapidă în greutate garantează înlocuirea cerealelor cu muesli din cereale întregi neprelucrate. Pentru a vă asigura că cerealele dvs. de cereale integrale sunt gătite mai repede, înmuiați crupa timp de 12 ore. Singura excepție este fulgii de ovăz, deoarece este foarte dificil să fierbeți boabele de ovăz, chiar și în cuptor.







În loc de pâine, includeți în dieta dvs. paine de cereale integrale sau pâine și făină integrală cu tărâțe. Alegeți produsele care sunt coapte pe bază fără grăsimi. În caz contrar, nu are sens să mănânci deloc pâinea.

Grind orez alb înlocuiește cu maro.

Când coaceți orice produs, adăugați tărâțe în făină.

3. Consumați mai multe alimente care conțin calciu.

Cum de a pierde în greutate nu în detrimentul oaselor fortarete? Pentru a preveni o boală, cum ar fi osteoporoza, trebuie să utilizați 1000 miligrame. Calciu. În echivalent este de 3 cesti de lapte natural. Rețineți că majoritatea oamenilor nu obțin cantitatea potrivită de calciu. Pentru calciu în dietă a fost suficient, ar trebui:

Dacă sunteți un iubitor de cafea, adăugați lapte natural sau alegeți latte, cappuccino. Cafeaua îndepărtează calciul din organism, laptele va ajuta la compensarea pierderii, o zi mănâncă fie un pahar de iaurt natural, fie brânză de vaci. Gatiti fulgi de ovăz cu lapte, nu cu apă.

Amintiți-vă că brânzeturile de soiuri tari sunt cele mai grase, ele pot fi înlocuite cu o mai puțină grăsime de Mozzarella. De asemenea, mâncați brânza Adyghe, Suluguni. Alegeți brânză, nu brânză.

Contin calciu ca fructe si legume individuale: rubarbă, napi (104 miligrame de calciu), broccoli (43 mg), spanac (30 mg) (100 g de produs conține 105 miligrame de calciu.).

4. Beneficiile maxime pentru organism sunt legumele și fructele.

Consumul de legume și fructe reduce riscul apariției bolilor cardiovasculare, hipertensiunii, diabetului, cancerului și obezității. În această zi, nutriționiștii recomandă să consumați 3-4 porții de legume și fructe diferite. Dacă vă întrebați cum puteți pierde în greutate și puteți mânca bine, diversificați dieta cu alimente de plante:

Mâncați o porție de fructe pentru micul dejun, prânz, ceai de după-amiază și cină. O portie este: 200 de grame de suc proaspăt, un fruct de talie medie, 50 de grame de legume proaspete, congelate sau conservate și fructe, 100 de grame de verde, 20 g de fructe uscate.

Includeți legume și fructe în mâncărurile de zi cu zi.

Dacă introduceți în mod natural legume și fructe în meniu, nu veți avea sentimentul că vă creșteți porțiunile. Dimpotrivă - veți înlocui componente mai calorice ale felurilor de mâncare obișnuite. Și aceasta este o modalitate foarte bună de a pierde în greutate. Beți ceai și cafea cu fructe uscate în loc de dulciuri și biscuiți, adăugați boabe congelate în cereale, iaurturi, brânză de vaci.

În loc de o garnitură - legume.

Decorul de cartofi fierți sau cartofi prăjiți este înlocuit cu legume compotate sau salată de legume. Experimentați cu realimentarea și condimentele. Utilizați o varietate de ardei care sporesc metabolismul, aceasta este o modalitate ușoară de a pierde în greutate.

Nu vă fie frică de schimbări în nutriție! Bineînțeles, acestea vor afecta bugetul familiei, deoarece legumele și fructele sunt mai scumpe decât cartofii și pastele. Dar merită. Nu numai din punctul de vedere al pierderii în greutate, ci și în ceea ce privește reducerea costurilor cu medicamentele.

- Cred că fie prost, fie că nu înțeleg nimic. Aceasta este o zi pe care trebuie să mănânce 3-4 pahare de suc, 3-4 fructe, fructe de padure și fructe uscate dofiga. Se pare, în volum, doar acest lucru și să izbucnească. Și apoi există mâncarea principală. Este o dieta elefant?

- Și ce - o modalitate excelentă de a pierde în greutate! Numai legume și fructe!

- Nu uitați, există încă cereale, pește, carne de pasăre, uleiuri. Nu știu cum să pun atât de multă mâncare în mine! Și calorii sunt multe!

- Și îmi place! Am mai mult timp în urmă, în loc de cartofi, mănânc tocană de varză în loc să-l prind.

- Pentru bani, este bine în vara. În timpul iernii, avem toate legumele importate, și ele stau hoo! La un salariu normal, o astfel de dietă nu va trage. Da, chiar și cu fructe uscate.

- Ați încercat legume și fructe peste ocean în timpul iernii? Sunt absolut inspirate! Și inutil, cel mai probabil.

- Ieșirea este de a face provizii pentru iarnă. Cumpar legume care sunt stocate mult timp. Și anul trecut am cumpărat ardei și castraveți. Copilul a mâncat câteva bucăți de castravete, iar în ajunul Anului Nou am spălat stomacul.

- Da, o modalitate buna de a pierde in greutate, exista cu siguranta legume necomestibile!

- În general, sfatul este bun. Și în timpul iernii nu crestem legume și fructe, mâncăm o cantitate limitată. În mod fundamental nu cumpăr proaspete. Este periculos.

- De asemenea, nu cumpăr verdeață în timpul iernii, ceea ce nu se face timp de câteva săptămâni. Mandarinele mănâncă, curmale. Ardei, roșii și castraveți - nu.

- Vă recomandăm să vă mâncați dulciurile și cookie-urile ca medic?

- În nici un caz! Doar găsiți un echilibru pentru voi înșivă. Mai multe croups locale mănâncă legume locale.

- Dieta oligarhului. Să presupunem că păstrez legumele. Mozzarella sau suluguni nu-mi pot permite, cum ar fi tonul cu somon și somon. Fructele uscate sunt, de asemenea, costisitoare. Despre nuci am tăcut. Ne colectăm propriile noastre, nuci, nuci, asta-i tot. Nu ne plac arahidele, nici nu este util. Și pentru că mită de funcționari publici sunt acum concediați. Deci, eu cumva borsch cu macaroane și terci de mei cântăm.

- Vă mulțumim din nou că mi-ați amintit cum să mănânc bine!

- Bună sfat, o să iau o notă. Doar din pește nu-mi pot permite somonul și somonul.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: