17 Secretele de frumusețe feminină și de tineret, bilet fericit

17 Secretele de frumusețe feminină și de tineret, bilet fericit
În opinia mea, o femeie este frumoasă când este plăcut să te uiți. Și nu este absolut important aici pentru forme perfect obișnuite sau pentru haine super-la modă. Important uhozhennost și sentimentul de stil. Astăzi vreau să vă dezvăluie niște secrete de frumusețe și farmec ale femeilor care vă vor ajuta să rămâneți minunați și înfloriți.







Secrete mici de frumusețe feminină

1. O lingură obișnuită funcționează minunat. Dacă face masaj facial, atunci puteți să-l netezi și să învingi ridurile fine. Masajul se face simplu, se pune o lingura rece si calda pe fata.

2. riduri excelente și ulei de susan, acestea trebuie să lubrifiaze zonele problematice. Aplicați abundent pe riduri, apoi lăsați resturile cu un țesut.

3. Încercați să nu abuzați de pulbere, deoarece aplicarea sa excesivă usucă pielea. În plus, fața sub un strat gros de pulbere se transformă într-o mască.

4. Guma de mestecat obișnuită vă va ajuta să întăriți maxilarul și să eliminați a doua bărbie. Deci, mestecați mâncarea (bineînțeles, respectând regulile etichetei). Este mai bine să mestecați pe partea care este mai puțin implicată atunci când mestecați alimente.

5. Opriți fumatul - o dată pentru totdeauna! Fumatul pielea foarte veche, și chiar vă ucide sănătatea prețioasă.

6. Când spălați, petreceți mai mult timp clătiți pielea decât spălați-o. Un gel spalat prost sau spuma pentru spalare accelereaza imbatranirea pielii.

7. Ștergeți-vă bine fața. Atunci când ștergeți din partea de sus în jos, veți câștiga pliuri nazolabiale. Sau ștergeți de jos în sus, sau pur și simplu "promakivayte" fata, nu se întinde o piele.

8. Un remediu excelent pentru ridurile din jurul ochilor este legumele și untul. Doar amestecați o lingură de unt cu pasta de banane (până la gruel) și se aplică în zona ochiului timp de 20 de minute.







10. În general, respirați profund cât mai des posibil, nimic nu face pielea întinsă și elastică mai bună decât oxigenul.

17 Secretele de frumusețe feminină și de tineret, bilet fericit
11.Vizual aspectul alungit este foarte feminin. De aceea, preferați gâtul V, renunțați la tampoanele umărului și purtați lanțurile la 5 cm sub clavicule. Mai multe detalii despre acest lucru am scris în articolul "Prima dată - cum să nu fie ultima."

12. Nu ratați ocazia de a vă răsfăța cu măști din legume sau fructe. Sau cel puțin să faci o salată, nu uitați să vă ștergeți fața cu o bucată de castravete. Rețete utile pentru măști găsiți în articolul "Măști de legume și fructe pentru față - o modalitate ușoară de a face frumusețe!".

13. O dată pe săptămână, "desfaceți pielea" și mergeți la culcare fără o cremă de noapte. Uneori este util ca pielea să doarmă fără pijamale, dându-i șansa de a se hidrata.

15. Nu mergeți niciodată în pat cu machiaj pe față. Aceasta este una dintre principalele cauze ale îmbătrânirii prematură a pielii.

16. Nu alegeți pe fața dumneavoastră cosuri. Dacă dintr-o dată ați sărit ceva, luați ceară de urechi și faceți "necazul". Să nu fie plăcut din punct de vedere estetic, dar foarte eficient.

17. Limitați strict la dulciuri, deoarece mâncarea lor nu contribuie numai la creșterea excesului de greutate, ci și la îmbătrânirea prematură a pielii feței.

Aceste mici secrete ale frumuseții feminine sunt foarte simple și ne cunoaștem unul pe altul, dar de multe ori pur și simplu uităm. Prin urmare, am decis să vă reamintesc astăzi că frumusețea dumneavoastră este în mâinile voastre!

Frumusețea feminină este, în general, ceva special și misterios. Și, într-adevăr, femeia este frumoasă, ceea ce este plăcut să te uiți. Detaliu acest subiect din toate părțile relevă Ermakova Larisa, toate misterele și secretele frumuseții feminine și de farmec și puteți afla citind o carte, „Ești frumoasă, dacă doriți să urmăriți.“

Cred că multe fete tinere vis de un sânii luxuriante, cineva ea creste de-a lungul anilor, și cineva păstrează viața „punt“. Aici, a doua opțiune, este doar cazul meu (Nu, nu mă plâng ... Acum problema mea este rezolvata. M-am făcut de augmentare mamoplastia. Dar câți ani am petrecut în numai lacrimi! Deci fata aceea, nu mai plânge și experiență, și decide asupra mamoplastia. vei vedea, viața va străluci cu culori destul de diferite))) pot recomanda doar un singur chirurg, Nesterenko, Maxim Leonidovici. Pentru L-am luat la recomandarea și foarte bucuros să fie în mâinile unui profesionist!

17 Secretele de frumusețe feminină și de tineret, bilet fericit







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: