220 volți în teren sau finalizarea backup-urilor apc rs 500


220 volți în teren sau finalizarea backup-urilor apc rs 500

Pentru o lungă perioadă de timp, defecțiunea UPS APS Back-UPS RC 500 a rămas inactiv.
Când sa conectat la rețea, rezistorul (R28 de pe placă) a fost încălzit puternic și ars din cauza supraîncălzirii. După înlocuirea rezistenței, problema a rămas și, în plus, acumulatorul nu mai era încărcat.






Dar îmi amintesc că este nu numai regulatorul de tensiune pentru PC, dar, de asemenea, sursa de alimentare neîntreruptibilă, care este, după pană de curent în rețea, UPS-ul feed-uri PC-ul de ceva timp de built-in baterie este de 12 volți, 7,2 A. Din moment ce nu îndeplinește funcția de bază (stabilizator de tensiune) , nu era necesar.

Se întâmplă în câmpul de care aveți nevoie de 220 V pentru un dispozitiv. Am decis să-l modific puțin, am lipit priza de la capătul superior și l-am conectat cu ibp, deoarece nu are prize.


220 volți în teren sau finalizarea backup-urilor apc rs 500

Dar bateria de 7,2 A pentru o lungă perioadă de timp nu este suficientă, aveți nevoie de mai multă baterie. Puteți conecta UPS-ul cu bateria mașinii. Pe partea din spate există un soclu care funcționează numai atunci când rețeaua este conectată, dar nu am nevoie de el. Am lipit firele de la ea și le-am conectat la firele care trec de la compartimentul bateriei la baterie (lucrul principal nu este să amestec + și -).

220 volți în teren sau finalizarea backup-urilor apc rs 500

220 volți în teren sau finalizarea backup-urilor apc rs 500

220 volți în teren sau finalizarea backup-urilor apc rs 500







Apoi, am făcut acest fir pentru a conecta IBP-ul cu mufa brichetei (este mai bine să folosiți un dop cu siguranțe).

220 volți în teren sau finalizarea backup-urilor apc rs 500


Sau puteți face aici un astfel de adaptor care să se conecteze direct la bateria mașinii.


220 volți în teren sau finalizarea backup-urilor apc rs 500


Rezultatul este un invertor ibp cu o putere de 300W, 2.2A, 50-60 Hz, 220V.


220 volți în teren sau finalizarea backup-urilor apc rs 500

(lucrul de la baterie 7.2 A)

Descărcați recenzii. Vă rog așteptați.

Toate acestea sunt nonsens. Am același lucru și-au dorit mult timp să-l folosească în loc de invertor 12/220 dorit în 20 „LCD TV pentru a acoperi, dar se pare că nu a fost acolo a decis să verifice cât de mult va dura maximum 20 de minute. Ei bine, în care nu scurt, un lucru de încredere poate fi tăiat în orice moment inoportun . și în cazul în care modelul este mare și departe, atunci știi ce înseamnă asta. se pare că are controlul bateriei, dacă tensiunea scade sub 12,6v-l taie complet chiar și mașini de stoc. Bateriile ar fi de ajuns pentru o oră sau mai mult. Dacă este de a modifica și de a elimina controlul asta eo altă problemă. Cel mai bun cumpăra invertor AC normală 12/220 necesară în aceasta potderzhivayu o (mai mică tensiune de intrare de prag mai mic de 10 volți, de sus tensiunea de prag de intrare de 14,8 volți).

Mesajul nu se află în subiect. modelismul aici și miroase. (-) Draga ta.

De ce să faci o grădină? De dragul a ceea ce? Articolele din bandă? Nu găsesc răspunsurile la aceste întrebări. Și încă o întrebare se pune: de ce în domeniul de 220 V. Toate încărcătoarele sunt de lucru de la 12 V, ce altceva să se conecteze: un prăjitor de pâine, un cuptor cu microunde pentru a încălzi alimente, un TV color TV. Ce altceva? Prompt, și atunci nu există suficientă imaginație.

220 volți în teren sau finalizarea backup-urilor apc rs 500

pentru care în câmpul de 220 V. Da, asta este cel puțin pentru a putea conecta televizorul pentru zboruri FPV. Nu așa suntem bogați și modele pentru achiziționarea de ochelari.

IBPshnik în sine nu este atât de greu, dacă scoateți Akki din ea.

220 volți în teren sau finalizarea backup-urilor apc rs 500

Greutatea mea este de 3,5 kg fără baterie, dar este mică de 280 * 116 * 90 mm și este destul de convenabil să o pui în aer.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: