96 Comentarii despre reso-garanția la elektrostal g, str. Karla Marx, 26

A intrat în accident rutier. Bara de protecție, amplificatorul și ceea ce este atașat este deteriorat. Reparați dealerul a reușit în 25 mii. 19. Societatea a plătit Nu pot spune că mult mai multumit cu plata, dar nu repararea dealer-ar fi de ajuns complet. Singurul lucru pe care - organizarea ciudată a muncii unui evaluator care evalueaza doar primele semne vizibile de deteriorare, iar apoi vine la serviciul de evaluare a daunelor ascunse, care ar fi de o astfel de companie este mai logic să aibă centrul său, în cazul în care demontate imediat și evaluate toate daunele.







NU recomandati sa contactati compania de asigurari RESO. Plată primită pentru un accident (plătit doar 50% din costul total al reparațiilor), atunci când încearcă să rezolve totul în mod pașnic, a fost refuzat cu formularea tipului de decontare se face la prețurile medii din regiune (pur și simplu nu înțeleg unele dintre locurile pe care le „a lua“ prețuri medii)! Sper că nu voi mai face față acestei companii!

Sunt asigurat în cadrul OSAGO în diferite companii. Dar mai des în "garanția RESO". După accident au fost în "garanția RESO". Eu însumi sunt un agent de asigurări, esența cunoașterii activității lor în domeniul plăților. Este simplu: ați solicitat plata. Ai numărat suma de 3-4 ori mai mică decât plata efectivă (cea mai mare parte nu a fost doar o singură dată). Nu vă disperați și blestemați compania sau compania vinovată. Simțiți-vă liber să faceți o apreciere de la un evaluator adecvat, să găsiți un avocat normal (eu nu plătesc nici un bănuț avocatului meu înainte de a mă plăti. ›

Mașina BMW 525d`01. Am intrat într-un accident. Al doilea participant a fost de vina, el are OSAGO RESO, am si eu. Damage: Ambele faruri, capota, bara de protecție, aripa dreapta, GUR, „TV“, radiatorul, rama radiatorului, difuzor frontal, împușcat airbag șofer, dispozitiv de pretensionare a bateriei petardă, Spar stâng îndoit + o grămadă de țevi din plastic în compartimentul motor și tot felul. Plătiți aproape 90.000, pentru că o bună reparație a fost suficientă fără probleme. A venit prima dată pentru a „analiza“ poliția de trafic, t. Pentru a. A doua persoană a pledat vinovat. Data viitoare ›

Companie excelenta. Principalul lucru este să vă asigurați cu franciza și să nu vă distrageți atenția de la minuscule (salvați o mulțime de bani cu asigurare, mai ales când mulți ani fără un accident). Cu asigurare, alegeți întotdeauna - plata pentru reparații reale. Și nu există probleme. Am dat masina pentru reparatii, vi sa dat o chitanta pentru reparatii (cu o suma rotunda). Dați-i companiei și plătiți pentru această reparație. Asigurați-vă cu mintea, nu vă grăbiți.

27.06 Am avut un accident. 30.06 Am aplicat pentru CASCO. Tras mai mult decât termenul de 25 de zile prevăzut în contract. Cu o luptă, ei și-au bătut direcția și au început aici! Defecțiunea la bara de protecție, defecțiunea din față, defectarea discului și a roții. Cu privire la problema de a explica refuzul, numai umflat mormăind despre nepotrivire a leziunilor și cum am căzut în șanț! Dragi angajați de la Reso-Garantia, dar explicați-mi ce fel de daune ar trebui să fie în coliziunea cu ciocanul și congresul din șanț? De fapt, dat în judecată.

Astăzi am sunat la biroul lui Nagorny și am întrebat dacă aș putea să mă extind la Osago. Reso client 8 ani. Femeia a spus că trebuie să vii și să scrie o declarație și va fi luată în considerare timp de 30 de zile. Am fost asigurat toată viața de zi cu zi și nu au existat probleme. Masina este inregistrata la Moscova, inregistrata in Volgograd. Ești normal acolo deloc? Cum aș putea călători fără asigurare? Mai mult, am venit la Centrul Audi și când am calculat Rezo, nu am avut un bonus-malus. Asigurarea astăzi a făcut în Альфастраховании pentru 6400 de ruble timp de 15 minute.

Am reușit să cumpăr polițe de asigurare în RESO (pentru un apartament, Casco și Osago). Într-un accident non-grav, când m-am prăbușit în mână, m-am întors la această companie. Când am aplicat în mod repetat, am spus că am înregistrat cazul OSAGO. Nu numai că lucrează de la 11 la 16 în zilele lucrătoare pentru a înregistra cazurile de asigurare, deci și ei se înregistrează incorect. În ziua stabilită am apelat la linia telefonică, am promis că expertul va reveni. "Expertul" numit, un tip hamovat și mă toarnă pe urechi, asta la mine. Data viitoare ›

Fractură complexă în timpul schiului

Acum, situată în spital pe un picurare Andorra - medicii se tem de inflamație, deja o zi de așteptare pentru aprobarea societății de asigurări Reso (Moscova) pentru operația - o fractură complicată, din cauza tumorii puternice nu poate pune necesitatea de ipsos pentru a fixa șuruburi și plăcile exterioare, îndepărtați fragmentele osoase, dar societate de asigurări Reso refuză să plătească pentru operație, numindu-le în fiecare oră, să zicem că un contact cu mine imediat ce cererea sa transferat de la spital, dureaza o zi, iar ei mă minți! în spital a arătat. Data viitoare ›







Sa întâmplat așa că am intrat într-un accident. Vina nu este a mea. În asigurare a refuzat imediat să inspecteze mașina de către expertul lor, deoarece acestea au mai puțin real. A făcut imediat o examinare independentă. Ei numărau 55 de mii de britanici plăteau doar 35. Pe baza faptului că aveau întrebări și li sa trimis să recalculeze una dintre cele independente cu care lucrează. Bineînțeles, aceștia se află în aceeași echipă și se numără mai puțin. Vom înțelege.

Întregul an, organizația noastră a lucrat cu compania de asigurări „rez“ asigura acolo autobuzele. Cu o zi înainte de ieri am fost refuzat în declarația de politică, spunând că acest tip de CTP (cu autobuzul) nu este profitabil! Oferit de a emite alte tipuri de asigurare (asigurare medicală, de proprietate voluntară (!)), Atunci, ca o excepție, vom trage pe autobuzele CTP. Pentru observația că este în contradicție cu legislația în vigoare, șeful departamentului fugit din biroul său, cu o replica: Eu sunt cu tine pe o vorbesc bine sa. Data viitoare ›

27.06 Am avut un accident. 30.06 Am aplicat pentru CASCO. Tras mai mult decât termenul de 25 de zile prevăzut în contract. Cu o luptă, ei și-au bătut direcția și au început aici! Defecțiunea la bara de protecție, defecțiunea din față, defectarea discului și a roții. Cu privire la problema de a explica refuzul, numai umflat mormăind despre nepotrivire a leziunilor și cum am căzut în șanț! Dragi angajați de la Reso-Garantia, dar explicați-mi ce fel de daune ar trebui să fie în coliziunea cu ciocanul și congresul din șanț? De fapt, dat în judecată.

Astăzi am sunat la biroul lui Nagorny și am întrebat dacă aș putea să mă extind la Osago. Reso client 8 ani. Femeia a spus că trebuie să vii și să scrie o declarație și va fi luată în considerare timp de 30 de zile. Am fost asigurat toată viața de zi cu zi și nu au existat probleme. Masina este inregistrata la Moscova, inregistrata in Volgograd. Ești normal acolo deloc? Cum aș putea călători fără asigurare? Mai mult, am venit la Centrul Audi și când am calculat Rezo, nu am avut un bonus-malus. Asigurarea astăzi a făcut în Альфастраховании pentru 6400 de ruble timp de 15 minute.

Am reușit să cumpăr polițe de asigurare în RESO (pentru un apartament, Casco și Osago). Într-un accident non-grav, când m-am prăbușit în mână, m-am întors la această companie. Când am aplicat în mod repetat, am spus că am înregistrat cazul OSAGO. Nu numai că lucrează de la 11 la 16 în zilele lucrătoare pentru a înregistra cazurile de asigurare, deci și ei se înregistrează incorect. În ziua stabilită am apelat la linia telefonică, am promis că expertul va reveni. "Expertul" numit, un tip hamovat și mă toarnă pe urechi, asta la mine. Data viitoare ›

Fractură complexă în timpul schiului

Acum, situată în spital pe un picurare Andorra - medicii se tem de inflamație, deja o zi de așteptare pentru aprobarea societății de asigurări Reso (Moscova) pentru operația - o fractură complicată, din cauza tumorii puternice nu poate pune necesitatea de ipsos pentru a fixa șuruburi și plăcile exterioare, îndepărtați fragmentele osoase, dar societate de asigurări Reso refuză să plătească pentru operație, numindu-le în fiecare oră, să zicem că un contact cu mine imediat ce cererea sa transferat de la spital, dureaza o zi, iar ei mă minți! în spital a arătat. Data viitoare ›

A intrat în accident rutier. Bara de protecție, amplificatorul și ceea ce este atașat este deteriorat. Reparați dealerul a reușit în 25 mii. 19. Societatea a plătit Nu pot spune că mult mai multumit cu plata, dar nu repararea dealer-ar fi de ajuns complet. Singurul lucru pe care - organizarea ciudată a muncii unui evaluator care evalueaza doar primele semne vizibile de deteriorare, iar apoi vine la serviciul de evaluare a daunelor ascunse, care ar fi de o astfel de companie este mai logic să aibă centrul său, în cazul în care demontate imediat și evaluate toate daunele.

Sa întâmplat așa că am intrat într-un accident. Vina nu este a mea. În asigurare a refuzat imediat să inspecteze mașina de către expertul lor, deoarece acestea au mai puțin real. A făcut imediat o examinare independentă. Ei numărau 55 de mii de britanici plăteau doar 35. Pe baza faptului că aveau întrebări și au fost trimiși pentru recalculare într-una dintre cele independente cu care lucrează. Bineînțeles, aceștia se află în aceeași echipă și se numără mai puțin. Vom înțelege.

Întregul an organizația noastră a lucrat cu SC "RESO", și-au asigurat autobuzele acolo. Cu o zi înainte de ieri am fost refuzat o declarație de politică, spunând că acest tip de OSAGO (cu autobuzul) nu este profitabil pentru ei! Ei s-au oferit să organizeze alte tipuri de asigurări (asigurare voluntară medicală, imobiliare (!)). Apoi, ca o excepție, vom primi OSAGO pentru autobuze. Pentru a observa că acest lucru contravine legislației actuale, șeful departamentului a fugit din biroul său, cu o remarcă: am vorbit cu dvs. în termeni buni. Data viitoare ›

NU recomandati sa contactati compania de asigurari RESO. Plată primită pentru un accident (plătit doar 50% din costul total al reparațiilor), atunci când încearcă să rezolve totul în mod pașnic, a fost refuzat cu formularea tipului de decontare se face la prețurile medii din regiune (pur și simplu nu înțeleg unele dintre locurile pe care le „a lua“ prețuri medii)! Sper că nu voi mai face față acestei companii!

Sunt asigurat în cadrul OSAGO în diferite companii. Dar mai des în "garanția RESO". După accident au fost în "garanția RESO". Eu însumi sunt un agent de asigurări, esența cunoașterii activității lor în domeniul plăților. Este simplu: ați solicitat plata. Ai numărat suma de 3-4 ori mai mică decât plata efectivă (cea mai mare parte nu a fost doar o singură dată). Nu vă disperați și blestemați compania sau compania vinovată. Simțiți-vă liber să faceți o apreciere de la un evaluator adecvat, să găsiți un avocat normal (eu nu plătesc nici un bănuț avocatului meu înainte de a mă plăti. ›

Mașina BMW 525d`01. Am intrat într-un accident. Al doilea participant a fost de vina, el are OSAGO RESO, am si eu. Damage: Ambele faruri, capota, bara de protecție, aripa dreapta, GUR, „TV“, radiatorul, rama radiatorului, difuzor frontal, împușcat airbag șofer, dispozitiv de pretensionare a bateriei petardă, Spar stâng îndoit + o grămadă de țevi din plastic în compartimentul motor și tot felul. Plătiți aproape 90.000, pentru că o bună reparație a fost suficientă fără probleme. Am sosit prima oară înainte de "analiza" poliției rutiere, deoarece al doilea participant a pledat vinovat. Data viitoare ›

Companie excelenta. Principalul lucru este să vă asigurați cu franciza și să nu vă distrageți atenția de la lucruri minore (economisiți o mulțime de bani cu asigurare, mai ales când mulți ani fără un accident). Cu asigurare alegeți întotdeauna - plata pentru reparații reale. Și nu există probleme. Am dat masina pentru reparatii, vi sa dat o chitanta pentru reparatii (cu o suma rotunda). Dați-o companiei și veți plăti pentru această reparație. Asigurați-vă cu mintea, nu vă grăbiți.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: