192 Curiozități pentru munte de cult, frunte la Moscova, dragă dragă, strada frații fonchenko, 7

Bună ziua. Aș dori să las o revizuire! Și așa voi începe de la început! Familia mea și cu mine mergem la parcul de patinaj în fiecare weekend la sfârșit de săptămână. Deci, anul acesta am venit să ne petrecem weekendul foarte activ. Ziua a fost caldă, având o odihnă în parc a fost o mulțime. Totul a fost minunat, dar unul uriaș și gras "dar"! Și cu acest "dar" tot restul și starea de spirit au fost răsfățați. Am vrut să bem, o simplă dorință umană! Dar nu era unde să bei, toate corturile cu apă, toate cafenelele de vară, totul curățat. Data viitoare ›







Destul de departe de principalele monumente culturale. Dar merită o vizită. Asigurați-vă că mergeți la muzeul dedicat Marelui Război Patriotic. Un loc de odihnă și de iluminare culturală. Foarte mulți oameni merg doar acolo la rolele-role. Așa să spun, combinați afacerea cu plăcerea.

Da, acest monument să uite uite greu la ea și a vedea întreaga istorie a războiului, știi, ca un eveniment important în istoria statului, nu aș fi surprins dacă acest monument a fost chiar mai mare și mai maret.

Mergând în acest parc, eu (așa cum cred eu și mulți alții) îmbrățișăm o mândrie incredibilă și o recunoștință în memoria părinților și bunicilor noștri, care atunci și sângele merită această mare victorie! Mai ales semnificativa este aleea "Anii de razboi", simbolizand si dezvaluind 5 ani de razboi!

Un imens complex de memorial în onoarea victoriei în Marele Război Patriotic. Aleea principală, "Ani de război", simbolizează 5 ani de război. Un total de 1418 fântâni, în funcție de numărul de zile, câți au continuat războiul (simbolizează sângele vărsat). În centrul pieței se află uriașa stea a Zeitei Victoriei. Pe teritoriu se află Biserica Sf. Gheorghe Victorii, Sinagoga, Moscheea. Una dintre plimbările de luna de miere preferate. De multe ori puteți vedea cum mirele este deja soția sa în brațe pe trepte. Cu copiii puteți merge la o plimbare. Data viitoare ›

Este foarte frumos aici, dar pe lângă aceasta există o mândrie incredibilă pentru strămoșii noștri, recunoștința și sentimentele vor salva mult ceea ce au făcut pentru noi. Asigurați-vă că vă aduceți aici copiii dvs., este important ca și tânăra generație să-și amintească

Un loc minunat pentru mers. Pentru a reaminti încă o dată copiilor care sunt ruși, cine este Hitler, care sunt fasciști și pentru care bunicii lor sunt renumiți. În același timp, lipsa totală de facilități de parcare face tot posibilul pentru a face un astfel de parc frumos nu foarte accesibil și nu pentru toată lumea. În același timp, poate că acesta este un alt motiv pentru care nu a fost atât de aglomerat.

Complex foarte frumos, teren minunat, fantani frumoși. Acesta este un tribut adus tuturor celor care au murit pentru țara noastră. Aceasta este o reamintire a generației vii acum a ceea ce conduce războiul. Muzeul este, de asemenea, foarte interesant, panoramele cu adevărat plăcut

Un loc serios pentru că există o statuie mare a zeiței Nicky, când stelele se ridică și biserica este interesantă într-un stil interesant care la construit la intrare. Și în spatele muzeului forțelor armate. Există foarte frumoasă și o parte din istorie. Apoi sunt expoziții de vehicule blindate și expoziție. În orice caz, o amintire foarte serioasă a istoriei acelui timp. În muzeu se află steagurile și simbolurile acelor diviziuni care au luptat în războiul rus din 1941 până în 1945. Aceasta face parte din istoria Rusiei.

Îmi place să vizitez muntele de cult. Ce este asociat cu acest loc? Nunti si tineri pe skateboard-uri. Bineînțeles, și celebrul "Panorama". Toate acestea sunt combinate logic și logic! Strămoșii noștri au luptat pentru faptul că am trăit o viață liberă și fericită. Și aici memoria soldaților căzuți, victoria este combinată. Noua viață (nunți) și aceași viață, tânără și plină de dragoste, de dragul căreia au murit.







Memoria de lupte sângeroase pentru a opri ciuma maro, greutățile extraordinară și suferința a milioane de oameni nevinovați, în întregime sacrificii atroce pe altarul Victoriei și Libertate. Este necesar să vă amintiți. Întotdeauna!

Incredibil în frumusețea și locul său de importanță! Spațiile imense sunt toate atît de frumos făcute. Ei bine, în mod natural ne face să ne amintim istoria noastră și feat perfect. Vara am vizita acolo aproape în fiecare an. Vreau să merg acolo odată și în ziua victoriei. Numai de acolo nu veți pleca - există mulți oameni acolo.

Locul ăsta mi-a devenit drag. Deși a fost construită nu cu mult timp în urmă, ea a devenit deja favorită printre moscoviți și oaspeții capitalei. Există un sentiment de libertate. Fântâni foarte frumoase, o expoziție de tehnologie. Puteți să vă plimbați sau să faceți o plimbare. Este locul unde să aveți o mușcătură.

Amintiți-vă la Rosenbaum: Poklonnaya a urcat pe Muntele Poklonnaya, dar nu a fost ușor să o luați. Toată lumea are propriul Everest - literal și figurativ. Vârful este neglijabil, dar de multe ori încheieturile sunt lovite cu ciocanul. Iată templele domului meu, Turnurile de pin sunt încoronate. Complexul de victorie este un tribut adus memoriei veșnice a celor căzuți și a vieții acelui război teribil. Locul este frumos, uriaș, multe lucruri dedicate războiului și victoriei eroice. Du-te, nu regreta.

Locul măreț! Când sunt aici, mă simt copleșit de un sentiment de mândrie pentru bunicii și străbunicii noștri care și-au dat viața de dragul de a trăi în pace și bucurie! Acesta este locul în care amintirea eroilor din Marele Război Patriotic și a noilor soți în zilele de nunți și turiști pe excursii și veterani vin la cinste!

Complexul memorial este memoria noastră despre victoria bunicilor și străbunilor noștri în război. Una dintre principalele atracții ale Moscovei. Pe teritoriul multor clădiri dedicate Marelui Război Patriotic: muzeul central al celui de-al doilea război mondial, Monumentul Victoriei, Biserica Sf. Gheorghe Victorii, numeroase monumente. Aranjamente bine amenajate pentru mers.

Complexul memorial ar trebui să ne reamintească faptul că tații și străbunii noștri au luptat brutal cu inamicul pentru ca generația noastră să poată trăi. A merge acolo înseamnă a aduce un omagiu tuturor defunctului, apărătorilor patriei noastre.

Acesta este un loc minunat pentru orice vârstă. Veniți aici și noi, iubiți și familii cu copii de vârste diferite. Este foarte frumos și interesant, există un muzeu de echipament militar, care este foarte interesant pentru copii de diferite vârste, puteți merge la muzeul celui de-al doilea război mondial. de primăvară-vară frumusețea uimitoare a paturilor de flori, și cât de fascinante noapte de noapte. Poți să te întorci aici din nou și din nou.

Am vrut să mergem pe patinaj pe 10.05.16 pe site-ul de închiriere pe care l-am privit la prețuri. Când au ajuns la ora 10.55 dimineața, chiria a fost închisă, deși timpul de lucru a fost postat de la ora 10:00. Când a venit fata și a deschis chiria, sa dovedit că videoclipurile nu sunt disponibile. De ce puneți informații incorecte? Am mers la Parcul Gorky, totul a fost bine cu ei.

Este necesar să veniți aici în sezon, când fântâni cu lumină roșie sânge, este foarte frumos, deși acum nu veți fi surprins de fântâni. Este întotdeauna plin de turiști, tineri pe rolele și scuffling, care se ridică pe fondul memorialului. Memorialul ridică numeroase întrebări (și Nick se află în partea de sus a stela și George Victorious, care a tăiat un șarpe cu o suliță ca un cârnați). Foarte puțini oameni merg la muzeul de război. În general, un loc fără energie, dar stella este ușor de navigat - poate fi văzut de departe, și asta e bine.

Nimic special și remarcabil în acest parc acolo, un spațiu imens deschis cu fântâni iluminate nimeni nu va fi surprins, de lângă parc există o stradă mică, cu echipamente militare vechi, muzeu conține multe dintre obiectele din viața de zi cu zi și viața al doilea război mondial. Cred că puteți vizita o singură dată pentru a aduce un omagiu celor care au murit pentru noi.

Acest complex a fost construit recent, cu doar 15 ani în urmă. În vara există fântâni bune, un loc de festivități de masă. Acest loc nu are nici o valoare istorică și arhitecturală. În spatele complexului sunt machete de tancuri și arme din război.

Expozitie foarte interesanta de echipament militar si armament si un muzeu. Dar monumentul lui Tsereteli, ca și pentru mine, impresia numai prăzi - amestec neinteligibil de simboluri diferite (de aici și George, Nick și antic, care este aici, împreună cu îngerii arată ca ceva frivol, și basorelief în stilul sovietic dur). Nu afectează nimic în suflet.

În unele dintre pleoapelor cu un prieten a decis să meargă să ia o plimbare pe un roller coaster, fără să știe că ei de la Moscova nu sunt acum normale singurii care au fost în parc victoria - pentru demolare. Nu este un parc de distracții, e de rahat.

Victory Park nu este locul meu. Întotdeauna un vânt puternic, mulțimi de oameni, un loc nu pentru odihnă, ci pentru o companie minunată. Există o alee de mireasă, unde la sfârșit de săptămână multe mașini și nunți trec. Deseori există evenimente sociale, focuri de artificii în sărbători.

Nimic supranatural - parcul. Doar un parc. Aici puteți găsi atracții, nu loviți, dar copiii le vor plăcea. Acesta este situat în centru, ca să spunem așa, că vă puteți simți apropierea de natură, liniște, și atât de neașteptat, și altele. Există toate acestea este o minciună flagrantă, dar dacă lucrați în apropiere, frumos să se bucure de mese în parc. Este posibil și chiar necesar. Dacă tocmai v-ați întâmplat să vă aflați în apropiere și trebuie să treceți într-un fel o oră sau două într-o zi însorită, va face și ea.

Asta e adevărul că nu-mi place locul ăsta și asta-i tot. Este foarte inconfortabil cumva. Te simți ca un bob de nisip care vânturi de la o parte la alta. Și din punct de vedere istoric, totul este un remake. Deci, asta nu ți-ar recomanda să pierzi timpul în acest loc.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: