6 Sfaturi pentru a învăța mai bine de la un elev rotund onoruri - jocuri de moda pe

6 Sfaturi pentru a învăța mai bine de la un elev rotund onoruri - jocuri de moda pe

După cum înțeleg, fiecare dintre noi caută succese nu numai în frumusețe, ci și în învățare. Fiecare dintre noi se întreba: "Cum pot să învăț mai bine? Cum să repar cea de-a patra minge?" Dacă urmați regulile mele (Și eu sunt un elev rotund de onoare timp de 8 ani), atunci nu numai că vă trageți prin mărci, dar și îmbunătățiți relația cu profesorul.







Cel mai greu lucru este să devii mai inteligent în clasa a 5-a. La urma urmei, cadrele didactice se schimbă și nu se uită la notele tale din școala primară. Wow. Totul a trecut prin toate acestea. Am intrat și nu am renunțat și așa sa dovedit:

Bel. MOVA. 9; Bel. Thurs. 10; R.yaz. 9; R. Thurs. 10; Engleză. 10; Matematica. 10; Informatica. 9.

Deci, ascultă sfatul meu și în curând mă ajungi pe marcă.

Acordați-vă la victorie. Nu lasati profesorul sa-ti coboare cunostintele. În caz contrar, verificați din nou lucrarea. Dacă nu există nici o modalitate de a controla - utilizați o "foaie ieftină". De exemplu, am blocat un autocolant în cutia de creion și profesorul nu a observat. Acest lucru nu este deloc adevărat, că "pătuțurile" sunt absolut interzise. Și chiar invers. Dacă studentul însuși, din cunoștințele sale la domiciliu, a scris o regulă pe o frunză, de ce ar trebui să fie certat?







Vino cu metode non-standard de amintire a regulilor. De exemplu: scrieți o rimă. Sau vedeți un indiciu pe Internet. În clasa a patra am aflat de cazuri, iar acest lucru este modul în care îmi amintesc primele litere de cazuri: „Ivan (nominativ) a născut (genitiv) fata (dativ) a spus (acuzativ) pentru a trage scutece (instrumentale) (prepoziționale)“

Arătați creativitatea. Efectuați sarcini cu * (adică cu complexitate sporită). pentru că cadrele didactice vor lucra "în plus" și vor pune mai mult pentru el. bile. De exemplu: realizarea de prezentări pentru lecții. Aici, la noi, într-o clasă, toate pe literatură fac prezentări despre biografia scriitorilor. Ei bine, sau un raport în imprimat. Pentru munca "extra" veți pune, fără îndoială, 10.

Întotdeauna învățați regulile viitoare. Răsuciți manualul și învățați regula următorului subiect. Fie ca toată lumea să creadă că ați știut această regulă de mult timp. Și va fi mai ușor pentru tine în clasă. Băieții vor lucra la tablă și vă veți odihni. La urma urmei, am făcut-o deja.

Deveniți preferatul unui profesor. Urmați toate cerințele, nu vă distrați și nu cereți "ieșiți" (numai dacă îi spuneți profesorului în mod greșit și mergeți la un punct medical). Profesorii nu-i plac vanilia, emo și huliganii. Ei cred că fata trebuie să fie modestă, liniștită, ordonată și grațioasă.

Consiliu despre animalele de companie ale profesorului

Sfatul meu: purtați întotdeauna obiecte de schimb. Dintr-o dată, învățați sau întrebați. Dar, în orice caz, nu fi lins. Profesorii nu ar trebui să fie iubiți, ci respectați. Dacă vedeți profesorul trist, spuneți un anecdot sau tratați-i ceva.

Ei bine, dacă nu ajută, atunci nu ești tu, dar e în profesor.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: