50 Push-up-uri pe barele neuniforme - antrenament pe stradă - antrenamente cu greutatea proprie

50 Push-up-uri pe barele neuniforme - antrenament pe stradă - antrenamente cu greutate proprie


Doriți să măriți numărul de push-up-uri pe barele neuniforme? Nu eo problemă! Mai exact, aceasta nu este o problemă pentru cei care sunt într-adevăr orientați spre obiectiv și sunt gata să atingă obiectivul, de ce nu merită acest lucru. Atingerea unui mare scop depinde de modul în care ați obținut un mic.







Desigur, în funcție de câte push-up-uri. Spuneți - 50 push-up-uri pe barele neuniforme. Acesta este un obiectiv mic, dar dacă doriți să plasați 100 de push-up-uri în fața dvs., atunci limita la 50 trebuie să treceți prin. Ceea ce aveți nevoie pentru a crește numărul de push-up-uri pe barele neuniforme la 50, vă voi spune mai jos.

50 push-up-uri pe barele paralele


Înainte de a vă începe călătoria spre orice obiectiv, trebuie să detaliați tot ceea ce îl privește. De exemplu, nu veți atinge acest obiectiv decât dacă sunt îndeplinite următoarele condiții:

* Alimentația corectă
* Regularitatea formării
* Recreere
* Schimbarea periodică a exercițiilor
* Formare cu greutate
* Push-up-uri lente

50 Push-up-uri pe barele neuniforme - antrenament pe stradă - antrenamente cu greutatea proprie


Nu vă grăbiți în timp ce găsiți concluzii. Ultimele trei puncte sunt aici numai pentru a putea apăsa de 50 de ori cât mai repede posibil. Propun să dezasamblu fiecare detaliu în detaliu.

Nutriția corectă. Fără această condiție, în general, este dificil să se obțină ceva în sport, deoarece alimentele reprezintă energie. În conformitate cu dieta corectă, nu mă refer la excluderea dulce, grase, prăjite - deși ar fi rezonabil. Trebuie să mâncați în așa fel încât să aveți suficientă energie pentru tot ceea ce faceți și în special pentru pregătire.

Regularitatea formării. Nu treceți de zilele de antrenament. Dacă te antrenezi în această săptămână și săptămâna viitoare ai decis să faci o pauză, atunci nu va mai fi așa. Cel mai bun program de formare: luni, miercuri, vineri. Pentru avansați, spre exemplu - de luni până vineri.

50 Push-up-uri pe barele neuniforme - antrenament pe stradă - antrenamente cu greutatea proprie


Rest. Ei bine, fara odihna, nu va fi posibil sa obtineti rezultatul dorit, deoarece in aceasta perioada muschii sunt restaurate, cresc.

Schimbarea periodică a exercițiilor. Trebuie să schimbi exercițiile pentru a obține un rezultat mai rapid. Selectăm exerciții și variații similare de exerciții și le adăugăm la program. Ca variații - greutate în plus, stil lent.

Antrenament cu greutate. Formarea cu greutate în plus va crea o situație stresantă pentru mușchi. Periodic efectuați astfel de antrenamente la eșec, - mușchii se adaptează mai rapid la încărcăturile necesare.







50 Push-up-uri pe barele neuniforme - antrenament pe stradă - antrenamente cu greutatea proprie


Încetinirea lentă. Aceasta este și una din modalitățile de a complica lucrurile. Acestea pot fi practicate dacă nu există posibilitatea de a instrui cu greutate în plus și pot fi folosite la fiecare sesiune de antrenament. Încercați să stoarceți cât mai încet posibil.

Puncte importante


Programele pot fi foarte diferite - cum ar fi piramidele, și cu același număr de push-up-uri. Fiecare exercițiu încearcă să mărească încărcătura. De exemplu: cel puțin o repetare într-o abordare la fiecare antrenament. Includeți în antrenamentele de antrenament de pe podea cu bumbac, împingând-o pe barele neuniforme cu o ruptură a mâinilor. Pentru instruire ar trebui să existe mai puțin de 5 abordări pe barele inegale. Dar 10 abordări sunt mai bune. Și, în același timp, nu uitați de împingere din podea. Schimbarea ritmului, exercițiilor, nu numai că va accelera mișcarea, ci și va atenua problema psihologică. Și, în sfârșit, rezumăm lista.

50 Push-up-uri pe barele neuniforme - antrenament pe stradă - antrenamente cu greutatea proprie


- Push-up-uri cu greutate
- Încetinirea lentă
- Push-up-uri rapide
- Pushups cu o pauză de mâini. (La rândul său, această opțiune are un număr de paragrafe).
- Doar rupeți și reveniți la loc
- Cu bumbac
- Cu un salt înainte sau înapoi
- Push-up-uri cu coate și brațe drepte
- Modificarea lățimii grinzilor
- superseturile
Toate acestea vă vor ajuta să atingeți 50 de push-up-uri pe barele neuniforme.

50 Push-up-uri pe barele neuniforme - antrenament pe stradă - antrenamente cu greutatea proprie

50 Push-up-uri pe barele neuniforme - antrenament pe stradă - antrenamente cu greutatea proprie

Nutriție + exerciții pentru slăbirea picioarelor
80% din succesul în scăderea în greutate oferă o nutriție adecvată. Sport, desigur important - dar în acest stadiu mai mult pentru a crește numărul de calorii consumate pe parcursul zilei (așa că antrenorul mi-a explicat). De când am renunțat la dulciuri grase, prăjite și cumpărate, am avut chiar și acnee pe fața mea! Desigur, este și faptul că am început să beau 2 cești de produse lactate acide în fiecare zi - acum le pregătesc pentru aluatul Slim de la Bakdzdrav. Există bacterii care nu permit dezvoltarea microorganismelor patogene. În ceea ce privește împachetări și creme, ei, desigur, pierde în greutate nu va ajuta, dar reduce tuberozitatea și de a îmbunătăți condiția de piele pentru a le în vigoare.

Extinderea pentru cei care conduc un stil de viață sedentar
exerciții interesante, voi încerca, este păcat că nu este nimic pentru genunchi, așa cum am de la un genunchi stil de viata sedentar de multe ori rănit, acum am bea Sustilak familiar sfătuit, mai ușor, dar ar dori totuși lor cald în sus, așa că era în siguranță cu el.

Durerea în genunchi atunci când stați ghemuit - ce să faceți?
Când am început să merg la sala de sport am, de asemenea, puternic genunchi a început să dureri, și, uneori, chiar și puterea de a îndura această durere nu a fost, unguente încercat să frotiu, a devenit mai ușor, dar doar pentru o oră - două, apoi unse încă o dată, în general, un coșmar, iar sala nu mai este plimbare, pentru că atunci astfel de consecințe. Apoi, el a decis să încerce o pastilă Sustilak, dar cu ei a devenit mai ușor, pur și simplu, sa dovedit că sarcina de impact puternic, și lichid în articulații un pic.

50 Push-up-uri pe barele neuniforme - antrenament pe stradă - antrenamente cu greutatea proprie

5 minute de antrenament de birou
Faceți clic pe imaginile pe care le animați (astfel încât să înțelegeți mai bine cum să faceți exercițiul)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: