3 Exerciții ale metodei mele

3 Exerciții ale metodei mele
Tehnica mea constă doar în trei exerciții. Aceste trei exerciții, conform observațiilor mele din ultimii 30 de ani (!), Fac ca întregul corp să fie armonios. Acestea sunt suficiente pentru o creștere musculară impresionantă. Vă întrebați: de ce cred asta?







În toate tipurile de sport, exercițiile sunt făcute de dragul exercițiului și, numai în exercițiile de cultură fac din motive de mușchi. Există mai mult de șase sute de mușchi pe corpul uman. Un atlet trebuie să facă șase sute de exerciții diferite?

Pe suprafata corpului uman circa 12 grupuri mari de muschi, deci in jargonul culturistilor doar 12 cuvinte, care sunt de interes pentru discutarea muschilor instruiti. Culturistii pot argumenta despre cum se poate schimba latissimusul, dar nu vom citi niciodata expresia "cum sa sufli muschii in forma de diamant pentru a zbura" intr-o revista speciala.

Dacă aveți o viziune mai largă asupra sportului, atunci puteți vedea că mulți sportivi arată mai bine decât culturistii de nivel regional. Îmi place să mă uit la concursuri în gimnastică și sprint. Atât gimnastele, cât și sportivii sunt atleți construiți foarte atletic. Dacă aveți un trunchi, ca o gimnastă bună, și picioarele ca un sprinter, corpul va lua o formă atletică perfectă. Ce este necesar pentru asta?

Exercițiul de bază pentru un sprinter este o pauză. Gimnastele renunță la standarde în trage-up-uri și push-up-uri. De ce avem nevoie de specificații sprinteri și gimnaste, dacă vrem să pompez mușchii?

Deci, în afară de tehnicile de culturism în ultimii șaizeci de ani, și să atragă atenția asupra gimnastele și sprinteri, care combină într-un singur corp de o gimnastă ideală imaginar și sprinter perfectă, vom obține un corp perfect, și trei exerciții metoda mea de formare: genuflexiuni, pull-up-uri și push-up-uri.

Astăzi, culturistii profesioniști scutură oamenii cu mâinile lor mai mult de 50 cm și picioarele mai mult de 70 cm în circumferință. Mulți sportivi tineri cu mâini de 35 cm, după ce au citit mai multe reviste de culturism, susțin în mod activ că exercițiile cu greutatea proprie nu măresc masa musculară; un dig, pentru creșterea mușchilor necesită în mod necesar gantere grele, bare și simulatoare. Este adevărat?







Am văzut personal sprinteri ale căror picioare sunt mai mari de 65 cm și gimnaste cu mai mult de 45 de mâini! Cu o sută de ani în urmă, când steroizii anabolizanți nu au fost inventați, sportivii au fost uimiți de aspectul lor, arătându-și mâinile pe picioarele de 43 și 63 cm. Acești parametri erau, de exemplu, Eugene Sandova.

Nu sunt sigur că tehnica mea va permite mâinile pentru a pompa 50 cm, mai mult de braț 50 cm - nu este o chestiune de tehnici de formare, și farmacie și medicină. Cu toate acestea, toate cele trei exerciții cu propria sa greutate, ma ajutat să se apropie de standardele de atleti ai secolului trecut și de a construi o mână în 43 cm și 63 cm de picior. Nu promit că exercitarea tehnicilor mele te surprinde Mr. Olympia, dar vecinii vor fi uimiți de mușchii. Dacă surpriza trecătorilor vă va fi suficient, vă spun vă mulțumesc tehnica mea și să înceapă să caute modalități de a deveni un culturist profesionist.

Și totuși, de ce nu-mi petrec timpul pe exerciții speciale pentru mușchii mici și nu tratăm corpul ca o carcasă de măcelar, împărțind corpul în bucăți. De exemplu, nu arăt triceps rău. Când oamenii mă întreabă cum mă agităm, ei nu cred că acest lucru este rezultatul unor simple împingeri. Mulți oameni cred că pentru creșterea tricepsului aveți nevoie de o extensie specială a mâinilor. Cu toate acestea, puțini oameni amintesc că push-up-urile sunt chemați într-un alt mod "extinderea brațelor în restul opririi" Triceps este la fel ca și cum te descurci cu mâna: o dumbbell sau corpul tău. Tricepsul reacționează pur și simplu la extensie. Trei exerciții ale tehnicii mele fac toate mișcările posibile ale mușchilor (flexiune, extensie, înclinare), deci asigurați - nici un mușchi nu va rămâne fără atenție!

Esența oricărui succes este esența credinței. Dacă faceți o selecție de exerciții și începeți să le exersați zi de zi, gândindu-vă cum să îmbunătățiți rezultatul acestor exerciții, veți obține în curând creștere musculară. Mă uit trist la sportivii care, după trei ani de mers pe jos prin gimnastică, continuă să întrebe "ce exercițiu este mai bine să faci pentru triceps?" Problema alegerii exercițiilor este o problemă a primului antrenament. Dacă aveți încredere în alegerea mea, atunci în trei ani veți avea o musculatură bine dezvoltată și nu veți întreba "ce fel de exercițiu?"

Push-up-uri, trage-up-uri și sit-up-uri sunt tot ce ai nevoie pentru a ajunge în viitorul apropiat pentru a vă întreba "cum ai ajuns atât de pompat?"

Te-ai antrenat mult timp, dar nu te bucuri de rezultatul? Sună-mă!


Cum lucrez cu moscoviți

Ne întâlnim cel puțin o dată pe lună, de cel mult trei ori pe săptămână. În cadrul întâlnirii, pregătim împreună și elaborăm un plan de formare pentru o perioadă maximă de o săptămână. O dată pe săptămână facem schimbări la antrenamente. O astfel de cooperare oferă un rezultat evident într-o lună. Prețul minim este de 3000 de ruble. Maximul este de 15000 de ruble. Prețul cooperării depinde de voința elevului. Cu cât va fi mai puțin, cu atât prețul este mai mare. Eu nu iau bani de la oameni slabi.

Pentru a spune unei persoane ce trebuie să facă, trebuie să mă uit la ea în acest caz, așa că pentru a începe să lucrați, este nevoie de cel puțin o întâlnire și formare în comun.

Cu sinceritate, Lev Goncharov







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: