10 Mic dejun în cafenea Perm

Dimineața mea, în toamna ploioasă, Perm a fost strălucită de cafeaua din Sochi, dând melancoliei Uralului un gust de Manhattan.

Ouă amestecate din 3 ouă (150 ruble), condimentate cu un sos verde puțin cunoscut, roșii și frunze de salată, plus cafea lungo (90 ruble). Pentru ouăle prajite mi-a fost servit un bun cald, cred, de producție proprie. Total: 240 ruble.







lumină mată și tonuri de subjugat cafenea interior, ploaie mocnită în afara ferestrei și sunetul pridzhazovanny de difuzoare, și iată că micul dejun de cafea și ouă devine un mic dejun real, a la „ploios din New York.“

Timpul de mic dejun este de la 10.00 la 12.00.

La sfârșit de săptămână, Cafe Sochi funcționează de la ora 12.00, este posibil să comandați locuri pentru micul dejun din acest moment.

Tapas Bar: mic dejun avansat pentru tineri

(Perspectiva Komsomolsky, 53, cinema "Crystal-IMAX")

Să vedem, ce spaniolă mă va surprinde dimineața. În meniul omeleț, ouă prăjite, fulgi de ovăz, prăjituri, croissante ...

Astfel de locuri le iau pentru hangoutul tinerilor avansați, care îi place să arunce ceva în vânt pe cont propriu. În primele ore ale oamenilor din Tapas nu a fost (tânărul avansat în acest moment încă dormit), așa că am fost destul de confortabil. Este faptul că muzica în stilul de "respirație găuri" un pic tăiat zvon, dar altfel - destul.

În timpul săptămânii, micul dejun este de la 8.45 la 12.00, în weekend - de la 8.45 la 14.00.

micul meu dejun cuprinzător: omletă cu șuncă (sau omletă), un croissant cu unt (puteți alege cu gem), pâine prăjită albă cu unt, espresso. Mi-a plăcut mâncarea. Total: 145 ruble.

"Tigaie": clătite și terci de ovăz

Mic dejun separat aici. Dar meniul - ideal pentru micul dejun: clătite și cereale. Totul este gata într-un minut.

Prețurile de clătite de la 39 (cu ulei) la 179 ruble (cu caviar roșu).

Am luat un pancake pentru micul dejun cu banane și ciocolată, orez cu căpșuni și o ceașcă de american. Verifică -183 ruble.

La naiba și la cafea - foarte gustos. Kasha nu a mâncat. În primul rând, în loc de căpșunile promise, ea a fost turnată cu gem de căpșuni. În al doilea rând, pentru gustul meu terciul este subțire.

Dacă nu vă place orezul, puteți lua semolina sau hrișcă.

"Crepy Franchise": 5 opțiuni de mic dejun

În jur de un milion de birouri și magazine, astfel încât nu veți găsi locuri de parcare. După ce am dat două tururi, am aruncat mașina în trei blocuri și am mers pe jos.

Cafeneaua însăși este minunată. Într-una din cele două camere dimineața nu era o singură masă liberă. După ce am stabilit pe o canapea moale în camera următoare, am făcut o comandă.

Există cinci opțiuni pentru micul dejun. Ouă prajite cu bacon sau cârnați (169 ruble), prăjituri sau crepuri dulci (159), paine prajita (149), ouă sau omeletă (159), terci de ovăz (119). Există întotdeauna orez și altele: ovăz, mei, hrișcă ...

O băutură - ceai sau cafea - este inclusă.

Am ales micul dejun cu ouă prajite și șuncă. Totul este delicios. Separat comandat suc proaspăt stoarse de portocale. Total: 309 ruble.

Micul dejun este de la 8 la 11 dimineața, cu excepția zilelor de duminică.

(Perspectiva Komsomolsky, 72)

În regiunea fast-food-ului de pui, micul dejun este servit între orele 8.00 și 12.00. Micul dejun: omelet cu șuncă sau brânză (79 ruble). O servire include un bun, o porție de unt și gem.

Omeletul este gras, iar umpluturile nu sunt slabe, deci ficatul poate incepe dimineata. Dar este delicios. Cu toate acestea, cei care iubesc mâncărurile bine sărate, omeleta pare primitivă.

Din foametea dimineții părea că nu ai mânca o olimetă. Și pe tavă a apărut ambalaj cu pene de cartofi (39 ruble) și sos de brânză (18 ruble).

Și pentru a bea toată această sărbătoare pentru stomac a fost decis cappuccino (59 ruble). Este păcat că Chicken nu vinde cafea de cereale. A trebuit să beau solubil.

Un total de 195 ruble.

Restaurantul "Kompot" în stil local: clatite ca bunica

Restaurantul din apropierea parcului Gorky se deschide la ora 11. 00. Micul dejun este până la ora 12.00 și numai în timpul săptămânii. Este cam târziu pentru un mic dejun clasic, dar cel mai mult pentru un prânz devreme. Sala mare este împărțită în mod competent de cabine, perdele și arbori artificiali, ceea ce creează o atmosferă de confort.

Deschideți meniul de pe pagina "Mic dejun" (nu există un meniu complex, puteți alege din meniu). Eu decid sa iau fulgi de ovăz cu fructe (100 ruble), clatite (120 ruble) și cafea (american - 100 ruble). Total - 320 ruble.

Când am primit ordinul în cincisprezece minute, mi-am dat seama că sunt lacomă. Un castron uriaș de terci cu bucăți de pere și fructe de struguri. Șase clătite groase, fumate, pulverizate cu zahăr pudră și fructe de pădure de același strugure. Cu toate acestea, totul sa dovedit atât de delicios încât terciul a dispărut în câteva minute. Clatite au rezistat mai mult. Ca rezultat, am ieșit din restaurant și m-am bucurat, ca și Kolobok, care a părăsit vulpea.

Cafea Ciocolată: Cappuccino și clătite

(Perspectiva Komsomolsky, 31a)

Există un meniu special pentru micul dejun: o opțiune de aproximativ 10 opțiuni. Aici, și croissante, si syrniki, și clătite cu umpluturi diferite, și amestecat ... masa de dimineață va costa 160-250 ruble.

Am ales micul dejun, care include clătite cu brânză și șuncă, cappuccino și suc proaspăt stoarse. Așteptați o comandă de cinci minute. Gustul este foarte bun! Am plătit 180 de ruble în cont.







La micul dejun în week-end între orele 11.00 și 12.00.

COFFEE YOU: ați așteptat mult timp

(Perspectiva Komsomolsky, 58)

În cafenea există 3 tipuri de mic dejun complex (în zilele de lucru între orele 8.00 și 12.00, în weekend între orele 9.00 și 12.00) - toate pentru 134 de ruble. Fiecare mic dejun, pe lângă cursul principal (omletă, ouă amestecate sau ovăz), include o băutură și, de exemplu, un pâine prăjită.

Am ales o omletă din două ouă cu pâine prăjită cu brânză și cafea latte. Ordinul trebuia să aștepte 15 minute! Omelețul a fost ușor ars. Dar am fost multumit de cafea, facut perfect. Apoi au durat alte 10 minute pentru a aștepta calculul.

În plus față de micul dejun complex, puteți lua un meniu: omelet, sandvișuri, syrniki, porridge (grâu, ovaz, orez), pâine prăjită, croissante - există mâncăruri de până la 169 de ruble.

Cafe Pasternak: Poezii și mic dejun

Într-o cină confortabilă cu două etaje a companiei restaurantului "Zhivago Group", în centrul orașului Perm dimineața deja aglomerată: la mese discuta oficialii orașului știri, numi întâlniri oameni de afaceri și avocați. Cafeneaua creează o anumită stare de spirit, care, probabil, vin la majoritatea oaspeților unității. Picturi pe pereți, muzică liniștită, clasice pe rafturi.

Dar acest loc nu este pentru micul dejun. În timp ce așteaptă comanda, va avea timp să se uite la modul în care fereastra, în funcție de sezon, care se încadrează frunze, sau (așa cum există în BL?) „Ninge și totul este în confuzie“ ghicitul în fiecare figură fulgeră Pasternak Lara.

Cafea (cappuccino - 130 ruble) a adus la noi 12 minute mai târziu, încă 15 - 20 de minute să aștepte, atunci când va aduce budinca de orez cu bezea și gem de căpșuni (170 ruble) și cheesecakes cu stafide si coaja de portocala (180 ruble).

Am avut micul dejun pentru glorie și 480 de ruble.

În Pasternak puteți servi micul dejun ca noi - alegeți mâncăruri din meniu. Sau să ia un mic dejun cuprinzător: 300-350 de ruble.

Micul dejun este în zilele de lucru între orele 9.00 și 12.00. În week-end (cafeneaua de la ora 11 dimineața) nu există mic dejun complex, meniul general.

"Coffee City": cappuccino, latte, ristretto, glas ...

După ce ați gustat cafeaua, așa cum obișnuia să spună Balzac. "Totul se aprinde, gândurile sunt aglomerate ca batalioanele unei mari armate pe câmpul de luptă. "

Esti bine si totul este bine (imi amintesc - apropo sau necorespunzator - Nick Gardo: "Daca dimineata incepe cu o cafea parfumata, atunci acesta este un semn bun pentru oamenii din jurul meu").

Cu gusturile din rețeaua de cafenele "Coffee City" nu se certă, dar în orice mod posibil, ele sunt indulgente.

O cafea nu va fi plină. Am luat o oletă rustică (189 ruble), un milkshake (135 ruble), cappuccino cu scorțișoară (149 ruble). Total - 473 ruble, plus 100 de ruble de sfaturi (mi-a plăcut serviciul).

Verdictul nostru: în "Coffee City" și pregăti delicios, iar chelnerii sunt politicoși și ordonați, iar prețurile sunt acceptabile. Este minunat să luați micul dejun în sălile jumătate goale dimineața, cu un interior elegant, admirând orașul de dimineață.

Funcționează de la 8:30 până la 1 dimineața în zilele lucrătoare și în weekenduri și în sărbătorile legale - între orele 9:30 și 4:00. Nu există mic dejun complex, în meniu.

Citiți de asemenea

Vasele de vară pentru seara confortabilă de iarnă

Compania „Regiunea favorit“ a avut loc a doua degustare federale „Posidelkino“ cookie-uri fulgi de ovăz pe care cumpărătorii au posibilitatea de a alege aroma noua ediție limitată, care vor fi incluse în linia permanentă

5 locuri fericite la Moscova pentru întâlniri romantice

Moscova este un oraș plin de povesti extraordinare

Ouăle coapte

Aceste piese sunt numite Conquilleoni. Ele se aseamănă cu scoici destul de mari și sunt considerate unul dintre principalele tipuri de paste italiene

Mic dejun cu vedere spre est

Mic dejun englezesc, mic dejun continental - este cu siguranță nu-i rău, dar nu merge la orice comparație cu sărbătoarea pe care le aranja dimineața devreme undeva în Turcia sau Orientul Mijlociu

Dictionarul culinar al lui Skoobedy

Cum observatorul nostru a vrut o viață frumoasă și ce sa întâmplat

Dish pe Halloween, care poate fi gătit până la Crăciun

Cronicarul nostru Ulyana Skoibed a împărtășit o rețetă semnătură pentru o farfurie de dovleac

Aripi de tip dublu-dublu

Aripile de pui sunt din ce în ce mai asociate cu bucătăria americană. Sau mexican. Și în China, apropo, ei sunt, de asemenea, foarte îndrăgostiți și știu cum să gătească. Să încercăm și noi

Multiplexorul REDMOND este un miracol adevărat de Anul Nou

În timp ce copiii scriu scrisori lui Moș Crăciun, iar adulții se gândesc la daruri, REDMOND oferă o noutate - versatilul multi-brutar al seriei PRO 7,

Brânză și piper - pastă noastră

Dacă dintr-o dată nu știți (cine este), cine este Anthony Burden, vă spun așa: nu este doar un bucătar care scrie cărți, călătorește în jurul lumii și filmează despre televiziune, este probabil singurul bucătar din lume căruia îi funcționează cu strălucire

Piper și altceva în lucrurile mici

Ardei umpluți? Știm cum. Luăm piper, chestii cu carne tocată și orez, tocană.

În cazul în care pentru a pune antonovku: pastel belyovskaya cu propriile mâini

Merele aproape nu au rămas pe ramuri, dar recolta nu a fost rea. Și unde să punem kilograme de Antonovka, cel mai delicios și mai folositor măr Apple? De exemplu, faceți un tratament gustos și util

Burger al timpului nostru: conuri, ramuri, două bucăți

Cronicarul nostru culinar a petrecut amiaza in juriul competitiei pentru cel mai creativ burger, care a avut loc in cadrul expozitiei "PIR"

Rețete de feluri de mâncare cu rădăcină de ghimbir: Uită-te la rădăcină

Fructele proaspete din magazine devin din ce în ce mai scumpe, iar vitaminele necesită tot mai mult. Există o cale de ieșire! Bucatele cu rădăcină de ghimbir nu numai că vor încuraja imunitatea, ci și se vor încălzi în perioada de gheață de toamnă

Pranz în patru mâini

VDNK a devenit brusc centrul lumii culinare

Totul este al meu, al meu

Cât de mult copilul nu se hrănește, dar se uită încă la burgeri

O nouă tendință - cafea cu spumă 3D

Toată lumea în dovleac

În curând, Halloween, o sărbătoare de gestionare greșită și o atitudine ineptă față de produse. Ei bine, de fapt, ce este - găuri de găuri și lumanari în ele pentru a le introduce.

Ceai de ceai

Piața de pizza înghețată din Rusia se pregătește pentru un șoc

lider de piață - compania Dr.Oetker - a lansat un nou produs care răsturna complet reprezentare nu numai de pizza congelată, dar, de asemenea, în întreaga deserturi

Deci, cheburechek a ieșit

Acțiunea are loc în Tirolul de Sud - acesta este numele acestui teren din nordul Italiei

Ce era de așteptat

Compania de ceai își lansează cele mai bune gusturi

Rețete de bomboane de casă în grabă: fulgi de ovăz, Berlin, cracker de brânză

Care ar putea fi mai bine în sezonul de toamnă decât o ceașcă de ceai cu un biscuiți parfumat? Prezentați rețete de bucătărie de casă în grabă.

Crapul din argilă din Varangian și pâinea legionarilor romani: decât regalat în antichitate

"Komsomolka" a înregistrat rețete de mâncăruri din bucătăria istorică [foto]

Bucuria pescarului

Doar cea mai delicioasă pe care am încercat-o în viața mea, a fost mâncată recent în cel mai neașteptat loc

Larionov și "Cinci"

Cronicarul nostru culinar a luat masa la barul de hochei al capitalei

Rețete delicioase de salate ușoare sau Riot de verde

Ce este porumbul? Ce bine este un roman? Umplem o cutie de retete delicioase de salate de lumina cu. salată

Spratul spre partea de sus

O parte din alegerea mea de profesie a fost influențată de Bufetul Jurnaliștilor de pe Bulevardul Nikitsky







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: