5 Probleme în relațiile cum să le discutăm corect cu un tip, ellegirl

Băieții înșiși sunt mai buni decât oricare dintre psihologi, știu cum să discute momente delicate și întrebări dificile cu ei. De aceea am decis să întrebăm expertul nostru experimentat Elle Boy despre ce este necesar și ce nu se poate face în situații relative dificile.







Vreau să ai grijă de mine mai romantic.

El reamintește despre lumânări, numai dacă opresc lumina și consideră că bomboanele de ciocolată sunt inaccesibile - preferă jetoane.

Încercați să vorbesc cu un băiat să nu folosească fraze de genul „Tu ar trebui să ...“. „De ce nu și eu ...“ - această abordare nu este ca critici. Conversația cumva indiciu că nimeni nu a lăsat niciodată florile la ușă, sau nu ai fost niciodată pe acoperiș - în general, face astfel încât el a decis, în cazul în care unul sau celălalt truc - a fost ideea lui, și nu propria creativitate. Și te superi, ceea ce numiți „romantic“ Cei mai multi tipi pur și simplu nu par fie dulce sau interesant - băiatul decide ceva de genul asta, dar cand isi dau seama ce rezultate uimitoare pot fi realizate în acest fel.

Nu împingeți, nu insistați, nu forțați. Și nu-mi spuneți ce lucruri minunate le dau băieților dvs. prietenilor lor. Din asta, băiatul va fi brutal și tu îl vei pune în starea opusă, nu?

Ești în jurul meu prea mult

El este foarte frumos, dar Chihuahua vă tulpina mult mai puțin: dimineața plecați, iar câinele rămâne acasă - și nu sună la fiecare 5 minute. Cum să-i sugerați prietenului că și el poate să-și facă temporar propria afacere și să vă dea posibilitatea să vă relaxați din atenția sa?

Ce au spus ei la școală? Cinstea (și delicatețea) este cea mai bună politică. Spune-i tipului că este cu adevărat al tău, dar uneori vrei să fii singur sau să discuți cu prietenii tăi. Lăsați-l să înțeleagă că nu este nimic de îngrijorat - doar din când în când trebuie să vă odihniți unul de altul, este normal și astfel de pauze scurte în comunicare întotdeauna beneficiază de orice relație.







Nu o compara cu Chihuahua. Amintiți-vă: el se gândește la el însuși ca un păstor german - nu mai puțin.

Nu sunt încă pregătit pentru scenele de pat

Vrea sex. Și până acum atât de bine pentru tine. Dar vă este teamă că dacă veți spune nu, el va începe să se uite în jur.

Cât mai curând posibil - după prima sugestie din partea lui - promite convingător că veți lăsa să știți când vă simțiți gata. Acest lucru îl va păstra pe degetele de la picioare. Dacă are nevoie de tine, poate să aștepte. Și dacă începeți să vă grăbiți dintr-o parte în alta, veți înțelege că nu este tipul care ar trebui să dea cele mai valoroase.

Nu întârzia "nu" până la momentul critic. Baietii nu le plac fetele dinam - chiar dacă acesta este asociat cu tine senzație de lumină, se poate lua în serios infracțiune și bănuiesc că tu faci mișto de el.

Nu te iubesc

Nu uitați că este la fel de dureros ca un băiat să audă așa cum face și dumneavoastră.

Dacă dorești dintr-o dată să-i spui această veste tristă, te rog să porți compasiunea și să faci totul foarte ușor. Ia mâna, spune că e pentru tine - cea mai importantă și mai intimă persoană din lume, dar nu ești atât de îndrăgostită în dragoste. Accentuați-vă că este grozav, dar da, așa sa întâmplat - îl prețuiți în primul rând ca persoană, și nu ca om.

Nu explicați în nici un fel că motivul schimbării sentimentelor dvs. este altcineva, că este mai inteligent, mai frumos, mai ambițios. Și uitați de cuvintele groaznice: "Nu ești tu cine e vina - totul sunt eu". Ei nu ajută. Niciodată. Doar o face mai rău.

Te iubesc

Uneori e mai înspăimântător să recunoști asta decât să te desparți de băiatul care te adoră. Ce va face el? E ridicol să glumești? Va păstra tăcerea ca răspuns? Să grăbiți să-i spuneți tuturor prietenilor?

Nu te grăbi. Chiar dacă sunteți siguri de sentimentele voastre, așteptați până când momentul potrivit va veni să recunoașteți totul.

Nu încercați să vorbiți despre dragostea dvs. prin intermediul unui prieten sau al unui program radio la cererea ascultătorilor. De asemenea, orice alt mod care va scoate gunoi din colibă ​​în construcție și îl poate stânjeni, nu se potrivește. Și totuși - mai bine să nu recunoști prin mesaje SMS sau "Vkontakte". În această privință, ochii tăi sunt un instrument atât de important ca și cele trei cuvinte magice "Te iubesc". Sentimentele și sentimentele tale sunt foarte importante, așa că lasă-l să se obișnuiască cu ei și nu cere un răspuns imediat.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: