4 a Consiliului și un secret, cum să păstreze familia, în timp ce în decretele - o femeie

1 sfat - Aveți grijă de nervi!
Oboseala și stresul sunt dușmanii principali ai unei vieți bune de căsătorie. Oboseala mintală este mult mai puternică și mai dăunătoare decât oboseala fizică. Tratează viața mai ușor și nici nu merită nervii, ceea ce va reflecta în mod necesar starea dvs. și, prin urmare, cu condiția celor dragi pentru dvs.







Nu ai timp să gătești cina? Nu contează! Ordonați-vă masa preferată a soțului dvs. din restaurantul din casă și spuneți că ați dorit să-l faceți o surpriză plăcută. Nu a avut timp să aducă comanda la domiciliu la sosirea soțului ei și jucării, haine și ustensile de bucătărie împrăștiate în apartament? Ei bine, soțul ei să vadă cât de distractiv petreceți timp cu copilul!

În general, ați înțeles ce vroiam să spun? Într-un cuvânt - ai grijă de nervii tăi!

Nu vă epuizați, cu excepția cazului în care, desigur, nu vă oferă plăcere. Nu spun asta cu sarcasm, verifică dacă nu ești legat de acele femei cărora le place să se "sacrifice".

Da, aveți un copil și lucrați la casa a crescut, bine. Acest lucru nu este un motiv de îngrijorare. Și nu sunt una dintre acele femei care îi cer soțului să spele podeaua ca semn de dragoste și devoțiune. Soțul meu, în general, nu are nici o sarcină la domiciliu, cu excepția faptului că el scoate eroic gunoiul (aproape) în fiecare dimineață.

Toate lucrările la casă sunt partea mea, și deși casa mea nu este un muzeu, de obicei este destul de decentă. Aproape orice lucru din jurul casei se poate face cu copilul. In timp ce el este foarte mic, puteți face cu copilul într-un lanț, atunci când mai în vârstă, acesta vă va duce la „ajutor“, care este, de asemenea, foarte util pentru dezvoltarea sa.

În general, atunci când copilul dumneavoastră adoarme, dați-vă cel puțin o oră din timpul acordat, vă va aduce un sentiment de auto-satisfacție. Ei bine, dacă, desigur, lucrul în casă este ceea ce îți dă cel mai intens sentiment de satisfacție, du-te!

3 sfaturi. Timpul este pentru prieteni.

Aveți nevoie de comunicare și de schimbarea peisajului atât pentru dvs. cât și pentru copilul dumneavoastră. Concediul de maternitate nu înseamnă că trebuie să stai în patru pereți cu o pauză pentru o plimbare pe terenul de joacă.

Mai multe se întâlnesc cu prietenii, du-te pentru a vizita, invita oaspeții dumneavoastră sunt de conducere cu copiii lor la natura, du-te la muzee, participa la diverse evenimente caracter versatil. În general, aveți un timp bun, încercând să vă bucurați de viață.







4 sfaturi. Timpul pentru familie este la fel de important!

Începeți o tradiție pentru a vă petrece timpul cu întreaga familie, și amintiți-vă că principalul lucru nu este cantitatea, ci calitatea. La câteva ore de dimineața petrecută de întreaga familie în natură, vă va oferi o mulțime de energie pozitivă.

Sotul dvs., desigur, poate încerca la început, să evite astfel de tradiții, preferând să petreacă de data aceasta acasă în fața unui ecran de calculator sau de televiziune, dar acest lucru este fixabil.

Pe pagina mea de pe Facebook, eu adesea publică fotografii ale unor astfel de plimbări de dimineață cu soțul și fiica mea. Oamenii au început să aibă impresia că soțul meu are mult timp liber și că am fost foarte norocos. O fată mi-a scris: "Când numai soțul meu găsește timp! Asta e ceea ce aveți o dorință puternică. Spune un secret! ".

Atunci trebuie să spun că soțul meu nu are timp liber deloc. El este unul dintre cele mai aglomerate oameni pe care i-am întâlnit în viața mea (și trebuie să recunosc că am fost mai mult decât mulțumit, nu-i plăcea să oameni fără țintă loitering). La viața soțului meu pictat de minut, dar jurnalul său este un moment special și foarte onorabilă pentru familie. Cum îl găsește?

Secretul este simplu și am menționat-o mai devreme: nu împărtășesc gospodăria mea cu soțul meu și nu-l întreb despre lucrurile pe care le pot face eu. Sotul meu chiar îmi oferă periodic:

- Scrie o listă și o să mă duc la magazin.

"Nu, dragoste!" - Răspund. "Dacă aveți timp suplimentar, să o luăm împreună și o pot face singur în magazin pentru mâncare, pentru piață, pentru afaceri, pentru casă".

Seara împreună - numiți o dată soțului tău

Cel mai important lucru este să încheiați un acord cu soțul dvs. despre seara dvs. împreună. Pur și simplu puneți-l, numiți o dată și scrieți-l într-un jurnal. Aici veți avea nevoie de ajutorul iubitelor, bunicilor sau banalilor. Dar 2-3 ore pe săptămână nu este atât de mult să se întâlnească cu iubitul.

Știind despre o astfel de dată, veți găsi o nouă inspirație pentru împlinirea tuturor afacerilor cotidiene pe parcursul întregii săptămâni.

Este de dorit ca vizitele să aibă loc în mod regulat într-o anumită zi și la o anumită oră.

Du-te la restaurante, filme, biliard, dansuri, oriunde, doar ca să te simți bine. În pregătirea pentru o astfel de dată, nu uitați să prihoroshitsya și să fie într-o stare de spirit bună, pentru că este seara ta, împreună cu cei dragi, la fel ca înainte în „vremurile bune“, când ai fost atât de singur, dar încă nu știu despre el.

În concluzie, pot spune: aveți grijă că sunteți fericiți cu viața și doar fericiți! Apoi va exista o forță atât pentru copilul cât și pentru soțul iubit, atunci și ei vor fi fericiți.

Fiind în concediu de maternitate. ține minte că soțul tău are nevoie de tine. Încercați să-l înconjurați cu dragostea și atenția, atunci nu veți putea "sacrifica relația cu soțul ei de dragul copilului". Un copil are nevoie de părinți fericiți, nu de o mamă obosită și de un tată supărat. Deci, copilul nu este un obstacol în dragoste, copilul este rezultatul ei!

Împărtășește în social. crearea de rețele







Trimiteți-le prietenilor: