6 frâne cu piston de la porsche cayeen

În cele din urmă, mâinile mele au venit să pun frânele pe care le-am colectat de vară.

Ce aveți nevoie:
- Susține Kaen 18Z (sub discul de 350mm, sub discul de 330mm - 17Z)
- Discuri de frână 345 mm de la MB ML55 AMG '02 (au luat Lemforder 25470 01, număr MB nativ - A 163 421 03 12)






- chock frâna (da, ele sunt diferite, are o înălțime de 99,1 tampoane și are 106.3) (nativ Pagit T5148, VAG 7L0698151P, sub 330mm ca Pagit T5149)
- furtunuri de frână - au fost realizate în prefabricate st-tuning.ru Goodridge - lungime de 40, nu este suficient, astfel încât trebuie să faci 45 conector la autostradă - „mama“, pe un suport „tată,“ sigiliu „con“, The 2t.r preț
- Șuruburile Cayenne
- lichid de frână

Fitingul prezintă următoarele:
- Caliperi pe standul Kaen din fața discului, pe Allroad - în spatele lui. Pentru a sprijini în mod corect de lucru, precum și o unitate de gustare a început cilindru mic, și apoi medii și mari - este necesar pentru schimbul bleeder etrier cu linii de legătură. Dacă acest lucru nu se realizează - instalarea va fi incorectă, ceea ce va duce la uzura rapidă a plăcuței și, eventual, la supraîncălzirea discului de frână.







- Diametrul urechilor "ken" este de 16 mm, diametrul urechilor celui dintâi fiind 14 mm. Nu există sculptură în etrierele kenului, ca în pumnul pivotant. Un caliper local este atașat la urechi, suportul lui Ken ar trebui să atârne în spatele urechilor pumnului.
- Discul de frână din ML55 este potrivit pentru deblocare, decolare, grosime pentru frânele Kaena. Orificiul de fixare de pe butucul discului este puțin mai mic, deci trebuie să fie întărit cu 1 mm. Nu sunt necesare îmbunătățiri suplimentare
- Tampoanele, care sunt mai mari, ușor (1-2 mm) se suprapun cu suprafața efectivă a discului, dar acest lucru nu este critic
- furtunuri de frână nativ nu sunt adecvate (abordarea corectă, dar utilizarea lor nu este recomandabil, deoarece acestea au un design integrantă a tubului metalic și un furtun de cauciuc, este mai bine să se schimbe.
- clapeta poate fi curățată în locuri sau tăiată așa cum am făcut-o.

Deci, pentru:
Avem o scurgere de frână. Tot ce tragem.


Vedem că nu sunt gheață deloc.


Asta trebuie să înlocuim.

Am tăiat firul M16x1.5


Fixăm furtunurile de frână.


Rochia tot ce a pregătit

Ne admirăm și mergem să ridicăm frânele noi.

În principiu, nu există dificultăți speciale. Ca o fermă colectivă puternică.

I-am condus deja la 2.000 km și ce pot să spun. Diferența cu scurgerea este pur și simplu un vârf. Acum, că va Amortizoarele, noi cumpere, botul musca foarte mult) și a pus pe partea de jos a pistonului 4 realizat din Cayenne cu un tobogan separat pe frâna de mână. Raportul va fi de asemenea.

Numai utilizatorii înregistrați pot participa la discuții.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: