2 Conectați un amplificator și un subwoofer de la propriul cap

Timpul zilei, pentru toți cititorii BJ :)
Astăzi vreau să vă spun despre modul de instalare a amplificatorului + sub pe mașina dvs.;)
Ideea că ceva trebuie schimbat în formarea audio a intrat în capul meu nu cu mult timp în urmă și sa stabilit foarte ferm, dar cumva mâinile mele nu au ajuns la ea. xD






Astăzi, fereastra a fost de +10 și acesta a fost motivul pentru a merge la garaj.
Pre-achiziționați un convertor special de nivel de semnal Mystery MAD HL, fire Mystery MRCA 5.2 (temporar) și cabluri pentru + și - kg-16 (pentru ei o mulțumire specială @ Nedaz)

Am venit la garaj și a început să demontați interior, îndepărtat totul este simplu și fără probleme inutile;)






Am citit recenzii despre convertor, toată lumea scrie că o ascund undeva sub cap. Nu mi-a plăcut un astfel de aspect, pentru că nu doriți să înlocuiți din nou "lalele" pentru a analiza salonul. Am extins ușor cablurile și "ascuns" convertizorul în cutia de cheson; acum, puteți oricând să deconectați / conectați firele.

Mergem mai departe.
KG-16 au fost alese nu întâmplător, în viitor se intenționează instalarea unei acustice mai grave. Dar nu am luat în considerare faptul că ascunderea sârmei de sudură într-o mașină atât de mică ar fi un pic dificilă xD
Într-un loc, firul nu a putut fi ascuns (și anume, în arc, nu puteam să-i conduc sub paturi deoarece există o panglică nativă și nu există spațiu liber). Dar nu mă gândesc la asta critic;)
Fire pentru amplificator prokinut au fost pe partea dreaptă a torpedoului în portbagaj. ascunde lor a fost mult mai ușor;)
Ei bine, în principiu, asta e tot, au durat 2-3 ore. Toate piesele și cântările.

Vă mulțumesc tuturor pentru atenția dvs. :)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: