28 Dezavantaje ale pajero 4

Adesea confruntat cu întrebarea - "Ei bine, cum e mașina?" A decis să rezume un mic subtotal. După cum se spune, ce bun Pajerik este atât de clar. dar ce este rău?





Am făcut o listă detaliată a tuturor deficiențelor Pajero 4, care sunt de obicei menționate pe Internet și au încercat să le comenteze. Opinia mea este în caractere cursive. Deci, să începem lista noastră de "coșmaruri":

28 Dezavantaje ale pajero 4

1. izolație Pajero 4. „Greierii“ săraci în cabină, ușile sunatoare, panoul sunatoare, zgomot în compartimentul pentru pasageri de la motor, foarte subțire de sticlă, zgomotul și frigul (iarna trage), am sentimentul că nu există pur și simplu nu izolare fonica, asfaltul este încă mai puțin dar ar trebui să meargă la drum cu pietriș începe să se audă tot ceea ce se întâmplă sub roți. Greierii tocmai am primit, atunci când de conducere, rău Shumka și suspensie rigid se face cunoscute, panoul nervos zăngănit pe denivelari. Deci, care cad pe fiecare ottormazhivatsya carosabilului comun sau invers zbura cu viteză mare, apoi mai mult sau mai puțin confortabil. Dacă vom merge 40 kilometri pe oră - se simte fiecare cusătură pe trotuar - sfaturi generale face imediat Shumka suplimentare. Desigur, mă întreb de ce japonezii au salvat US $ 2-300 (pe linia cred că ar fi destul de ieftin), iar acum Padzherik primește pentru el pentru a finaliza. Experienta mea de zgomot a dat un rezultat excelent. Ei bine, dacă este posibil - cauciuc moale.







Și acum, ca să spun așa pentru comparație, propun să mă familiarizez cu Nissan Pathfinder și cu legendarul Landrover.
Ai simțit diferența?

Aveți nevoie de mai multe informații despre Pajero 4? Apoi, vă aflați în secțiunea My Mitsubishi Pajero 4. unde este mult mai util!

Vladimir mulțumesc pentru răspuns)) Știi forumurile pe care nu prea cred! De când a luat prietenul său credincios Forester a fost, de asemenea, citind o mulțime de negativ. Dar, timp de trei ani, și 130 de mii de kilometri parcurși împreună, nu una dintre problemele de mai sus, nu am intalnit) Cu toate că am o mulțime de călătorie, plus off-road)) Am Pajero și așa și așa voi lua ca mulți testat după Forika cred că înlocuirea demn P4 și alternativă))

Voturi pentru 0 voturi vs Răspundeți

Acum 1 an 7 luni

Deficiențele noastre reprezintă o continuare a punctelor noastre forte. Dupa Forester (nu stiu ce motor ai avut), P43.0 poate parea putin lent. Dar este destul de tolerabil, dar ceea ce vă poate surprinde puțin este scăderea gradului de acceptabilitate în locuri unde greutatea este importantă. Forester continuă să arate minuni uneori datorită modului complet de deplasare, a clearance-ului normal și a greutății reduse. De exemplu, pe nisip. Pajero este cu siguranță mai greu. El va câștiga oriunde ar fi nevoie de geometrie și blocuri, dar în nisip, zăpada va trebui să fie mai atentă.
Și un alt lucru care pare incomod în compararea acestor două mașini este înălțimea mare de încărcare pe acoperiș. Dacă purtați o bicicletă pe acoperiș - într-adevăr o problemă. În rest, numai pluses))

Voturi pentru 0 voturi vs Răspundeți

Acum 1 an 7 luni

Vladimir, în ceea ce privește greutatea) Toate greutatea corectă decide) De multe ori mă duc pe pakatushkah și că vara a mers la carieră, așa că aici a fost patriotul de petrol pradic și bestia mea! Era un deal de nisip abrupt pe care pradikul din cauza masivității, chiar și pe toate blocurile, nu a sunat, Patriotul era surd și am învins acest deal pentru a treia oară. Dar cel mai uimitor lucru a fost atunci cand stam impreuna cu prietenii discutand dealul inconfundabil a venit la NIVA cu trei usi si de la inceput fara sa ne straduim ca un paianjen oprit de acest deal. Așa că greutatea în aceste domenii joacă un rol important) Forik am fost Atmo 2.5 171 CP) este prins cu el, a trebuit să ani de zile să vină) În ceea ce privește motocicleta, eu nu l-au luat pe acoperiș, și a avut atașament special cu care Zade 5 usi) m-am gândit Diesel sau benzină benzinka încă 3,0 l pentru mine atât de ciudat pentru a merge, de exemplu, de la Moscova, la marginea țării dumneavoastră prin podea și nu a găsit DT la stația de gaz putem fi de 95 de ori de vânzări nu este cazul în Rusia. 92 este întotdeauna acolo! Voi spune mai mult la Moscova, calitatea celui de-al 95-lea a căzut puternic și am tradus propria fiară la 92! Despre regiuni, am tăcut tâmplarul umplut cu sulf, etc.)

Voturi pentru 0 voturi vs Răspundeți

Acum 1 an 7 luni

De asemenea, am condus un feribot mare pe geamul din spate, în P4 fie înăuntru, fie în picioare pe scaun sau scaun. Sau creștere pentru a avea sub 2.00))
Într-una din călătoriile din jurul Republicii Kazahstan, toate vehiculele pe benzină au luat cu ei un rezervor de rezervă, de teama absenței unei benzinării, singura mașină de pe solariu era liniștită. Ca rezultat, benzina era peste tot, dar nu exista crap. Chiar și fermierii colectivi locali nu au putut ieși din vreunul. Abia pe ultimele picături, a ajuns la un fel de realimentare, au crezut că va trebui să-și tragă un prieten al motorului diesel. Cu toate acestea, cred că motoarele diesel vor spune cu bucurie povestile direct opuse))

Voturi pentru 0 voturi vs Răspundeți

Acum 1 an 7 luni

Vladimir zi bună. Ei bine, acum sunt proprietarul P4 3.0. În echipamentul de top 15g. Acum fac un run-in)) Foarte multumit de P4. După Subarik Furik, sentimentul este diferit. Stai înalt și simți un fier puternic de dedesubt)) Pe drum, pe drum, nu te urca nu prune))

Voturi pentru 0 voturi vs Răspundeți

1 an 4 luni în urmă

Îi felicit pe Dmitry! Sănătate la calul de luptă și noroc pe drumuri! 15-a are deja o poarta dreptunghiulara spre negru? Ce este acum în P4? Senzori de lumină, automat în apropiere?
Soția mea mi-a cerut să vă spun că vă înțelege bine. Când sa dus la Pagero, și ea nu a fost tăiată, dar acum, din păcate.

Acum rulează un run-in))

În rahat este necesar, lăsați-l să se rostogolească! ))

Voturi pentru 0 voturi vs Răspundeți

1 an 4 luni în urmă

Vladimir zi buna! Da, este negru! Ei bine, eu încă mai făcut din distribuitorul său, el a vorbit cu o persoană de reprezentare (de control tipic al calității raidurilor efectuate de dealeri Mitsubishi în Moscova) Ei bine, în primul rând, mi sa spus 15, în configurația foarte sus-end este pe senzor de senzor de ploaie, un strat suplimentar shumovibro izolație) efectuate suplimentar 15 g rezervor suplimentar planșeului electrochimice de prelucrare și un nod, apoi ștuțurile mânecă groase și alte modificări, dar '16 eliberare diferă doar îngrămădite multemediey fără unitate de CD. Și asta e tot! În general, în Rusia există legături mai puține și mai puține P4. Numai echipamentele de ultimă generație sunt disponibile acum din noule lovituri. Pentru ceva pe podglyadel show room nou Pajero Sport, care va fi livrat cu noul 220 CP 3.0 v6 fara turbine care gud) diesel va fi. Sincer dacă nu pentru un fund teribil Sport nou este foarte brutal și clar! Trei straturi cadru clasic, pod și așa mai departe, în salon nu a dat o privire deloc, deoarece clientul său nu i sa permis să arate) am citit atât de mult despre P4 cu 3.0 litri, acesta zhruchy, dar am reușit la 10 de litri pe 100-12 100 km ajunge la. Rezervorul a fost suficient pentru aproape 5 zile și 630 km ... Citește mai mult »

Voturi pentru 0 voturi vs Răspundeți

1 an 4 luni în urmă

Se pare că subliniază Sport, Pajero este încet eliminat de pe piață. Și apoi de la sport va face un crossover lung pentru a concura cu mlaștini și sorents. Cu toate acestea, am discutat deja acest subiect trist. Trecătorii mor ca dinozaurii.
hub-uri mai groase stabov - un plus bun, dar în starea mea la fiecare 10 mii de mile pentru a înlocui a mers.
Nu uitați să alunecați toate șuruburile de coliziune / convergență, astfel încât acestea să nu se acomodeze cu timpul și să nu le tăiați!

Voturi pentru 0 voturi vs Răspundeți

1 an 4 luni în urmă

Și totuși, la Sport, trunchiul este mai lung - eu am măsurat-o recent: pajero are o lungime de încărcare de 1 metru, în sport - 1,2 metri.

Voturi pentru 0 voturi vs Răspundeți

1 an 4 luni în urmă

hub-uri mai groase stabov - un plus bun, dar apoi, în condițiile mele la fiecare 10 mii de mile pentru a-l înlocui - mi-am pus maneca proprie pe P-3. Ei au mai puține subțire, respectiv, pe creșterile noastre strânse. Și a condus cel puțin 30 de tone înainte de înlocuire

Voturi pentru 0 voturi vs Răspundeți

1 an 4 luni în urmă

Sportul este mai lung, dar se pare că de mai jos, roata se află în cabină. Excelentă cu roata din față în portbagaj, probabil că nu mai este pusă.
După mâneci după mutarea la Astana, ei au început să trăiască mai mult pentru mine, în EKO mult mai des erau suprafețe în care stabilizatorul era inclus în lucrare.

Voturi pentru 0 voturi vs Răspundeți

1 an 4 luni în urmă

Nou pe site:

Un site pentru oameni pozitivi. Călătorește în jurul lumii, fotoreporturi, sporturi extreme, felicitări speciale pentru Pajero și Jeep-Waters!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: