9 Consilii ale bărbaților divorțați

Scriitorul fată a decis să asculte argumentele "acelei părți" și acest lucru sa întâmplat.

9 Consilii ale bărbaților divorțați

„Bună! Sunt Michaela Engleză, am 31 de ani și nu m-am căsătorit niciodată. Și încă nu știu dacă vreau să merg acolo. La urma urmei, dacă se întâmplă ceva, este o prăbușire a tuturor speranțelor. Cu toate acestea ...







Pentru divorț, există o altă viziune.
Odată, am citit un sfat minunat: "Este mai bine să iubiți și să pierdeți iubirea decât să trăiți cu un nebun toată viața mea". Conform statisticilor din SUA, exact jumătate dintre căsătorii se termină prin divorț. Și, deși apreciem cu toții familia, șansa căsătoriei tale este de 50:50.

De aceea studiez cu sârguință problema căsătoriei și a divorțului și am descoperit multe lucruri noi în acest timp. De exemplu, deși bărbații sunt în mod obișnuit acuzați de levitate în legătură cu familia, ei au concluzii bune din căsătoriile lor nereușite. Nu îi voi numi pe acești tipi după nume, ci doar:

"Dacă îți pasă doar de cum să fii mereu bun pentru un partener, o vei urî mai devreme sau mai târziu. Sănătatea egoistă și îngrijirea mai întâi despre tine te va salva de stres. Nu sunt un șovinist, acest lucru este valabil și pentru femei: ești mai puțin înclinat să ai grijă de tine.






2. IUBIREA NU RESOLUIE TOATE PROBLEMELE

"Dacă sunteți un maestru de MBA și ea este o fată hippie sau ea visează despre casa ei și sunteți în legătură cu călătoria pe o motocicletă, aveți o problemă. Dragostea va trece sau va dispărea, dar dezacordurile vor rămâne.
Nu te minti singur, cauta pe cineva ca tine. Cel puțin din respect și de caritate față de partener: nu începe o relație în care ești prea diferită. "

3. Spune-i doar că e frumoasă

- Spune-o de fiecare dată când îți vezi nevasta. Eram un prost că nu am făcut-o.

4. FIE CĂTRE PROBLEME

"Dacă ascundeți ceva unul de celălalt, vă îndepărtați. Viața este atât de complicată, încât nu trebuie să o împovărați cu omisiuni. "

5. Vârsta este mai mare decât numărul simplu

"Nu te căsători și nu te căsători până nu ai cel puțin 25 de ani. Până la 25 de persoane nu știu încă cine este."

6. VERIFICAȚI-VĂ PENTRU CONCEPTĂ

"Dacă atașamentul dvs. emoțional și coincidența nivelului dvs. de inteligență scade, ar trebui să le evaluați cel puțin pe o scară de 10 puncte. Dacă ambele sunt pentru onestitate, căsnicia ta se destramă.

7. Fii sincer

„Bărbații se căsătorească cu femei, gândindu-se că nu se va schimba, dar ele se schimbă. Femeile se căsătorească cu bărbați, gândindu-se că ei vor schimba, și ei nu fac.“

8. Încercați să mareți

Odată, "Sunt bine aici" vă va opri pe amândoi. Asociați-vă o familie mai bună pentru care sunteți capabili.

9. Îți iubești pe prietenii tăi cu adevărat

Asigurați-vă că vă place cum vă aflați, nu o imagine abstractă. Asigurați-vă că o iubești pentru cine este ea.

Pe baza materialelor de menaj







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: