7 Jocuri de toamnă cu ghindă

Toamna - o perioadă în care mesele, pervazurile și rafturile sunt umplute cu ghindă și alte meșteșuguri - reîncarnarea unui ghindă obișnuit.

7 Jocuri de toamnă cu ghindă

Strângeți ghinde și veți avea ceva să vă răcoriți seara ploioasă.







Astăzi voi arăta 7 idei care pot fi "fierte" din ghindă, așa că nu era așa de obișnuit.

Cel mai simplu și mai eficient este să pictezi cu ghindă.

7 Jocuri de toamnă cu ghindă

Veți avea nevoie de o cutie cu un capac, o vopsea groasă (guașă), o foaie de hârtie și puțină răbdare. Atașați foaia la partea inferioară a cutiei, aplicați o picătură de vopsea pe ea și eliberați ghindele. Închideți capacul și rotiți ghinde în cutie sau agitați. Foarte mult să se agită nu este necesar, tk. în acest caz, riscați descoperirea în locul unui desen abstract de pete de noroi din vopseaua mixtă.

Am observat lucrul în formă de set de ceai de mult timp și am așteptat ca fiul să crească. Doros. O femeie de trei ani poate uimi mânerele și suporturile pentru ustensile de servire, precum și o mamă turnată cu un ghiulei.

7 Jocuri de toamnă cu ghindă






Și dacă vă puneți pălăria pe degete, atunci puteți aranja o reprezentare a degetului teatral.
7 Jocuri de toamnă cu ghindă
Pălării de la ghinde sunt, de asemenea, bune pentru a pune în acțiune, într-un mic florariu au jucat rolul de brad. Pentru aceasta le-am pictat și apoi le-am colectat în piramide.
7 Jocuri de toamnă cu ghindă
Ciupercile sunt zburați în agare, unde fără ele! Pentru a face ca pălăriile să pară reale, folosiți o lut de ceară. Ceara foarte buna Luch. toate mestesugurile pe care le facem cu ea.
7 Jocuri de toamnă cu ghindă
7 Jocuri de toamnă cu ghindă
Copiii vor fi interesați să dea pălării colorate din ghimbir din plastilină. Artizanatul rezultat poate fi folosit pentru jocuri pe percepția culorilor și ca o decorare.
7 Jocuri de toamnă cu ghindă
Acorns - o umplutură minunată pentru cutia tactilă în stilul eco. Mai multe detalii despre o astfel de casetă senzorică pentru un copil de un an, puteți citi aici.
7 Jocuri de toamnă cu ghindă

De asemenea, ați putea fi interesați să citiți:

Alăptarea, beneficiile sau rău?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: