6 lecții uimitoare de management pe care toată lumea ar trebui să le cunoască

6 lecții uimitoare de management pe care toată lumea ar trebui să le cunoască

Soțul intră în duș, în timp ce soția lui tocmai terminase înotul. Un clopot a sunat la ușă. Soția se împachetează rapid într-un prosop și se deschide. Pe prag este un vecin Bob.







Nu avea nici măcar timp să spună un cuvânt, așa cum a spus Bob: "Îți dau 800 de dolari dacă scoți prosopul." După ce a gândit câteva secunde, femeia face acest lucru și stă înainte de Bob complet. Bob îi dă $ 800 și pleacă. Soția se împachetează în prosop și se întoarce la baie.

"Cine a fost asta?" Întreabă soțul. "Vecinul nostru este Bob", răspunde soția. "Excelent", continuă soțul, "nu a spus nimic despre cele 800 de dolari pe care mi le datorează?"

Moralitatea povestii: ați împărtășit informații cu acționarii despre împrumuturile emise, altfel s-ar putea să vă aflați într-o situație neplăcută.

Preotul oferă călugăriei o călătorie. A șezut în mașină, și-a aruncat piciorul la picior pentru ca băiatul sărac să se relaxeze. Preotul nu poate evita un accident. Prin alinierea mașinii, el a vărsat liniștit un ticălos pe ea pe Hoogy.

Călugăria spune: "Tată, vă aduceți aminte de Psalmul 129?" Preotul își îndepărtează mâna. Dar schimbând transmisia, își pune din nou mâna pe picior. Călugăria repetă: "Tată, vă aduceți aminte de Psalmul 129?" Preotul își cere scuze: "Iartă-mă, soră, dar carnea este slabă".

După ce a ajuns la mănăstire, călugărița suspină foarte mult și iese din mașină. Sosind la biserică, preotul află Psalmul 129. Se spune: "Du-te mai departe și priviți, veți găsi fericirea de mai sus".

Morala istoriei: dacă nu vă cunoașteți bine lucrarea, atunci multe oportunități de îmbunătățire vă pot trece.

Un reprezentant de vânzări, un secretar și un manager merg la masă și găsesc o lampă antică. Ei au frecat-o, iar din ea apare Genie. El spune: "Voi împlini o singură dorință a fiecăruia dintre voi".

"Eu sunt primul, eu sunt primul!" - spune secretarul. "Vreau să fiu acum în Bahamas, pe o barcă și să nu mă gândesc la nimic". PN-sh-sh! Dispare. "Acum, eu sunt acum", spune reprezentantul de vânzări. "Vreau să fiu în Hawaii, să mă odihnesc pe plajă, ca să-mi trimită mesajul, cu o livrare nesfârșită de" kolada pina "și dragostea vieții mele". PN-sh-sh! El dispare.

"Acum e rândul tău", spune Jinn managerului. "Vreau ca acești doi să se întoarcă la birou imediat după prânz."

Moral al istoriei: lăsați întotdeauna pe seful tău să vorbească mai întâi.

Vulturul stătea pe un copac și se odihnea. Un iepure mic a văzut un vultur și a întrebat: "Pot, de asemenea, să stau ca tine și să nu fac nimic?" "Desigur, puteți, de ce nu", a răspuns el. Rabbit sa așezat sub un copac și a început să se odihnească. Dintr-o data apare o vulpe, apuca un iepure si o manca.

Moralul istoriei: să stai și să nu faci nimic, trebuie să stai foarte, foarte înalt.

Turcia a vorbit cu taurul. "Visez să urc pe vârful unui copac", a oftat ea, "dar am puțină putere." "De ce nu îmi pokleva așternutul? A răspuns taurul. "Există o mulțime de nutrienți în ea." Turcia scoase o grămadă de bălegar și îi dădea destulă forță să urce pe ramura inferioară a copacului.







A doua zi, după ce a mâncat mai mult, sa urcat pe a doua ramură. În cele din urmă, în a patra zi, curcanul stătea cu mândrie pe vârful copacului. Acolo a fost observată de fermier și a fost împușcată cu o armă.

Moralul povestii: manipularea unui demo vă poate ajuta să urcați la vârf, dar ei nu vă vor ține acolo.

O pasăre mică a zburat spre sud până la iarnă. A fost atât de rece încât a înghețat și a căzut la pământ într-un câmp mare. În timp ce se culcase acolo, vaca a trecut și a lăsat o prăjitură pe ea. Întinzându-se într-un tort de vaca, pasărea își dădu seama brusc cât de caldă era.

Păsările se simțeau brusc atât de bine încât cântă cu bucurie. O pisică a alergat și a auzit cântând și a decis să-și dea seama cine cântă atât de tare. După sursa sunetului, pisica a găsit o pasăre, a descoperit-o și a mâncat-o.

  1. nu toți cei care v-au blestemat, dușmanul vostru;
  2. nu oricine te scoate din familie, prietenul tău;
  3. când vă simțiți bine și cald, este mai bine să vă țineți gura închisă.

← Faceți clic pe "Ca" și citiți-ne pe Facebook

Veți fi, de asemenea, interesat

6 lecții uimitoare de management pe care toată lumea ar trebui să le cunoască

Când autobuzul a intrat într-un tunel îngust - și-a luat capul!

6 lecții uimitoare de management pe care toată lumea ar trebui să le cunoască

Cea mai frumoasa pisica este o pisica umeda! 25 de animale înainte și după baie

6 lecții uimitoare de management pe care toată lumea ar trebui să le cunoască

Cel mai cântec german. Nu știai nimic despre germană înainte de asta

6 lecții uimitoare de management pe care toată lumea ar trebui să le cunoască

6 lecții uimitoare de management pe care toată lumea ar trebui să le cunoască

Ce este posibil și ce să nu faci la o temperatură ridicată la un copil (7 reguli de aur) Salvați pentru a nu pierde

6 lecții uimitoare de management pe care toată lumea ar trebui să le cunoască

Tipul ăsta a trimis o fetiță de 11 ani o fotografie a penisului ei. Dar când a convins-o să se întâlnească, totul a scăpat de sub control

6 lecții uimitoare de management pe care toată lumea ar trebui să le cunoască

Dormitorul unei fetițe adolescente este ars la pământ din cauza greșelii pe care o faci!

6 lecții uimitoare de management pe care toată lumea ar trebui să le cunoască

Musulmanul ia răspuns în mod drăguț lui Donald Trump. Răspunsul ei sa răspândit pe Internet ca un vârtej de vânt!

6 lecții uimitoare de management pe care toată lumea ar trebui să le cunoască

8 moduri de a distinge o marcă de un fals. Nu te lăsa păcălit de aceste trucuri!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: