5 luni de posesie daewoo

În acest jurnal de bord am decis să spun totul despre mașina mea, pentru că există multe opinii despre Nexia și sunt cu totul diferite.
1) Achiziționarea Daewoo.






Inițial, să-l las, am fost sceptic, pentru că ucigașii lui Nexia sunt suficienți pentru a începe să se îndoiască. Recenzii după tip, "Cumpărați industria noastră auto" sau "Ia Nexia, îți va fi rău" a fost doar marea ... Am avut un VAZ-2106 de export, m-am gândit, în stare bună. Nexia stătea în parcare în așteptarea vremii calde și a vânzărilor. Dar apoi, ironic, șasele mele au început să se toarne, trebuiau să fie vândute cât mai curând posibil. Fără autoturism, nu am vrut să rămân, a fost decis să plece temporar Nexia.
Masina a fost plăcut surprinsă. Totul în el este așa cum ar trebui să fie într-o mașină ieftină de oraș. sa decis renunțarea la vânzare.
2) Exploatarea Nexiei
Daewoo Nexia - achiziție perfectă pentru cei care au nevoie de ieftine. relativ de înaltă calitate și nu scump pentru a menține o mașină pentru excursii de familie pentru cumpărături.
O opțiune excelentă ca prima mașină, atât pentru bărbați cât și pentru femei. Prezența servodirecției și a lucrurilor drăguțe în cabină vor veni la plăcerea tuturor iubitorilor de conducere confortabilă pentru bani mici și o suspensie puternică se va potrivi perfect drumurilor noastre.
Daewoo Nexia - pentru cei care vor să exploateze mai mult și să-și repare mai puțin mașinile.
3) Comparați
Ce este oferit pentru locul Daewoo.
1) Lada, puternic obosit (blocat în gunoaie).
În acest caz, pentru aceeași sumă pe care o alegem între mașină și o bancă de porci.






La urma urmei, mărfurile bune costă acum bani buni, iar la un preț de n110 ajungem doar cu rare excepții gunoi.
2) Lada cu tracțiune spate în stare bună.
Aceasta este principala problemă. Când alegeți prima mașină sau auto pentru ultimii bani, oamenii sunt adesea conduși la copertă, fără să știe ce este în interiorul ei. În același mod ca și atunci când am fost condus cumpărându-și exportul de Olanda Vaz 2106. Am venit și m-am uitat, era aproape de ideal, dar după o exploatare de nu mai mult timp am investit mai mulți bani în ea decât pentru Volga și Nexia împreună.
Și încă o dată am fost convins că achiziționarea Zadneprivodnye frets, nu vă așteptați că vă va servi fără rupturi tot timpul de funcționare.
3) Au existat cazuri de comparare cu vechile BMW, Mercedes și Audi.
Ei bine, nici măcar nu trebuie să vorbiți, cumpărați unul dintre ei la prețul lui Nexia, ca un cadou la pontul îndoielnic, dacă aveți hemoroizi grave.
Ca urmare, în raportul "Preț-calitate", Nexia câștigă deseori.
4) Pro
• Consum redus de combustibil.
• Suspensie intensivă din punct de vedere energetic.
• Menține drumul bine (chiar și la viteză mare).
• Distanța mare la sol.
• Piese ieftine.
• Motorul de 8 supape, nepretențios și destul de bun.
• Este bine să intri în frig.
5) Cons
• Metal slab (înainte și după iarnă este de dorit să se utilizeze agenți anti-coroziune)
• Foarte slab în cazul accidentelor rutiere ((0,6 puncte din 16) (motiv pentru care nu este cea mai bună mașină pentru călătorii intercity))
• În timpul iernii, încuietorile trebuie lubrifiate pentru a preveni înghețarea.
• Dacă utilajul este echipat cu geamuri electrice, este necesar să modificați periodic motoarele din ușă.
concluzie
-Dacă sunteți în căutarea de ieftine. familie, mașină orașă - ia Nexia.
-Dacă sunteți în căutarea primei mașini - luați Nexia.
-Dacă aveți nevoie să conduceți mai mult și să reparați cât mai puțin posibil - luați Nexia.
-Dacă călătoriți adesea în jurul orașului - Nexia nu merită luată. siguranța este esențială.
În concluzie, vreau să spun, suficient pentru a trăi stereotipurile, Daewoo Nexia este o mașină mare oraș și eu, ca proprietar, am sfătui să fac o alegere în favoarea ei. Mașina este foarte mulțumită.

Sper că nu am pierdut atât de mult timp pentru a scrie toate astea, și cel puțin pentru unii va fi util :)
Vă mulțumesc tuturor pentru atenția dvs. și noroc în alegerea mașinii!)

Numai utilizatorii înregistrați pot participa la discuții.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: