3 Bloc de consultări pe tema "durere sub lamă și între lamele umărului"

Trei zile suferă de durere în lama sa de umăr stânga, strigă constant. Am smear cu un capsicum și un sfat ortophenom, poate ceea ce fotografii tk este asigurată sau încrezător că la mine o nevralgie.

Durerea din scapula stângă poate fi observată nu numai cu nevralgie, ci și, de exemplu, cu boli de inimă.







Vă recomand să vizitați un doctor pentru a clarifica diagnosticul și numirea unui tratament adecvat.

Am 42 de ani, lucrez ca șofer. Nednlyu în urmă furnicătura a început cu degetul mare și degetul arătător al mâinii drepte. Încă ceea ce este o durere temporară-stupidă în scapula dreaptă. Promiți la ce medic să se adreseze.

Astfel de simptome pot fi observate cu încălcări ale coloanei vertebrale cervicale. Tratamentul unor astfel de boli este efectuat de un neuropatolog. Puteți solicita o consultație în clinica noastră.

Numele meu este Vasily, am 29 de ani, înălțime 191 cm, greutate 86 kg; acum trei săptămâni, a tras o pungă de 12-15 kilograme din trunchiul mașinii și, așa cum a fost, a fost împușcată în zona gâtului umărului (partea dreaptă). Am decis că am tras ușor musculatura și am oprit atenția asupra disconfortului ușor din durerea aproape neîntemeiată. -Patru trei zile în urmă a trebuit să efectueze mobilier și ustensile de uz casnic (nu foarte greu, dar nu o pană - frigider, gaz, etc.) Și aici este a doua (deja plecat trei) noapte aproape nu am dormit în durere teribil:. Sub omoplatul și despre clavicula la dreapta suferă în mod constant, și la diferite mișcări sau poziții așezate, mincinoase, dă într-un gât până la cap. S-a încercat să picteze de trei ori pe zi cu gel Dolobene - durerea nu trece, poate cu 15-20% mai puțin; Astăzi am încercat să răspândesc gelul Diclofenac 1% - aceeași durere a rămas așa cum a fost. Spitalul nu a fost încă obținut, asa ca cere sfaturi de la tine, că am, și cum să trateze (cum ar fi somn, durerea nu scada odata si inainte de culcare, 2-3 ore pe zi doar de la oboseală).

Întrucât plângerile descrise de dvs. pot apărea cu diferite boli, atunci tratamentul poate fi diferit.

Aveți nevoie în viitorul apropiat să consultați un neurolog. În timpul examinării clinice va fi posibil să se determine cauza sindromului durerii, nivelul leziunii și diagnosticul exact. Pe baza acestor date, medicul va numi și va efectua un tratament calificat.

În timp ce nu sunteți examinat de un medic, trebuie să excludeți sau să minimalizați efortul fizic și să nu încălziți zona afectată.

Durerea de durere sub scapula din partea stângă. Dureri de cap pentru o săptămână. În copilărie a existat o traumă. Acum un an am fost cu un sculptor de os, durerea a dispărut. În acest moment, totul se repetă. Indicați ce să faceți.

Adresați-vă medicului-neurolog. Pentru a identifica și a clarifica cauzele capului ar putea fi necesar să se efectueze IRM a coloanei vertebrale cervicale și dopplerografie a vaselor gâtului și capului.

Deja timp de 2 săptămâni deranjează durerea plictisitoare dintre lamele și în piept, senzația este ca și cum aș dormi incomod și totul doare, dar înțeleg că motivul nu este într-un vis. O altă arsură severă și greutate în stomac. Spune-mi, te rog, ce înseamnă asta.

Aceste simptome indică necesitatea de a consulta un neurolog și un gastroenterolog. Adresați-vă medicului dumneavoastră în curând.

Se doare foarte mult în 2 scapule și se face în gât, în mod constant abdomene. Greutate 88 kg, inaltime 1m 66 cm, varsta 27 ani. De două ori numită ambulanța a crezut că inima, brațele mele au fost amorțite. iar medicul a spus că pare o osteochondroză.







Este foarte posibil. Trebuie să consultați un neurolog. Vă puteți contacta clinica.

Există mai multe boli care provoacă durere între scapule. Puteți citi despre ele în paginile acestui site. Pentru a vă clarifica diagnosticul, ar trebui să consultați un medic.

Astăzi m-am trezit cu durere sub lama mea stângă. Durerea crește cu o anumită periodicitate, dar după aceea încetează din nou. Ce poate fi?

Un astfel de simptom poate fi observat cu diferite afecțiuni, astfel încât să nu permită determinarea în absență a diagnosticului dumneavoastră.

Este necesar să consultați un medic pentru o consultare internă.

Am 26 de ani, cu câteva zile în urmă aplecat prost pe partea stângă a corpului în momentul indreptare a simțit o durere ascuțită în zona omoplatul stang! Durerea este permanenta la deplasarea pe partea stângă și dreaptă, la pante, cu o respiratie adanca! Întrebare: Aceste simptome pot fi asociate cu un nerv ciupit?

Da, este posibil. Pentru a clarifica diagnosticul și scopul tratamentului, ar trebui să vedeți un neuropatolog.

Am 18 ani poevchera am venit acasă de la Zaporozhye după boala de tratament bronhoeticheskoy ieri Munya a început să se rănească sub omoplatul stâng, durere prostește, înainte de două săptămâni în urmă, a existat o durere ascuțită sub omoplatul stâng, apoi a trecut plictisitoare, apoi, de asemenea, a lăsat două sau trei zile. Acum mă doare sub lama de umăr stânga, când îmi pierd durerea, nu încep să mă plimb, durerea apare, dar în timp.

Adresați-vă medicului-neurolog, pentru a exclude o patologie a unui departament toracal al unei coloane vertebrale.

Am 20 de ani. Recent, mana stângă nereușită a închis ușa (împinsă). Am simțit o durere ascuțită în lama mea de umăr stânga. De atunci, cu mișcări ascuțite și cu strănut, doare foarte mult. Ce ar trebui să fac? Cui se adresează?

Încercați să excludeți activitatea fizică și contactați un neurolog pentru sfaturi.

Am 44 de ani, am 68 kg. Durerea puternică a spatelui între lamele umărului și trecerea în sân. Chiar și durerea devine o senzație de arsură. spune-mi ce poate fi? De mult timp.

Aceste reclamații se găsesc cu un număr mare de boli. Ar trebui să consultați un medic pentru sfaturi.

Ultima durere în scapula dreaptă deranjează. Durerea este grea și există disconfort. Terepet o astfel de durere este destul de real, dar există un sentiment constant de lame de disconfort și vrea ca ea să facă exerciții pentru a întinde și atât de puțin dureri în gât dă partea dreapta patului ei este destul de confortabil ... dar când mă trezesc merg la muncă durerea se treptat întoarce. Există adesea un sentiment de lipsă de anxietate aeriană etc.

Nu ați formulat întrebarea, dar, de fapt, cu astfel de plângeri, trebuie să vă adresați unui neurolog.

Pentru mine de 39 de ani, înălțimea corpului 166 cm, greutatea de 52 kg. Ultimele șase luni au început să apară dureri periodic sub omoplatul drept, fără nici un motiv aparent, prima zi este foarte inflamat, astfel încât mâna dreaptă nu se poate ridica, în poziția culcat pe spate, durere prea mult, a doua zi durerea devine suportabila, iar 4 zile mai târziu dispare. Am bănuit că au fost consecințele pneumoniei. Bolnav cu pneumonie, in urma abcesul 10 de ani, a fost literalmente pe punctul de viață și de moarte, pneumonie a fost în lobul superior drept, în acest loc, și-l doare chiar acum periodic din nou, după ce boala la stanga la dreapta cicatrici pulmonare. Fluorografia a avut loc acum 2 săptămâni, rezultatul fiind că: "nu sunt detectate modificări patologice în inimă și plămâni". Spuneți-mi, vă rog, pot consecințele acelei pneumonii să apară după toți acești ani? Anterior, spatele nu a rănit, doar durerea din ultimele șase luni a început să se manifeste. Și dacă problema nu este cu plămânii, atunci la ce medic trebuie să te întorci? Terapeutul nu a evidențiat nici consultații și nu dat, a spus ea să fie nervos, a minimiza și de a evita stresul și stres și așa că nu au nici o, este rezonabil de viață liniștită. Cui trebuie să contactez cu aceste dureri? Vă mulțumim anticipat.

Relația dintre pneumonie transmisă acum 10 ani și sindromul de durere care a apărut în prezent este puțin probabil.

Consultați un medic pentru un neurolog, ca o posibilă cauză în modificările patologice ale coloanei vertebrale.

Doctorul, soțului meu de 57 de ani, deja de ani, el sau el este ars sub scapula dreaptă după o adăpare de mâncare ... După primirea preparatului Omez trece ca trece sau are loc o senzație de arsură. Ce poate fi? Probleme cu stomacul sau cu coloana vertebrală. există o hernie în vertebra cervicală și osteocondroză lombară. (pentru a studia un stomac nu vrea, boitsja ..)

Sper să vă pomch .... Vă mulțumim în avans pentru răspunsul!

Având în vedere faptul că luarea Omezei facilitează această afecțiune, trebuie să începeți cu un examen gastric într-un gastroenterolog.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: