Dinamo a trecut de la înfrângere într-un meci cu locomotiva

„Lokomotiv“, joi, a fost obtinerea în meci Europa League în Cherkizovo pe metrou, și poate că a împiedicat echipa pentru a obține un rezultat victorios - „cale ferată“, a pierdut cu scorul de 2: 4. Cu toate acestea, șansele de a ajunge la runda de playoff rămân, iar totul pentru moscoviți va fi decis în ultima rundă. În același timp, „verde-roșu“, a fost necesar pentru a comuta la un campionat intern și să încerce să termine anul cu demnitate, fără a pierde beneficiile produse. În ultimele patru lupte echipa Cherevchenko a suferit trei infrangeri, si s-ar putea să ocolească CSKA, dar a pierdut în „Kuban“, cu un scor de tenis, și o săptămână în urmă și-a dat drumul la principala underdog acasă „Anji“. Este clar că trecerea unui astfel de segment fără recesiuni nu este ușoară, dar ar trebui să încercați să minimalizați pierderile, ceea ce nu este foarte bun pentru "roșu-verde". Și cum nu a putut scăpa de pauza de iarnă este mai puternic cinci, dar are nevoie pentru a colecta puncte în meciul cu „Dynamo“, și apoi într-un duel cu „Ural“.

Jucătorii "Dynamo" mai mult decât adversarul deține mingea, dar jocul nu a vrut să se deschidă. Moscoviții au depus două colțuri consecutive, mai târziu Pogrebnyak sa pus pe picior. Curând a devenit clar că nu ar trebui să se aștepte multe goluri marcate de această luptă. Niasse sa aventurat la o lovitură de la distanță, dar pentru Gabulov nu a devenit o problemă. În curând, Pogrebnyak abia reușise să prindă mingea la recepție și s-ar putea dovedi a fi periculoasă. Și totuși, Dynamo are cale, și nu marchează cu jocul, ci cu o pedeapsă. Corluka a fost greșit, Ionov Zhirkov după o pasă lungă în zona de pedeapsă, iar Guilherme în încercarea de a ajunge la jucătorul de balon a umplut „Dynamo“. Pentru acest fault a fost numit unsprezece metri, care a realizat clar Diacov, răspândind mingea și portarul în diferite unghiuri. Aceasta, de fapt, prima jumătate a terminat și, chiar dacă nu sa dovedit a fi foarte spectaculoasă, dar sansa lor de a înscrie "albastru și alb" folosit.

Și după pauză, primul moment a fost folosit de "feroviar". A trecut pe contraatac „roșu-verde“ două în două, și Niasse Samedov a atins obiectivul, primul tradus într-un al doilea, Gubochan a alunecat și Alexander în zona de pedeapsă și o lovitură piscină controlează balonul cu mare în colțul de departe de jos. Fotbalistii, "Locomotiva" au inceput activ a doua jumatate a intalnirii si nu au incetinit nici dupa ce golful a marcat.

Un alt transfer la Samedov a găsit mâna mijlocașului, Miranchuk a intrat activ în joc și a agravat situația. Dinamo nu a făcut nimic și echipa părea că a adormit în timpul pauzei și nu a intrat în a doua jumătate. Andrey Kobelev a încercat să înveseleze jocul cu ajutorul înlocuirilor și, în parte, a reușit să o facă. Dynamo a reușit să egaleze jocul, dar mai mult nu au fost suficiente. Dar „calea ferată“ au ratat o mare de timp în minutul 68, când Denisov efectuate pornind de pe flancul stâng la colțul lung, Niasse a sărit imediat și a încercat să se mute mingea la țintă, dar ușor ratat ținta.

"Lokomotiv" în a doua jumătate a arătat caracterul și a reușit să transforme jocul, dar nu a reușit să câștige trei puncte. Deja în timp compensat, Dyakov a marcat cel de-al doilea gol și "Loko" a ratat victoria, iar "Dynamo" a reușit un punct. În a doua jumătate, "calea ferată" merită mai mult victorie, dar în general rezultatul jocului.

Nu ratați! Turneul, statisticile și știrile din campionatul rusesc.