20 fraze de auto-pregătire, care vă vor restabili pacea minții - un fapt

Factum enumeră expresiile care acționează asupra conștienței noastre ca un agent ușor calmant: vă permit să vă adunați gândurile, să experimentați orice "bummer" și să continuați să continuați fără a pierde încrederea în voi înșivă.







Dar, înainte de a începe, amintim că auto-formarea este eficientă numai atunci când:

- Persoana în timpul auto-instruirii este interesată de ceea ce a auzit și a spus pentru el;
- Cuvintele nu răspund criticii, rezistenței;
- O persoană în timpul formării este puțin agitată, dar nu iritată;
- Persoana în timpul antrenamentului fizic este puțin obosită fizic;
- Muschii sunt cât mai relaxați posibil și, prin urmare, nu trimit semnale către creier;
- Reducerea fluxului de sunete și alte semnale din mediul înconjurător.

Ești gata? Să începem!

  • Nu pot controla tot ce mi se întâmplă. Nu pot decât să controlez modul în care reacționez la ceea ce se întâmplă. Puterea mea stă în reacția mea.
  • Nu mă voi gândi prea mult la ceea ce s-ar putea sau ar fi trebuit să se întâmple. În schimb, voi aprecia ceea ce am astăzi.
  • Trebuie să accept ceea ce se întâmplă în viața mea, cel mai important fiind că mi-am depus toate eforturile.
  • Este mai bine să faci greșeli decât să pretind că ești perfect.
  • Nu voi fi niciodată la fel de bun ca ceea ce cred alții după victoriile pe care le-am câștigat și nu voi fi niciodată atât de rău, încât, după părerea mea, sunt după înfrângeri.
  • Voi încerca să acord mai puțină atenție dificultăților externe, dar mai mult - gândurilor mele. Voi gândi pozitiv.
  • Testul devine o problemă numai dacă trec înaintea lui.
  • Cu cât recuperez mai devreme de eșecuri, cu atât mai repede voi obține ceea ce aspir.
  • Nu mă ascund de temerile mele. Știu că nu există pentru a mă sperie. Ei spun doar că în viața mea există ceva cu adevărat important, pentru care ar trebui depășite.
  • Există o mare diferență între oboseală și oboseală. Viața este prea scurtă. Nu o voi cheltui pe ceva care este complet neinteresant pentru mine.
  • Dacă nu am timp pentru ceea ce contează cu adevărat, voi înceta să fac lucruri care nu contează pentru mine.
  • Nu pot crea o reputație și să fac o avere pe ceea ce am de gând să fac o dată.
  • Viitorul poate fi diferit de cel prezent și eu sunt în poziția de a-l schimba chiar acum.
  • Fericirea va veni la mine când vine de la mine.
  • Pentru a merge mai departe este necesar, dar niciodată nu voi depăși pe nimeni (inclusiv pe mine însumi), care vrea să ajungă chiar și cu el.
  • Voi încerca să fiu mai bine, să nu cred că sunt mai bine.
  • Voi fi prea ocupat să lucrez pe peluza mea pentru a acorda atenție faptului că a ta este mai verde.
  • Voi mânca ceea ce-mi place. Mută ​​cum îmi place. Vorbește despre ceea ce-mi place. Să trăiesc așa cum îmi place. Astăzi.
  • Următoarea oprire în direcția cea bună nu trebuie să fie lungă.
  • Trebuie să sărbătorim toate victoriile mici pe parcursul călătoriei. În cele din urmă, ne fac viața interesantă și interesantă.






Îți place postul? Sprijin Factum, faceți clic pe:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: