Alex a explicat retragerea de la - Spartak

Fostul căpitan al clubului de fotbal "Spartak" Alex din Moscova și-a explicat trecerea la "corinteni" brazilieni. Alex a spus că a părăsit "Spartacus", pentru că nu a câștigat nimic cu clubul rus. Mijlocasul a adăugat că acum speră să reușească în "corinteni". Acest lucru este raportat de ediția online a Terra Brasil.

Alex a spus că în Rusia a fost tratat foarte bine. Fotbalistul a subliniat că personalul clubului la ajutat să se adapteze la viața din Rusia. În același timp, Alex a remarcat că, din cauza lipsei de titluri, el nu sa simțit în "Spartacus" complet fericit.

Alte știri din secțiunea Sport

Centrul din fața echipei naționale de hochei rus Alexei Tereshchenko a vindecat prejudiciul pe care la primit în meciul Cupei Mondiale împotriva Sloveniei (6: 4). La 4 mai, Tereshchenko a avut prima sesiune de antrenament în echipa națională după recuperare. Atacantul a spus că se pregătește.

Campion mondial de box în campionul de greutate ucrainean Vladimir Klichko a rupt off un perforator box perete în timpul antrenamentului. Sa întâmplat într-una din sălile de box din Florida, unde Klitschko a ținut o clasă. Ucrainenii au bătut parul în 20 de runde.

Antrenorul principal al clubului de fotbal american Manchester United, Sir Alex Ferguson, a declarat că finala Ligii Campionilor, în care echipa sa se va întâlni cu Barcelona spaniolă, va fi fantastic, raportează Sky Sports. Ferguson a spus acest lucru după răspuns.

Jucătorul rus de tenis, Maria Sharapova, a pierdut în a treia rundă a turneului de la Madrid, pe locul 28, din lume, Dominika Tzibulkova, din Slovacia. Sharapova, clasat pe locul nouă în clasamentul mondial, a pierdut în două seturi cu un scor de 5: 7, 4: 6. În cea de-a patra rundă a lui Tsibulkov.