5 septembrie, cum să scăpăm de marmote, noi împreună cu barbara mergem un cuplu

Cum să scapi de marmot?

Uneori vreau să merg nebun. Vreau să dorm și să nu mă trezesc, să nu mori într-un vis, nu - somn și vis, așa cum este întotdeauna. Visele sunt singurul lucru care se schimbă în viața mea. Deși chiar și ei, salvând vise, nu mai amintesc și pot și să văd. Schimbarea peisajelor - iarna, primavara, vara, toamna. Forma de îmbrăcăminte se schimbă: capacul - pe capac, pantofii - pe pantofi, jacheta - pe sacou, apoi - în căldura - pe tricou. Blugi veșnici și o coadă eternă cu coadă de culoare albă pe cap, trasă împreună de o mahrushka veche. Culoarea lacului se schimbă pe unghii, dar câteodată o uit; Mă uit la mâini, mă întreb dacă sunt mâinile mele și de ce încă nu au "margarete de moarte" - pistrui, pete de pigment. Probabil că vârsta mea biologică este de 89 de ani. Am trăit atât de mult și mi-a fost clar de mult timp. Traseul de decese se întinde pentru mine - real și inventat. Uneori vreau ca câinele meu să moară.







Și părinții mei. Atunci nu voi avea pe nimeni să aștepte în această viață și pot pleca fără să rănesc pe nimeni.

Desigur, nu voi pleca niciodată - toate acestea sunt o emoție, aburi în fluier, vorbesc în favoarea celor săraci. Modificările peisajelor, sunt în continuare la fel. Iar viața este monotonă pentru pietre: aceleași sentimente, aceleași fețe, aceleași teme. Groundhog Day ... De mai mulți ani același lucru. Unul și același lucru! În fiecare zi.







Chiar și gândurile. Chiar mișcare. Algoritmul - de la o zi la alta, de la o zi la alta. Nu este nici măcar deja vu, este o plimbare conștientă într-un cerc. Dimineața-muncă-home-dog-book-dormit. Dimineața-muncă-home-dog-book-dormit. Dimineața-muncă-home-dog-book-dormit. Iarna, vara, toamna, primavara. Dimineața-muncă-home-dog-book-dormit. Dimineața-muncă-home-dog-book-dormit. Dimineața-muncă-home-dog-book-dormit. Toamna. Dimineața-muncă-home-dog-book-dormit. Iarna. Dimineața-muncă-home-dog-book-dormit. E încă iarnă. Dimineața-muncă-home-dog-book-dormit.

În dimineața am sălbatic, vreau să dorm inima. Scuturați din lipsă de somn și încălzindu-și mâinile pentru o ceașcă de cafea. În timpul iernii și al verii. Sunt răcit tot timpul, dacă e mai puțin de douăzeci și cinci de grade. Seara nu vreau să dorm. Mă duc în pat, înțelegând de ce nu vreau. Pentru că e înfricoșător - mâine va veni și va fi același lucru. În timpul iernii și al verii. Am citit două sute de pagini ale cărții într-o oră. Uneori izbucnesc din cerc. Plec sau scriu.

Atât asta, cât și alta este o călătorie. O călătorie confortabilă, începând de la care nu știi la ce vei veni, dar de parcă ai reuși. Există un sentiment de ură veselă pentru pace; simțind că te poți baza doar pe tine, în timp ce nu te crezi. Fericirea este atât de simplă: trebuie să schimbați direcția de mișcare, să schimbați partea de sus și de jos. Mă întorc. A fi un sclav în rai sau o stea în iad - este la fel. Nu poți scăpa de tine. Pentru că sunt un marmot. Și câinele e la fel de nebun ca și mine. Ziua Groundhog. L-ai omorî?

Gradul libertății mele este destul de ridicat - am fost dornic de acest lucru și am realizat acest lucru. Acum mă plictisesc. Vreau să fiu surprins.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: