15 Cele mai grave scuze pentru a nu face sport

Mulți dintre noi, știind că trebuie să începem să jucăm sport, nu pot găsi timp pentru asta. Și, se pare, acesta este într-adevăr un motiv valid.

Cunoscând această problemă din interior, de când am petrecut ani, suferind de excesul de greutate și ducând un stil de viață nesănătos, cred că va fi util să privim în mod deschis toate aceste scuze pentru inacțiune.







L-am pus în dulap, pentru că nu am nici o putere, sau nu am energie, sau am prea multe de făcut în jurul casei, sau nu îmi lipsește motivația, sau au un loc de muncă solicitant, sau nu simt suficient de bine pentru a începe, sau sunt bolnav, sau oamenii din jurul meu sunt în cale, sau nu am destui bani pentru cursuri în sala de gimnastică ... și asta este.







Dar am învățat să renunț la toate aceste scuze sau să nu le iau atât de clar. Am scapat de ele si m-am sapat intr-un stil de viata sanatos.

Am timp ce am șase copii și (podrabotok nu de numărare) de lucru soție cu normă întreagă, masa de familie și muncă, freelancing, scris de posturi pentru propriul blog, și mai mult de lucru pe diverse cărți ... Nu este nevoie să căutați mult timp pentru o scuză.

De ce puneți cazul în așteptare? Să ne uităm la scuzele existente și să încercăm să le distrugem.

Motivația poate fi găsită peste tot. Ea are forma gândirii. Ea este în oameni lângă tine, care fac ceva minunat, arătând că este posibil. Este în înțelegerea că mișcarea poate fi interesantă, aducând bucurie, miraculoasă, în timp ce stați într-un singur loc vă ucide.

Puteți găsi scuze sau puteți începe să vă mișcați. Alegerea este a ta.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: