Și în cursa releu și în fotbal

În cinstea Zilei Victoriei din Polazne, a avut loc cursa de atletism și turneul de mini-fotbal. Rezultatele releului au mers pentru a compensa Jocurile Olimpice ale grupului "LUKOIL-Perm" și întreprinderile din Polazna.

La începutul celei mai masive competiții sportive au ieșit 12 școli și 10 echipe adulte. Distanța de releu a fost împărțită în 7 etape: 4 bărbați și 3 femei. La etapa de start a femeilor, unde a fost jucat un premiu special, Ksenia Solovieva (Permnefteototdacha) a fost primul care a terminat. Igor Shamin (ramura „Kama-Oil“), care a luat bastonul la al patrulea, cu mare efort a reușit să obțină înaintea rivalilor, și trimite echipa sa la a treia etapă lider. Dar, din etapa a patra, conducerea în releu a fost interceptată de echipa organizațiilor bugetare, care a reușit să mențină avantajul până la final.

Driller a terminat al doilea, al treilea a trecut linia de sosire Sablina Elena (PZT), în ultimii metri a depășit sportivelor frumoase „Permnefteotdacha“ și ramură „Kama-ulei.“ Următorul loc după cum urmează: Corporate Center (6), filiala PDDN (7), sanatoriu "Pescărușul" (8), NEC (9) UTT "Polaznaneft" (10) .

Continuarea festivalului sportiv pe 9 mai a fost un concurs de mini-fotbal. La turneu, desfășurat pe un sistem de abandon, au existat 9 echipe. Echipele Centrului de Servicii Tehnice, Centrul Corporativ, Biroul Tehnologic de Transport "Polaznaneft" și sucursala PDDN au ajuns la semifinale.

În meciul pentru locul al treilea „Transportnik“ bate „Tools“ cu scorul de 1: 0, dar în finală sa întâlnit turneu echipa cea mai calificați punct de vedere tehnic - filiala PDDN și centrul corporativ. Pe un câmp umed, vâscos, norocul a zâmbit la comanda ramurii PDDN.

Toți câștigătorii luptelor sportive au fost recompensați cu premii comemorative de la sindicatul ZAO LUKOIL-Perm.