33 Gândurile unui animator în cartea "Prizonierul din Azkaban"

Traducerea mea, textul original - de la Pottermore, citate - mai ales din ROSMEN.

Pisica minunată și surprinzător de inteligentă a lui Hermione a apărut pentru prima dată în carte # xAB; Harry Potter și Prizonierul din Azkaban # xBB; Și care ar fi povestea din punctul lui de vedere?







Gura Ronului se lăsă deschisă.

- Ați cumpărat acel ciudat?

- Uite, ce bâzâit! Hermione admira. Acum, când Korost nu era vizibil, Zhiznogot a purtat în brațele ei în brațe # xBB;

1. Hmm, dar se pare că au un șobolan animagus. Ar fi necesar ca cineva să înțeleagă acest lucru.

2. Slavă Domnului, fata asta Hermione pare mai deșteaptă decât aceasta.

3. Apropo, el a tras cu siguranta pe ea.

4. Trebuie să avem grijă de acest cuplu.

Din coșul de răchită a venit un snort puternic.

- Glotik, nu te supăra, spuse Hermione în coș. - Te voi lăsa în tren.

- Nu o veți face, a zis Ron. - Amintiți-vă pe Korost sărac! # XBB;

5. Acest coș mă bate joc de mine.

6. Ce a găsit Hermione în acest tip? Ei bine, în serios?

# xAB; Hogwarts-Express # xBB; spre nord. Vremea din afara ferestrei sa întunecat, cerul era acoperit de nori. Swallowtrogh se așeză pe un loc gol, întorcându-și nasul spre Ron. Ochii săi galbeni au forat buzunarul prețios # xBB;

7. În cele din urmă, pace și liniște.

8. Și acum voi continua să mă uit la acest animagus nebun până la sfârșitul călătoriei.

George la dus la cruce, dar a întârziat. Scrâșnetul se ciupi între mulțimea de picioare și dispăru sub vechea dulap. Gâtul de înghițire a frânat și a alergat sub laba frontală a dulapului # xBB;

9. Bineînțeles, niște oameni proști, hai să-i protejăm pe animagus-trădător.

Nu este o pisică simplă, spuse Ron, împingând șobolanul în buzunarul de la piept. - El a înțeles cuvintele mele că Korosta este în punga mea!

10. Bine, oameni fără creier, știi tu.

Dar Ron pare corect. Harry a scos pisica din ușă. - castelul este plin de șoareci, ei și capturați;

11. Aici sunteți # xAB; băiatul care a supraviețuit # xBB;

Hermiona stătea în ușă în rochia ei și cu un animal de companie roșu în brațe. Pe gâtul pisicii era un arc de țigară, iar Zhiznogot a mormăit nemulțumit.

12. Cea mai proastă zi din viața mea.

Crusta a dispărut! Știți ce era pe podea?

- N-nu, răspunse Hermionă cu o voce tremurândă.

Ron a aruncat ceva la traducerea runetelor. Harry și Hermiona se aplecă peste el. Peste nume și nume ciudate au mai multe fire de păr roșii lungi # xBB;

13. Crede-mă, oameni, dacă aș putea prinde un trădător animat, aș face acum flopi de pisici.

În următoarea secundă a apărut pe marginea pădurii un câine negru imens. Privind în jurul său, câinele, furios, a alergat pe pajiște, iar lângă el a fugit Zhiznogot # xBB;







14. Bineînțeles, cel mai plăcut interlocutor pentru tot anul - opinia generală este un ucigaș însetat de sânge.

Răspunde, destul de ciudat, Gigolo. Se strecură în serpentină între ramurile feroce și cu labele din față se odihnea de o creștere pe trunchiul de Willow.

Și copacul, ca și cum ar fi îngrozit, îngheța - nici o singură frunză nu se mișca.

- Glock! Hermione șopti surprinzător, îmbrățișând dureros mâna lui Harry. - Cum ar putea să știe asta? #BBB;

15. Haide, Hermione, asta e, vezi, nu construiești rachete. Deși construiesc rachete - doar scuipă.

# xAB; sunt prieteni cu câinele ăla, murmură Harry. - Le-am vazut impreuna # xBB;

16. Nu îndrăzni să sunați # xAB; acel câine # xBB; singurul care este aici egal cu mine în inteligență, un om mic mizerabil.

17. Apropo, când totul se termină, mă aștept la o petrecere de la tine Aveți dreptate, Hnogogot! #BB;

Pe patul magnific, cu un baldachin prafuit, pe patru stâlpi, înclinat spre Hagglorot. Văzând noii veniți, mormăi din nou cu voce tare. Și, lângă patul de pe podea, cu mâinile strânse în jurul piciorului, întorcându-se într-un unghi nenatural, se așeză pe Ron.

18. Trebuie să regretăm, dar nu cumva. Ne pare rău.

Dar pisica își strânse ghearele ferm în mantia lui Black. Întorcându-și un nas neobișnuit și strâmtorat la Harry, îl privi cu ochii galbeni. Privind la pisica, Hermione oftă o convulsivă.

Degetele lui Harry îi strânseau mai tare bagheta. Acum, ucideți pisica în același timp? El este în mod clar în cahoots cu Black # xBB;

19. Diavolul cu doi ne vei omorî, om mic.

20. Am nevoie de acea farfurie # xAB; Sirius Black nu te-a trădat # xBB; atârnă-ți gâtul?

- Nu e un șobolan, spuse Sirius Negre prin dinți.

- Ce vrei să spui? Desigur, un șobolan.

- Nu, nu un șobolan, spuse încetișor Lupin. - Țineți coada expertului # xBB;

21. Am spus. Foarte bine.

"Pe numele lui Peter Pettigrew", a adăugat Black. - Este un animagus # xBB;

22. Și ce este acest sunet?

23. Acesta este sunetul adevărului, care ajunge acum la cineva.

Peter Pettigrew este mort! A spus Harry. - A omorât-o acum 12 ani # xBB;

24. Ei bine, legătura deja, vom fi blocați aici toată ziua.

25. Este ca și cum ai învăța trei trolli la un alfabet.

Pisica nu este deloc nebună - întinzându-și mîna osoasă, Black mîngîia capul roșu pufos al cățărăturii. - Pisicile inteligente arata inca. A simțit instantaneu ce fel de șobolan a fost. Și imediat am știut că nu sunt un câine adevărat.

27. Cineva mi-a apreciat mult timp mintea. Lăudați-mă, oameni!

Am încercat să-l prind pe Peter și să-l aduc la mine. Dar el nu a reușit. Apoi mi-a furat parolele în turnul Gryffindor. Am înțeles: ia luat de la noptiera unui băiat ... # xBB;

28. Sunt uneori atât de deștept încât sunt uimit.

29. Glumesc, nu pot fi impresionat.

Dar Petru și-a dat seama ce miroase și a fugit ... Îmbrăcămintea - îi spui asta? - mi-a spus că Peter a lăsat sânge pe foi. Cel mai probabil, se bătu. Ei bine, falsificarea propriei morți a lucrat odată ... # xBB;

30. Dar eu, desigur, mi-a plăcut groaznic când au strigat la mine și l-au aruncat ca un sac de fiecare dată când am încercat să-l prind pentru tine.

31. Înainte, oameni, lauda tuturor la Haggard.

Pentru o clipă, Ron se uită la bufnita cu atenție, se uită la Harry și brusc, spre uimirea minunată a lui Hermione, ridică pasărea până la nasul Hnoglothului: lasă-l să ia un miros bun.

- Ce crezi? A întrebat pisica. "Este o bufniță adevărată?"

32. Da, bineînțeles, bine făcut, doar să-mi pui nasul la tot felul de nenorociri, dacă trebuie să verifici dacă este un trădător animat deghizat.

33. Nu un an, dar diavolul știe ce. Voi mânca mai bine acești păianjeni delicioși.

33 Gândurile unui animator în cartea







Trimiteți-le prietenilor: