10 Interesante despre metallica

10 Interesante despre metallica

Sursa: "Albume clasice: albumul negru"

4. Nimic altceva nu este singura melodie a Metallica (cu excepția solo-ului de bass al lui Cliff Burton, denumit Anestezie), înregistrat fără participarea lui Kirk Hammett. Ca răspuns la întrebarea unui fan în revista So What! James a confirmat că a înregistrat el însuși piesele de chitară pentru Nothing Else Matters.







6. Kirk Hammett spune cum a fost scrisă celebrul Enter Enterman riff. "Soundgarden tocmai și-a lansat piesa Louder Than Love. Am încercat să-i prind munca cu riffuri mari și grele. A fost două dimineața, am pus caseta și am uitat de ea. Când Lars Ulrich a auzit riff-ul, el a spus: "Asta-i minunat. Doar repetați prima parte de patru ori. " Și-l făcea și mai atrăgător.

Sursa: Interviul lui Kirk Hammett cu revista Rolling Stone

7. James Hetfield a recunoscut că intrarea (sunetul unui instrument de suflat în creștere) versuri Unforgiven împrumutate dintr-un film în genul „occidental“ și reprodus în sens invers, astfel încât este extrem de dificil de a învăța. Din cauza pretențiilor proprietarilor de drepturi, grupul nu recunoaște că a fost pentru film.







Sursa: Albume Clasice: Metallica - Albumul Negru

8. În introducerea piesei "Do not Tread On Me", există opt tonuri din celebrul cântec "America", scris de Leonard Bernstein pentru muzica "West Side Story".

9. Un critic, uimit de nimic altceva. a spus că Metallica este singura bandă de metale grele care poate fi ascultată de o persoană adultă respectabilă, fără să simtă cât de tare irezistibil este coeficientul său de inteligență.

Cel de-al treilea punct a fost ucis.
:)))
M-aș fi întemnițat și am întors metalul în jurul valorii de ceas, ar fi grozav.

După părerea mea, a fost un scandal atât de puternic încât știrile au fost luminate chiar și în știrile de la televizor.

După aceasta, Metallica a trebuit să facă o declarație oficială că era rău și că au condamnat și așa mai departe. și așa mai departe ...

Și încă un fapt: albumele Metallica au fost vândute în total în cantitate de peste 100 de milioane de exemplare în întreaga lume, ceea ce o face ca fiind cea mai comercială bandă "metalică" de succes.

Anterior, Beatles părea să fie în primul rând ....

Da, cel de-al treilea punct poate fi recuperat.
Apropo, nu-mi amintesc ultimul alm când au fost? În ce an? si va?

Trupa mea preferată, mulțumesc pentru articol. Știam câteva fapte. Și unii surprinși.

Am găsit-o. pe care o căuta. mulțumesc.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: