Știrile clubului - site-ul oficial al "metalurgistului" (Magnitogorsk)

"Metallurg" 1: 3 Echipa din Canada

Kick-off împotriva echipei Canada a plecat pentru „Magnitogorsk“: Magnitogorsk cu primele secunde ale jocului stabilit un joc de tempo ridicat, au fost activi, de multe ori intruse în zona adversarilor. Deci, primul minut al meciului, Nick Schaus a lovit bord și a aruncat-o în apropiere de colțul Justin Peters, și apoi, la 5 minute newbie „metalurgist“ periculos de aruncat cu mâna incomode - cu greu portarul din America de Nord umăr echipa a reflectat acest rola.

Știrile clubului - site-ul oficial al

Dar, în timpul primei perioade, canadienii au reușit să mute jocul de la porțile lor, iar atacurile lor devin tot mai periculoase și mai mult. În plus, secțiile Willey Desjardins compilate corect raiduri fulger „metalurgist“ zonă și verificat cu atacuri lungi de poziție. O astfel de activitate Magnitogorsk adversarii forțat să încalce regulile, iar în minutul 12 al meciului, cu privire la pedeapsa cu întârziere, canadienii au deschis scorul: Mason Raymond, a primit o transmisie din spatele porții, a lovit aproape de colț Vasile Koshechkina - 0: 1.

în minutul 25 de minute Magnitogorsk a egalat în meci. Realizând îndepărtarea Brandon Baca, care a mers la bancă pentru un joc periculos de mare lipirea „Metallurg“ a organizat un atac de poziție excelentă în timpul care a creat două momente periculoase - unul dintre ele încununat cu echipa luând porțile în afara țării de frunze de arțar. În primul rând Sergey Mozyakina a fost o mare șansă de a înscrie un gol, și apoi, în tragerea la sorți finală a majorității Serghei Tereshchenko, împușcat tun de linia albastră, fulgeră Justin Peters - 1: 1.

Dintre cele mai importante din a doua perioadă, este demn de remarcat o încăierare destul de temperamentală, în care partea de „metalurgist“ a fost Jan Kovář și Nick Schaus, iar din echipa canadiană - Andrew Ebbett.

În cazul în care, în a doua perioadă de la Magnitogorsk joc de hochei pe gheață merge bine, al treilea segment al jocului echipei Ilia Vorobyov nu a reușit: adversarii „Magnitogorsk“ au fost semnificativ mai activi „Metallurg“ jucători, mare combinat, au fost dedicate și de încredere în acțiuni defensive.

Remarcabil eveniment a fost al treilea gol dvadtsatiminutki Mason Raymond, care a învins portarul Magnitogorsk jucători de hochei pe gheață în stilul Mikael Granlund și a marcat de două ori în meci - 1: 2. Pe parcursul perioadei de Magnitogorsk a reprezentat o șansă de a egala, dar utilizarea de jucători, „Metallurg“ nu a putut.

Nu te în Magnitogorsk și se termină meciul - Eliminarea ofensivă Oscar Osaly în zona de atac în 2 minute și 15 secunde înainte de sfârșitul meciului supărat „metalurgist“ toate cărțile și nu au permis competent și calm să încerce să egalizeze, folosind șase jucători de câmp. În cele din urmă, Justin Azevedo, a lovit net gol, "Magnitogorsk" - 1: 3.

"Magnitogorsk" se întoarce acasă, unde deja în acest weekend va găzdui cel de-al 26-lea turneu de hochei tradițional, în memoria lui Ivan Kharitonovich Romazan.