5 sfaturi pentru a vă menține în formă în timp ce călătoriți

Eu călătoresc în cea mai mare parte a anului și, prin urmare, mă simt destul de competent pentru a oferi sfaturi nu numai despre un stil de viață sănătos, ci și despre întreținerea acestuia în timpul călătoriilor. Desigur, în mișcare constantă sau pur și simplu în vacanță într-un loc nou, nu este ușor să adere la regimul obișnuit al zilei, iar tentațiile bucătăriei locale pot să ne distrugă eforturile de a mânca bine. Cum să vă mențineți și chiar să vă îmbunătățiți forma fizică în timpul unei călătorii de afaceri sau de vacanță? Iată câteva sfaturi.







  1. Studiați orașul în timpul jogurilor sau a călătoriilor cu bicicleta

Chiar dacă nu sunteți pe mare, poate că hotelul dvs. are o piscină. Nu ratați șansa de a vă înota în timpul liber.

Sunteți obișnuiți să practicați sala de sport sau să practicați yoga? Găsiți un centru local de fitness sau un studio de yoga, unde puteți ajunge la un moment convenabil. Închiriați un antrenor (de exemplu, în America am folosit serviciile unei firme de concierge de formatori de fitness) sau îi întrebați pe prietenii pentru "bilete" la sala de sport (așa că m-am antrenat în timpul călătoriei la Moscova).







Cea mai simplă variantă de formare în timpul unei călătorii este de a efectua exerciții de forță într-o cameră de hotel. În plus, există o mulțime de astfel de exerciții: împingeri, răsucirea abdominalelor, șezuturi, lunges, ascensoare pe șosete și salturi. Ele pot fi efectuate oriunde în lume, chiar și într-un spațiu foarte limitat. Dacă nu puteți sau nu sunteți obișnuiți să vă planificați antrenamentul, utilizați una dintre multele aplicații mobile. Sunt versiuni gratuite și gratuite. Aplicația mea preferată este de la guru-ul australian de fitness Kayla Itsines, numit Sweat With Kayla.

  1. Găsiți motive suplimentare pentru a vă deplasa pe tot parcursul zilei

Dacă nu puteți să vă potriviți antrenamentul în ziua dvs. ocupată, utilizați aceste trucuri simple pentru a vă deplasa mai mult:

- când efectuați achiziții, repetați presa cu mâinile în timp ce țineți coșul pentru produse alimentare sau lucrurile pe care intenționați să le cumpărați.

Aceste sfaturi vă vor ajuta să vă mențineți în formă - nu numai pe o călătorie de afaceri sau de vacanță, ci și pe o călătorie prin viață.

Trăiți-vă! - Programul de detoxifiere a zahărului

Doriți să depășiți dependența de zahăr și să vă recâștigi frumusețea și sănătatea?
treceți prin programul SATELLITE DETOX







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: