12 Secretele femeilor din China sau cum să păstreze tineretul

12 Secretele femeilor din China sau cum să păstreze tineretul

Ce diferă comportamentul femeilor chinezești de a noastră, ce fac ei, care le permite să-și păstreze frumusețea și tinerețea? Voi împărtăși observațiile mele.

12 Secretele femeilor din China sau cum să păstreze tineretul

Chiar și la maturitate, femeile chineze nu încetă să mai poarte culori strălucitoare și lucruri drăguțe.







-Femeile din China cheltuiesc sume foarte impresionante pentru auto-îngrijire, într-o lună suma poate merge până la 300 de dolari, și uneori mai mult. Cosmeticele chinezești nu sunt la înălțime, preferă brandurile japoneze sau coreene. În centrele comerciale mari o selecție vastă de mărci de lux europene, care în China sunt mult mai scumpe decât în ​​Rusia. Barbatii sunt foarte linistiti in privinta acestor cheltuieli, daca nu pozitivi.

- Deoarece China - cultura care este orientată în principal pe relații pe termen lung și de căsătorie, nu sex, conceptul occidental de „sexualitate“ se înlocuiește cu „frumusete“. Frumusețea este determinată în primul rând de trăsăturile feței: ochi mari, nas înalt, gură mică și, bineînțeles, piele ușoară. „Alb anulează trei urâțenia“ - proverb chinezesc, și ce doar trucuri nu sunt de gând femeie din China să rămână sau să devină albi. Numeroase măsuri pentru a proteja de soare, umbrele, pălării și radicale din plastic negru măști pentru față a la sudor - toate acestea fac posibila nu numai pentru a păstra fata de culoare alba, dar, de asemenea, pentru a proteja împotriva radiațiilor ultraviolete. Faptul că undeva există oameni care sunt dispuși să plătească bani pentru a obține un bronz, cap de doamnelor din China pur și simplu nu se potrivesc. O altă metodă - agenți de albire, precum și creme cosmetice și de fond.

12 Secretele femeilor din China sau cum să păstreze tineretul
- În ceea ce privește proporțiile corpului, atunci femeile chineze nu sunt străine de divertismentul internațional feminin "Pierdem în greutate". Dar nu este o rușine să recunoști că îți place să mănânci. Numai din punctul de vedere al femeilor din China, tot ceea ce nu este slab, apoi plin. De exemplu, fetele cu proporții de Charlize Theron vor fi considerate în China ca fiind mari doamne.

- Dar să fii ciudat în China nu contează - este chiar dulce. Alt lucru, dacă numiți o femeie chineză "puternică" - riscați să vă faceți un inamic. La început nu am înțeles de ce prietenii mei mi-au spus că sunt bătrâni când, de exemplu, am efectuat exerciții de forță. Pentru indignatul meu "DE CE?" Am fost avertizat cu prudență: "Ei bine, nu vrem să vă spunem" puternici ". Sa dovedit că conceptul de "complet, plin" - este feminin și drăguț, aproape un compliment. Și să-i spui femeii că este puternică este ca să-i spună soțul.







12 Secretele femeilor din China sau cum să păstreze tineretul

- Regimul zilei este sfânt. Aici se trezesc devreme, se ridică devreme și încearcă să doarmă după-amiaza după prânz. Toată China are micul dejun, prânz și cină în același timp. Când aceștia sunt de acord asupra întâlnirilor, ei nu numesc un timp exact, dar spun "după cină". -

- La problema hranei. Fiecare femeie chineză știe ce alimente sunt "bune pentru femei" și în ce moment al anului. Alimentele, "utile femeilor", afectează de obicei frumusețea și fertilitatea. De exemplu, acesta este ghimbir, susan negru și jojoba. Și preferă zahărul neagră (nu maro, și anume negru).

- Femeile chineze nu au pasiunea pentru ciocolată și, în general, dulce. Ca o gustare, ei preferă ceva sărat sau picant. În general, ei mănâncă o mulțime de legume, o varietate de verdeață, care, de asemenea, contribuie la o figură subțire.

12 Secretele femeilor din China sau cum să păstreze tineretul

- Încercați să închideți femeia chineză. O fată poate avea o fustă sau pantaloni arbitrar de scurtă. și în acest caz nu vor vedea nimic condamnabil, în timp ce chiar și gâtul inferior poate fi considerat ceva neobișnuit. Fiecare fată care se respectă are un "tsipao" - o rochie tradițională chineză, complet închisă, dar o figură seducătoare.

12 Secretele femeilor din China sau cum să păstreze tineretul

Un restaurant din Jinan a inventat o bucată jucăuș: oferă o reducere de 20%, în cazul în care distanța dintre genunchi și marginea inferioară a manșetei la frumusețea de cel puțin 8 cm și dacă ea îndrăznește să poarte o fustă, care este deasupra genunchiului la 33 cm, reducerea va fi la fel de mult ca 90% ..

- Al doilea inamic teribil după soare din punctul de vedere al femeilor chineze este frigul în toate manifestările sale. Femeile din China consumă numai apă caldă și în cantități mari. Încercați să nu faceți duș și nu mâncați înghețată în timpul menstruației. Chiar fetele chinezești nu mănâncă deloc înghețată. Niciodată. Din același motiv (frica de a lasa frigul interior) dupa ce a dat naștere așa cum mi sa spus, multe femei din China pentru o lună nu ia un duș și se spală numai cu apă, infuzat cu ghimbir, deoarece se încălzește.

- Ei bine, poate cel mai interesant obicei al femeilor din China este zuo yue zi - 坐月子. Mama unui nou-născut în decurs de o lună după naștere aproape tot timpul rămâne în pat. Nu merge nicăieri, învelită în cele mai calde haine. Copilul este îngrijit fie de mama ei, fie de rudele soțului său (mamă și sora), sau o persoană specială este angajată. Se crede că în timpul nașterii o femeie pierde o cantitate imensă de energie. Dar dacă ea se va odihni timp de o lună, ea va fi capabilă nu numai să se recupereze, ci și să vindece bolile pe care le-a suferit înainte de naștere

12 Secretele femeilor din China sau cum să păstreze tineretul

Și, în cele din urmă, cel mai important lucru: frumusețea femeilor chineze este promovată de faptul că se simt atrăgători și feminini. Mai întâi de toate, din cauza atitudinii oamenilor față de ei. Am fost în multe locuri, dar nu am întâlnit niciodată o asemenea atitudine îngrijorătoare și chiar tremurândă a bărbaților față de femei ca în China.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: