12 iulie, ziua lui Petru și Pavel - parcele și ritualuri

Parcele și ceremonii, care au avut loc la sărbătoarea lui Petru și Pavel.

O caracteristică caracteristică a sărbătorii lui Petru și Pavel (Petrovka) era călătoria pe un leagăn. Puțini oameni știu că această distracție a servit nu numai pentru divertisment, ci și un fel de ritual. Cu ajutorul ei, strămoșii noștri, au condus și tot felul de ritualuri magice.







De exemplu, se crede că, dacă, învârtindu-se pe un leagăn, râde cu voce tare, va adăuga un cuplu de ani de viață. Dar dacă plângi, dimpotrivă, viața va fi redusă cu 3 ani și jumătate.

Cu ajutorul unui leagăn vă puteți schimba destinul. Pentru a face acest lucru, trebuie să obțineți un leagăn bun și, închizând ochii, spuneți de trei ori astfel de cuvinte de conspirație:

"Destiny-devil obkhitryu, pe de altă parte voi merge, viața în rădăcină se va schimba. Pe leagăn, plimb, în ​​fața ochilor mei mă schimb. Deci, fie!

Dar pentru a vă asigura că ritualul sa dovedit, asigurați-vă că vă petreceți un timp distractiv încercând să nu vă plictisiți pentru un minut.

Pentru un tip care a făcut rapid o ofertă de căsătorie, trebuie să mergi cu el pe un leagăn și, în acest moment, te-ai condamnat la astfel de cuvinte de conspirație:







Uite, îndrăgostiți-vă, căsătoriți. Spune-mi soția mea, conduce-mă lângă coroană. Nu-mi șoptesc, dar vorbesc cu inima ta. Asta este!

După aceasta, este necesar să vă asigurați că tânărul v-a ajutat să vă ridicați de la leagăn.

În cazul în care un copil are o problemă cu comunicarea, el alți copii și preferă să se joace singur, încercând să facă mai deschis, copilul plimbare pe un leagăn, spunând astfel de conspirație:

"Tu, (numele copilului), nu-ți fie frică de oameni, nu te uita la ele, nu-ți face griji, vorbește cu ei, joacă și pleacă. Copiii altora nu evită, este mai bine să fii prieteni cu ei. Asta este!

Oamenii au spus că, în ziua lui Petrov, puteți vedea sufletele celor morți care se duc pe pământ să viziteze rudele lor. Pentru acest ritual pe o leagăn, trebuie să puneți o oglindă rotundă în oglinda oglindă, să vărsați o mână de mac și să spuneți un astfel de complot:

"Voi vedea totul, aud totul, invata totul, asa ca imi doresc!"

Apoi trebuie să învârtiți leagănul astfel încât oglinda să cadă la sol.

Dacă vă uitați la oglindă fără a o ridica de la sol, puteți vedea spiritele. Dar dacă oglinda a căzut la pământ, atunci, din păcate. Încercați să repetați ritualul pentru anul următor. După terminarea ceremoniei, nu uitați să aruncați oglinda într-un loc pustiu.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: