12 iulie Petra zi sau zi a apostolilor Petra și Pavla divinație prin iubire

12 iulie Petra zi sau zi a apostolilor Petra și Pavla divinație prin iubire

În sărbătoarea Sfinților Petru și Pavel (Petrovka), Mesajul Petrovski se termină. În această vacanță, plăcinte coapte și clătite, gătite pentru el quass și alte mâncăruri gustoase, și eliberat de toate treburile interne și hassle. Cel mai important semn și semn al acestei sărbători este călătoria pe un leagăn. Această distracție a servit nu numai pentru divertisment, ci și pentru magie - în timpul acestui proces, a făcut multe ritualuri puternice.







În ziua lui Petru și Pavel, pe leagăne erau tot felul de ritualuri magice. Dacă într-o leagăn din inima unui râs puternic, va prelungi viața. Și dacă în acest moment să izbucnească în lacrimi, viața poate fi redusă cu câțiva ani.

Se credea că cu ajutorul unui leagăn în această zi poți schimba destinul. Pentru a face acest lucru, trebuie să se balanseze puternic și închise ochii, să zicem de 3 ori soarta conspirație: „Soarta hotties-truc, du-te alt mod, viața sa schimbat radical. Pe leagăn, plimb, în ​​fața ochilor mei mă schimb. Așa să fie! "Și pentru a fixa ritualul în această zi, trebuie să fii vesel și să experimentezi fericirea și bucuria.

Rit, astfel încât omul iubit în viitorul apropiat a făcut o ofertă de căsătorie

Coborâți-vă cu un bărbat iubit, despre voi înșivă spuneți cuvintele conspirației: "Uitați-vă, îndrăgostiți-vă, căsătoriți. Spune-mi soția mea, conduce-mă lângă coroană. Nu-mi soptesc, dar vorbesc cu inima ta. Asta este! "După asta, trebuie să vă asigurați că omul dvs. vă ajută să vă ridicați de la leagăn.







Rit pentru a vedea sufletele de oameni morți

În ziua de Petru și Pavel, sufletele rudelor plecate se duc pe pământ pentru a-și vizita descendenții. Dacă vrei să-ți vezi strămoșii, atunci poți face un astfel de ritual. Pe leagăn aveți nevoie pentru a pune reflecție în oglindă rotundă până la el pentru a turna un pumn de mac și spune o astfel de conspirație, „Tot ce văd, aud totul, știu totul, astfel încât îmi doresc!“ Apoi, trebuie să rock leagăn, astfel încât oglinda în sine a căzut la pământ. Dacă vă uitați la oglindă fără a o ridica de la sol, puteți vedea spiritele. Dar dacă oglinda a căzut la pământ, încercați să repetați ritualul pentru anul viitor. După terminarea ceremoniei, trebuie să aruncați oglinda într-un loc pustiu sau să o îngropați în pământ.

Se crede că „în ziua de Sf. Petru soarele toate culorile de piese de teatru,“ ca în lumina învierii lui Hristos: unele culori speciale pe care le strălucire și sidefat ca un curcubeu. Oricine a observat un astfel de fenomen rar va fi fericit pe tot parcursul anului: necăsătorit, aceasta însemna crearea unei familii fericite și căsătoria a promis adăugarea de descendenți. În zori am mers în locuri unde răsăritul a fost bun și au fost cântate cântecele vesele.

Petrovskaya Voditsa sa remarcat prin proprietăți speciale de vindecare. În ziua Petrov au mers la pârâu pentru a-și spăla apa de primăvară și au băut-o. Se credea că ea dă sănătate și frumusețe. Cea mai puternică apă din trei surse, care trebuiau să fie formate la răsărit. Acesta a fost folosit pentru a trata boli grave, curățarea unei persoane și a casei sale. Înotarea în râuri și lacuri la răsăritul soarelui Petrova zilei ar putea curăța păcatele "iubitoare" care sunt grele karmice.

Apostolul Petru a fost sfântul patron al pescarilor și toți cei ai căror pescuit a fost implicat în pescuit au fost rugați în acea zi pentru o captură de succes.

Semne în ziua lui Petru și Pavel

Cine nu va adormi în noaptea lui Petru-Pavel, el va fi fericit și sănătos tot anul.

Într-o vacanță nu puteți mânca fructe de padure și fructe de o nouă recoltă. În acest caz, fetele și băieții se lipsesc de posibilitatea de a se căsători. După ce a gustat fructul, iar recolta din acest an de fructe de pădure, aveți nevoie pentru a merge la templu, și pentru a trata fructe și boabe sărace sau transporta aceste daruri ale naturii pe mormintele morților.

Mâncărurile de pe masa festivă nu sunt curățate pentru noapte, astfel încât sufletele rudelor decedate vin și gustă mâncarea. Dacă nu lăsați mâncarea strămoșilor tăi pe masă, atunci dimineața următoare trebuie să te duci la templu și să faci ritualuri de odihnă.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: