30 de poze haioase ale câinilor care te vor face cu siguranță să zâmbești, povestile scurte sunt lungi

30 de poze amuzante ale câinilor care te vor face cu siguranță să zâmbești!

Aceste luminoase portari caine jucaus facut profesionist german adauga poze Elke Vogelsang (Elke Vogelsang) și arată trei dintre câinii ei preferate - Noodle, Scout și Lawley.








Toți cei trei câini au fost salvați din adăposturi.


Elke ia spus lui DogHeirs: "Noodle este un câine de 7 ani, o cruce între galgo spaniolă, l-am luat înainte de a dormi într-un orfelinat din Spania. Am adus câinele acasă. A devenit parte a familiei noastre când avea doar 8 luni. Acesta este un adevărat clovn, entuziast, amuzant, destul de calm, dar curios și un fel de câine care încearcă să mulțumească pe toată lumea, îi iubește fiecărei creaturi ".



"Un cercetaș este un câine de 5 ani, de asemenea, o cruce între un galgo spaniol, găsit undeva în mijlocul unui câmp din Spania, alături de alte pui și de o mamă moartă. A fost adusă în Germania pentru a găsi casa săracă. Sa alăturat familiei noastre la vârsta de un catelus de 5 luni. Cerceta este foarte sensibilă, un adevărat vânător, o creatură frumoasă, alertă și oribilă.









"Loli este un tip de 2,5 ani. O încrucișare între tot ce se întindea de-a lungul digului. Sa născut în Germania. Mama sa a fost adusă din Spania într-o stare foarte proastă. Sa alăturat familiei noastre la vârsta de 6 luni, un ochi bolnav și umflat a trebuit să fie înlăturat. Acest dragă, dragă, câine, proprietar și lacom, mereu fericit, mereu amuzant, uneori obraznic, foarte fermecător și energic, se naște pentru a deveni un model de „- a spus Elke DogHeirs.



Elke admite că a iubit întotdeauna fotografia și a avut întotdeauna bucurie în compania câinilor. Ea le-a spus lui DogHeirs: "Simt că sunt foarte norocos să-mi transform din cele două pasiuni, câini și fotografii, într-o profesie cu drepturi depline. Am lucrat ca un traducător tehnic și, pentru a recunoaște sincer, este o muncă destul de monotonă. Deci, după stresul prelungit datorat bolii unui membru al familiei mele, aveam nevoie de o odihnă creativă, pe care am găsit-o în fotografie. M-am scufundat din ce în ce mai mult în fotografie și acum am fost dependent de ea în mod irevocabil ".


"Puneți înălțimea!"


Vedeți mai multe lucrări ale fotografului Elke Vogelsang pe site-ul său web.


Bazat pe www.dogheirs.com







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: