5 Motive pentru a șterge istoria de un fel

Așa cum Oksana P. a scris „De ce a fost dat practica un fel de curățare un timp de greu? Nu știu, am cumva pentru o lungă perioadă de timp nu a putut decide, apoi încă adunat, compilat o listă de familie, apoi la dreapta pe o bucată de hârtie care nu confunda am scris că este necesar să se spune ce tip I, slujitorul lui Dumnezeu Oksana vă rugăm să acceptați rugăciunea pentru mama mea, robul lui Dumnezeu Natalia, apoi citește trei rugăciuni (ca și în articolul dumneavoastră este scris), apoi sclavul lui Dumnezeu, Natalia își cere scuze pentru toată lumea a jignit, eu cer să-i ierte .







Pentru părinți, am citit lumina, pentru părinții mamei mele, de asemenea, pentru Tatălui - ochii ofili, legat-limbă, lectură într-un fel terminat și aruncat într-un fel de somn, și o idee: De ce trebuie să-și sape păcatele lor, problemele lor karmice, și am, în general, fac, și dacă am acest drept.

apoi mi-am dat seama că, dacă nu am făcut-o, atunci voi continua și va purta modelul de comportament al mamei mele, pe care nu-mi place că confruntare karmice (daca se poate numi) va merge mai departe - pentru copiii și nepoții mei. Dar nu vreau ca ei să trăiască așa, și nu vreau să trăiesc așa cum am obișnuit, vreau să trăiesc ca o femeie. Deci, pe lângă mine nu există nimeni care să facă "

Da, exact așa se întâmplă când începem să purificăm istoria familiei. La început este greu, apoi ușor și bun. Și veți primi sprijin, sfaturi și ajutor de acest fel în toate situațiile de viață.

Acum 4 ani, pentru prima dată în meditație, m-am întâlnit cu strămoșii și descendenții mei, nu am înțeles de ce strămoșii mei m-au încurajat atât de mult și descendenții arată cu oarecare speranță sporită.

Când acum 3 ani am făcut prima rugăciune de curățenie, mi sa părut că am descărcat vagoanele timp de 3 ore. oboseală teribilă, o bunica lacrimi, plângând amar, stră-bunicul la celalalt bolnavi, căscat în următorul atac și tristețea viitoare, dor, astfel de războaie de țesut, deși trage. Au existat momente strălucitoare, bucurie și ușurință pentru unii strămoși, dar au fost doar câțiva oameni din 127 de persoane (acestea sunt șapte generații de strămoși direcți).

Când am făcut a doua oară - a devenit deja mai ușor. Dar încă mai aveam oboseală. Apoi am făcut curățarea timp de 21 de zile, în fiecare zi și de fiecare dată când era mai ușor și mai ușor. Acum această practică se face cu ușurință și într-o singură respirație și simt recunoștința și bucuria întregii familii.

Apoi, când am scris o genealogie, am colectat o genogramă, numit-realizat-a acceptat programe generice negative, și colectate de succese, a devenit clar:







  1. Ce programe generice negative să se schimbe;
  2. Cum să le schimbați pentru o activitate pozitivă, să creați și să implementați noi programe generice eficiente. Introducerea unui nou concept al normei: de exemplu, "a fi puternic" pentru a fi "căsătorit și slab ca femeie", "a trăi prost, dar sincer", a fi "bogat este norma și benefic pentru toți";
  3. Ce resurse, sub forma experienței, a cunoștințelor, a tradițiilor pe care le pot lua de la un fel. Acesta este un sprijin imens și forță pentru noi.

Ce este un program negativ?

Problema din gen este transă genetică, când noi, ca descendenți, repetăm ​​bioroboturile, obiceiurile și comportamentele strămoșilor noștri fără ao înțelege și a nu înțelege esența procesului. De exemplu, o mamă care strigă la un copil, îl iubește și îi strigă la el și nu înțelege de ce o deranjează atât de mult atunci când nu ascultă.

Și poate că stră-bunica a fost mama mulți copii, și chiar și-a pierdut soțul în război, și ea nu a avut timp să negocieze, înșelare copii, și toți copiii au trebuit să supravegheze, feed-apă-shoeing.

Sau, atunci când stră-bunicul sa căsătorit împotriva voinței părinților nu împărtășesc sora moștenire a fost supărat pe fratele său, avortul, închisoare, sinucidere, divorț, acasă lăsând, etc -. Toate acestea pot fi numite programe de familie negative în zilele vechi a fost numit simplu - blestemul.

Purificarea familiei este o lucrare în mai multe direcții:

  1. Aflați programele negative ale genului, găsiți modele separate de acestea, lansați programe noi;
  2. Creați un pedigree;
  3. Creați o genogramă a genului;
  4. Purificați cursa cu rugăciuni și otchitkami;
  5. Elaborarea unui plan de acțiune pentru noile programe;
  6. Actul privind noile programe;
  7. Rezistați rezistenței programelor vechi;
  8. Transferați programe noi copiilor și nepoților.

După ce se face primul pas, restul de 4 puncte trebuie efectuate simultan și în paralel.

Cinci motive pentru a clarifica istoria genului:

  1. Doar voi, ca descendent, îi puteți ajuta pe strămoșii voștri. Istoria familiei trebuie să fie clarificată, pentru că problemele strămoșilor noștri nu sunt vina lor, ci nenorocirea lor și numai noi îi putem ajuta. Sufletele lor înțelegeau și cunosc greșelile lor în viața de pe pământ, dar, din păcate, nu le mai pot rezolva, dar putem. De aceea, în toate tradițiile religioase sunt zile de amintirea strămoșilor, în Ortodoxie este „sâmbătă“ în iudaism citit numele strămoșilor săptămânii înaintea unei sărbători etc. Slavii are, de asemenea, o tradiție de a oferi strămoșii alimentare înainte de a mânca el însuși, orice afacere incepe cu cuvintele - „mulțumesc strămoșii noștri!“. Astfel, legătura cu clanul este menținută și se plătește un tribut;
  2. Îndepărtează istoria familiei, ne ajutăm pe noi înșine și pe copiii noștri. nepoții și ceilalți descendenți ai noștri, deoarece conștiința, programele strămoșilor noștri trăiesc în noi. Prin urmare, problemele, bolile, dificultățile. Bineînțeles, multe dintre problemele pe care le creem noi înșine, dar motivele sunt adesea în istoria genului. Dacă nu rezolvăm programele, atunci trăim pe o rută care nu a fost pusă de noi sau strămoșii noștri în mod eronat;
  3. Avem acces la resursele Rod. Prin urmare, trebuie să eliminăm negativul și apoi să acceptăm tot ceea ce a fost și este în familie: cunoștințe, experiență, tradiții, abilități etc .;
  4. Puterea de felul. Obținem forța de genul, sprijinul, sfaturile, îi ajutăm pe Rod în toate situațiile de viață;
  5. Sentimentul de bucurie și de securitate. Nu mai sunteți singuri, aveți protecția și patronajul generațiilor și puterilor voastre superioare. În viața ta există tot mai multe miracole, succese, noroc și evenimente bune.

Cu dorința de unitate și prosperitate pentru familiile voastre, Ekaterina Shelova (psiholog, antrenor, antrenor).







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: