46 Tom tom europe maps and radars

Aproape jumătate de an a trecut de la ultima actualizare a hărților și a radarelor. La sfârșitul verii, hărțile pentru Tom Tom au fost actualizate, dar le-am pus doar acum, când au ieșit actualizări pentru radare.







La ultima inregistrare existau multe intrebari despre cum sa puneti carduri noi si sa le activati. Voi încerca să descriu mai detaliat de data asta.
Deci, înainte de a începe lucrul, este de dorit să salvați toate datele de pe cartela de memorie a navigatorului.

Hărțile și imaginile de ansamblu își asumă posibilitatea de a lucra cu cea de-a opta versiune a TomTom, o puteți verifica prin TomTom Home, care este instalat pe computer:

După cum puteți vedea din versiune, pentru navigatorul meu este adecvată versiunea cardului 955.6747, pentru care versiunea este mai mică de 82xh, este necesar să alegeți harta 955.6801

1. Descărcați noua hartă. Informația a fost luată de la 4pda.ru. linkcrypt.ws/dir/0spw8ccm78tgof2 (construiți capcha și introduceți parola: 4pda).






În plus, perezalil 955.6747 pe discul Yandex.

2. Înlocuim folderul cu harta veche pe hartă pe harta navigatorului / Europe_955_6747

4. Acum trebuie să activați cardul. Am folosit Bobby_TTool_for_Windows___Linux_v890, dar oricine poate citi întregul mesaj pe 4pda.ru și poate alege orice altul. Pentru a activa, aveți nevoie și de o intrare meta.txt proaspătă și este listată acolo.
În plus, activatorul și meta sunt reconstruite pe discul Yandex.

5. Despachetați activatorul și copiați noul meta.txt în folderul său de lucru (cel vechi, care se află în arhiva activatorului, poate fi șters). și rulați activatorul.
Alegeți calea spre navigatorul nostru (calea spre cartela de memorie). Dacă nucleul este deja patch, va apărea ID-ul dispozitivului.
Apăsați butonul de generare a tastelor și urmăriți rezultatul. Avem nevoie de meta-map cu atributul "OK", restul intrărilor din această fereastră nu sunt importante.

Actualizările pentru GPSFix se efectuează cel mai bine prin TomTom Home (de pe computer).
De fapt, asta e tot. Nu am observat o schimbare în ceea ce privește acoperirea hărții, case noi în care erau absente în versiunea 950 pe care nu am observat-o. Baza radarelor este mult mai importantă :)

Toate dispozițiile bune!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: