10 Secretele succesului Lanei del Rey

10 Secretele succesului Lanei del Rey

Nu este fată deosebit de vizibile dintr-o familie bogată, bogat capricios, cu un album, la care nimeni nu a acordat o atenție, a devenit instantaneu o stea, perturbând cont zvon interesul public și mintea criticilor, o dată transformat în Lana Del Rey.







10 Secretele succesului Lanei del Rey

"Oamenii nu m-au luat în serios, așa că mi-am coborât vocea, crezând că asta mă va ajuta să ies în evidență. Acum cant destul de jos ... ca un cântăreață.

10 Secretele succesului Lanei del Rey

Imagine frumoasă.

Frumusetea naturala Lana merge bine cu imaginile pe care cantaretul probeaza - Hollywood Diva, prezidențiale Starlet soția. Se dovedește luminos și frumos (Amy Winehouse, apropo, de asemenea, uitat luminos, dar nu întotdeauna atractiv). Vizionarea lui Lana în clipuri este întotdeauna o plăcere estetică de 100%. Linse drumul până la cele mai mici detalii: make-up, subliniind buzele și ochii,, accesorii pentru ochi-prinderea masive (! Care costa nimic, dar coroane de flori, a devenit instantaneu un hit), haine frumoase, luat pe stilul epocii, care face aluzie la clema. Se pare că acesta este cazul când perfecționismul se justifică 100%.

10 Secretele succesului Lanei del Rey

10 Secretele succesului Lanei del Rey

Marketing sofisticat.

Există o întreagă teorie a conspirației conform căreia Lana Del Rey este un produs artificial de minți de marketing strălucitoare și de bani mari. Ca și cum era o fată dintr-o familie bogată, trăia într-o remorcă cu nimic de făcut, cânta cântece și nu era interesată. Și apoi brusc - o schimbare de nume, un contract cu o etichetă celebră și o glorie instantanee. Desigur, este adevărat - deși încă nu este clar, în primul rând, de ce tatăl Lanei, care se presupune că a oferit această reîncarnare, nu a făcut acest lucru înainte. Și în al doilea rând, de ce provoacă atât de multă controversă și invidie: majoritatea vedetelor muzicale sunt produse ale muncii unor echipe uriașe.







10 Secretele succesului Lanei del Rey

10 Secretele succesului Lanei del Rey

Cinematic.

Fiecare film Lana Del Rey este un film mic. Sau mici, cum este cazul cu Imnului Național, în cazul în care o interpretare modernă a iubirii Jackie și John F. Kennedy până la uciderea ultima întins pe timp de aproape 8 minute. clipuri cinematice LDR - în melancolie lor, lentoarea pus în scenă subiecte, imagini luminoase și caractere (de exemplu, tigri, trona, coroane, în Born To Die), stilizare fotografie amatori și aluzie la rangul 50 și 60 Tide - cel mai „televiziune »Anii din viata Americii din secolul trecut.

10 Secretele succesului Lanei del Rey

Patriotism.

Apropo, despre americani. Mulți dintre compatrioții precum Lana Del Rey deja pentru că aproape fiecare clip este, în cazul în care nu steagul SUA, imaginea suculenta a trecutului tarii - acelasi Kennedy National Anthem, Marilyn Granny clip de la primul album, diva de la Hollywood sau versiunea starleta la mijlocul secolului trecut. Deși vizual Lana patriotismului, uneori, se învecinează kitschul, câțiva interpreți de o asemenea magnitudine se poate lauda astfel o legătură puternică cu cultura lor nativă. Poate e ultima ei - Lizzie Grant, ca un adevărat american, și a avut timp să urmeze un tratament pentru alcoolism, și a trăit timp de mai mulți ani în remorcă. Iar inspirația ea atrage, de altfel, de la stele native de pe lista artiștilor preferați Lana - Elvis, Frank Sinatra, Eminem, Jeff Buckley, Bob Dylan, și cu mine ea numește versiunea gangster Nancy Sinatra (deși, mărturisesc, o acoperire de Lana în vin de vara nu este atât de interesant ca originalul).

"Știam că melodiile lui Elvis vor fi coloana sonoră a vieții mele de îndată ce îmi voi vedea fotografia".

10 Secretele succesului Lanei del Rey

Un sentiment original de frumusete.

Desi RIM este cu siguranta înrădăcinată în estetica 50-60yh a secolului trecut, în Statele Unite, idei și imagini pentru melodii ea găsește nu numai acea vreme. Spre deosebire de Adele, care scrie cântece despre experiențele lor cele mai recente, și Lady Gaga, care creează o lume alternativă cu creativitatea lor, Lana Del Rey atrage imagini din diferite straturi de cultură, nu doar muzica. Se inspiră poezia lui Walt Whitman și film noir, luminile din Las Vegas și Monte Carlo, după cum atrage idei din experiența personală (de exemplu, piesa Aceasta este ceea ce face noi, fetele se referă la perioada de luptă Lizzie alcoolismului în adolescență). O astfel de amestec eclectic care găsește un răspuns în atâtea suflete.

"Îmi place tot ce-mi prinde ochiul. Drapelul sau Pontiac Grandamn - nici măcar nu trebuie să știu ce înseamnă să înțeleagă că sunt frumoase ".

10 Secretele succesului Lanei del Rey

Partea întunecată.

10 Secretele succesului Lanei del Rey

Numele sunetului.

Foto: lanadelrey.com, themusicninja.com, billboard.com, celebsvenue.in.

Artistul creează flori miniatură uimitoare din hârtie
Artistul creează flori miniatură uimitoare din hârtie
Muzician canadian a înregistrat o piesă cu cele mai plăcute sunete din lume
Muzician canadian a înregistrat o piesă cu cele mai plăcute sunete din lume






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: